Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nVidia 8800 [vyřešeno]  (Přečteno 1768 krát)

MyFlower

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
nVidia 8800 [vyřešeno]
« kdy: 19 Února 2008, 20:48:17 »
Nainstaloval jsem si bez problému Ubuntu 7.10 na svojí sestavu (Intel Core2Duo 8200 a nVidia 8800GT) a poté se bez úspěchu pokusil stáhnout nesvobodné ovladače ("Váš HW nepotřebuje žádné nesvobodné ovladače."), tak jsem to zkusil ručně - nejdřívě pomocí Přidat/Odstranit a poté i pomocí Konzole. Když jsem ovladače nakonec nainstaloval a restartoval PC, Ubuntu po mne vždy na začátku chce vybrat monitor, rozlišení a grafickou kartu, vše vyberu, dám OK a Ubuntu se spustí v 800x600 s "unknown device" místo grafické karty. Ať dělám, co dělám vždy to dopadne stejně - restart, dotaz na monitor+grafiku, 800x600 (zkoušel jsem i nVidia "new driver" - beze změny)... Netušim, co s tim - už jsem se i pokusil nainstalovat ovladače přímo z nVidia.com, ale ty mi řekli, že není verze pro můj kernel (nebo něco podobného)  :o Tuší prosim někdo, co s tim?? Předem díky  :-\

EDIT: už se mi povedlo nainstalovat ovladače přímo od nVidia pomocí návodu http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=524913 - vše proběhlo ok, restartuju a co se nestane? Low resolution mode :-(

EDIT2 - ŘEŠENÍ: Nakonec mi pomohl Envy - super program ;)
« Poslední změna: 19 Února 2008, 21:24:21 od MyFlower »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.