Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické nastavení jasu (R61i)  (Přečteno 4119 krát)

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Automatické nastavení jasu (R61i)
« kdy: 13 Dubna 2008, 19:57:33 »
Ahoj,
mám thinkpad R61i. Po instalaci ubuntu 7.10 se zdá, všechno funguje perfektně, ale trochu mě rozčiluje jeden problém. Po určité době (zdá se, že proměnné, ale zhruba 5-10 minut) se nastaví na LCD maximální hodnota jasu. Jas mám trochu stáhnutý a obnovení maximální hodnoty je dost rušící. Jinak ovládání jasu přes funkční klávesu funguje perfektně. Neví někdo jak to vyřešit?

honorguard

  • Host
Re: Automatické nastavení jasu (R61i)
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2008, 20:51:04 »
To je zvláštní... mě zase nefunguje funkční klávesa od výrobce, ale na druhou stranu nemám problém jako ty... zkoušel jsi třeba jiné prostředí? Každopádně mám ten samý ntb a vůbec nevím kde by mohl být problém...

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Automatické nastavení jasu (R61i)
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2008, 21:31:00 »
hm, to sou věci :) ubuntu mám oblíbený (gnome). funkční klávesy zatím zdá se fungují (jas, baterie, žárovička, zámek, zvuk, apod.) hybernaci a ostatní sem zatím nezkoušel, mám to nainstalovaný chvilku. ale ten jas nevim. chilku to už vypadalo, že to je snad dobrý, ale po restartu to opět začalo dělat. nevím čím to může být.

honorguard

  • Host
Re: Automatické nastavení jasu (R61i)
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2008, 22:20:31 »
No tady možná bude háček... Já mám totiž KDE (KDE4)
nefunguje mi zámek, měsíček, wifi a z těch ostatních co nevím co mají dělat tak taky asi nejdou... Zvuk a lapmička, baterka... ty jdou...

BTW, hibernace ti asi nepůjde. Ještě totiž není vyřešená grafika. Neprobudí se ti potom display.

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Automatické nastavení jasu (R61i)
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2008, 16:07:33 »
Tak záhadu sem snad objevil. V systém/volby/správa napájení bylo při napájení ze sítě nastav jas na 100%. Takže sem si tam nastavil 80 a k uplný dokonalosti už chybí jen to, jak by to šlo úplně vypnout a žádnej jas se tam automaticky nenastavoval. Přeci jen, v noci to stahuju ještě trochu víc.

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Automatické nastavení jasu (R61i)
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2008, 18:50:31 »
Jo a ještě jedna poznámka, i když je to mimo téma. Hibernace zatím funguje bez problému

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Automatické nastavení jasu (R61i)
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2008, 21:21:13 »
Tak ještě k tomu jasu. Problém je ten, že nastavování jasu přes funkční klávesy není provázáno se správcem napájení. Pro nastavení jasu se může přidat brightness applet na panel. Ten se správcem napájení propojený je.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.