Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!  (Přečteno 5252 krát)

ValkoOo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Ahoj,s Linuxem se znam teprve dva dny,ani nevím proč sem do toho šel,ale moc se mi líbí a rád zkouším nové věci,ale ... Ubuntu 8.04 sem dokázal nainstalovat bez problémů a systém mi přijde celkem přehledný,můj jediný problém je s grafikou,nedokážu změnit rozlišení z 640x480 na vyšší,vlastně na výběr ani jiné nemám.Mohl by mi prosím někdo pomoct vyřešit můj problém???a pokud by to šlo tak nějak po lopatě,sem vážně amatér :)Moje sestava Intel Core Duo E8400,GF-8800 GTS 512MB,4GB ram ... díky moc

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2008, 21:22:40 »
Zkuste změnit typ monitoru
Kód: [Vybrat]
sudo /usr/bin/displayconfig-gtk
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

MIRUSKO666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2008, 12:53:47 »
no ludia pomozte ja mam ten isty probleem ..dik  :-[

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2008, 13:14:18 »
Nejsem žádný linuxový guru, ale začal bych ovladačema karty. Systém -> Správa -> Ovladače hardwaru - máš tam možnost zaškrtnutí grafické akcelerace? Kdyžtak najeď do terminálu (Aplikace -> Příslušenství -> Terminál) a napiš: "sudo nvidia-settings"..pokud se ti spustí, hledej v levém sloupci "X server display configuration", pokud tam máš svůj monitor, je to ok...pak zase vlevo někde dole bude "GPU 0" a v závorce model tvé karty, takže např. GPU 0 (GeForce 8800 GTS), pokud to tak je, zkusil bych nahrát nové ovladače z nvidia.com. Pokud se ti nezobrazí ani Nvidia-settings, případně nebude souhlasit tvůj model karty, tak tvou kartu systém nejspíš ani nezná a opět bych instaloval z nvidia.com. Kdyžtak napiš, co ti to vypíše a s případnou instalací krok po kroku poradím..řešil jsem něco podobného nedávno.
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

ValkoOo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2008, 15:18:07 »
na nvidia settings se nedostanu a nové ovladače taky nic,a změnit typ monitoru taky nemůžu ... zkusil sem reinstall linuxu a vše běželo bez problémů,potom sem si trochu hrál s compiz fusion a jsem za na rozlišení 640*480,ale změna se projevila až cca po 5 restartech nebo vypnutí pc,a žádnou jinou aplikaci jsem neinstaloval.Chtěl sem odinstalovat compiz fusion,ale v tom rozlišení myš akorát posouvá obraz a kliknutí mě přesouvá nahoru a dolu,jak ho můžu odinstalovat přes terminál?nebo může být chyba jinde ?

ValkoOo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2008, 15:53:53 »
tak problém vyřešen,šlo o špatně nastavený typ monitoru,ale jak se mi to povedlo,když dřív mi změnit nešel,vážně nevím :(

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
[ubuntu]: Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2008, 15:59:37 »
Nejsem žádný linuxový guru, ale začal bych ovladačema karty. Systém -> Správa -> Ovladače hardwaru - máš tam možnost zaškrtnutí grafické akcelerace? Kdyžtak najeď do terminálu (Aplikace -> Příslušenství -> Terminál) a napiš: "sudo nvidia-settings"..pokud se ti spustí, hledej v levém sloupci "X server display configuration", pokud tam máš svůj monitor, je to ok...pak zase vlevo někde dole bude "GPU 0" a v závorce model tvé karty, takže např. GPU 0 (GeForce 8800 GTS), pokud to tak je, zkusil bych nahrát nové ovladače z nvidia.com. Pokud se ti nezobrazí ani Nvidia-settings, případně nebude souhlasit tvůj model karty, tak tvou kartu systém nejspíš ani nezná a opět bych instaloval z nvidia.com. Kdyžtak napiš, co ti to vypíše a s případnou instalací krok po kroku poradím..řešil jsem něco podobného nedávno.
Este by som doplnil, ze som ozivoval svoju VGA podla tohoto postupu http://wiki.ubuntu.cz/Ovlada%C4%8De%20grafick%C3%BDch%20karet a vsetko funguje OK. Dokonca sa mi to podarilo hned na prvy krat :).

Nasiel som jeden jediny zadrhel - v nVidia X server settings mam vedla GPU 0 v zatvorke "Unknown" :). Monitor mi to detekuje korektne, ostatne parametre tiez. Len ma tam to uknown trochu irituje :).

Zatial som nenarazil na ziaden problem (pod Wine hry bezia, compiz ide bez problemov, ...).

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2008, 14:07:15 »
Zkuste změnit typ monitoru
Kód: [Vybrat]
sudo /usr/bin/displayconfig-gtk

Dekuji, ted jsem resil podobny (snad stejny) problem, Nvidia integrovana na desce, pri nastaveni monitoru tak jak ma byt neslo 1024x768 (leda prokladane), po nastaveni monitoru na obecny 1024*768/75Hz uz to jelo (jede).
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: 8800 GTS ! maximální rozlišení 640x480,prosím pomoc!
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2008, 14:09:29 »
Jsem rád když i starší rady pomohou :)
A je to i znak toho, že lidé přeci jen to vyhledávání používají :D

karma++
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.