Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?  (Přečteno 12992 krát)

wam]Spider007

  • Host
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #50 kdy: 22 Května 2008, 12:53:01 »
Myslim, ze EuGenio ma celkom pravdu, aj ked to povedal trosku drsnejsie :D
Ci uz Win alebo Linux, ak sa nieco pokazi je to vacsinou chyba medzi stolickou a klavesnicou. Ludia co maju linuxy si ich stale vylepsuju, upravuju atp a facha im to. Ti co maju Win si instaluju aplikacie potom ich pouzivaju a ostatne ich nezaujima. Potom ked sa nieco potentuje, tak somrajuc popod nos vkladaju CD windowsu na reinstall.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #51 kdy: 22 Května 2008, 12:59:34 »
JJ taky ten nabozensky fanatizmus radu "svateho linuxu" ma tu uz serie dlhsie :(
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #52 kdy: 22 Května 2008, 13:51:28 »
Jediný vylepšení který bych udělal by bylo grafický provedení terminálu, jako že by se nemusely zadávat příkazy přes řádek ale byli by klikací ikony který by měli pod sebou danou funkci - ale to by se asi z lunuxu stala obluda jako vista.
Vista něco takového má?
Jinak takové zajímavé pojetí shellu je Hotwire. Novější verze než ve zdrojích je na GetDeb (sice pro 7.10, ale na 8.04 jede bez problému).

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #53 kdy: 22 Května 2008, 14:01:02 »
Nee,vista nic takovýho nemá.Chtěl sem tim říct že by se z linuxu časem stal otesánek jako je vista.Špatně sem to formuloval,sorry :)
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #54 kdy: 22 Května 2008, 14:02:10 »
Svým způsobem chápu i toho kluka co předevčírm házel ty vejce, má pravdu. A Balmer měl pěkně nahnáno. Sice se pak snažil vtipkovat, ale byl po*ranej až za ušima a hodně ho to rozhodilo. A nebylo to jen tím házením vajec ale tím co si vyslechnul.
Chápu jeho pohnutky, ale "provedením". Připadal mi jako dobrý pomatenec (styl mluvy, styl házení vajec). Na druhou stranu netuším, co z jeho slov by mělo Balmera rozhodit. Tuším, že říkal něco ve stylu "Vraťte těch 25mil(nebo mld?) forintů, co jste ukradl maďarským daňovým poplatníkům".
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #55 kdy: 22 Května 2008, 16:37:12 »
Citace
EDIT: XPčka přeinstalovávám pouze po kompletním upgrade hardware, BSOD jsem už asi 3 roky neviděl, ...

Win98 slapali styri roky s jednym reinstalom (mamina nainstalovala zle ovladace na grafiku), potom odisla zakladovka, a uz dva roky bez reinstalu mame XPcka...sme na ich spravu dve, takze funguju, ako sa patri ;)
BSOD som v reali este nevidela...
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

qUAKER

  • Host
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #56 kdy: 22 Května 2008, 16:41:34 »
já zrovna dnes.. došel jsem k PC a tam svítil BSOD..

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #57 kdy: 22 Května 2008, 16:44:19 »
A ci to nebude tym, ze linux pouzivaju ludia ktori vedia aj nieco viac ako len klikat? (Napriklad citat to co odklikavaju :) )
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #58 kdy: 22 Května 2008, 16:53:37 »
Ještě k té BSOD. Z vlastní zkušenosti vím, že u Win 98 byla BSOD velmi častým jevem - v drtivé většině způsobený ovladačemi hardware. Win 2000 jsem nějak minul, ale u WinXP jsem měl BSOD sned jenom jednou - a to když jsem počítači vyměnil polovinu hardware - takže zase ovladače. Možná, že k ní můžou vést i různé breberky, které si nezkušený uživatel do systému pustí, ale to neumím posoudit, protože já si je tam nepouštím. Historky o BSOD na XPčkách spíše řadím do kategorie "urban legends".

Nadruhou stranu, pánové kritici windows, podívejte se na fórum, a objevíte, že mnoho uživatelů zažívá tzv. linuxovou BSOD - Black Screen of Death. Většinou při nabíhání nebo při ukončování systému. A že to není chyba linuxu, ale ovladačů gr. karty? To ale je ve winech většinou taky.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

emil54

  • Host
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #59 kdy: 22 Května 2008, 17:01:56 »

honorguard

  • Host
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #60 kdy: 22 Května 2008, 23:19:33 »
Tak já na XP zažíval BSOD cca 1x za měsíc i když občas to mohlo být třeba nedostatkem RAM. Jinak u mě BSOD vypadalo tak že než se stačilo pořádně změnit rozlišení monitoru tak jsem si nestihl přečíst ani první slabiku prvního slova... jen jsem viděl tu jasně modrou a restartilo se XP. Rozhodně bych to ale nepovažoval za legendu..

Kerim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #61 kdy: 11 Července 2008, 19:12:24 »
Rozdíl je ale v tom, ze dojde-li k BSOD u Windows, tak jsem nahranej a pomuze jen restart, tak u Linuxu si to mohu vse v klidu spravit pres prikazovou radku a jedu v klidu dal, nehlede na to, ze i s BSOD je Linux funkcni, jen nejede v grafickem rozhrani.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #62 kdy: 11 Července 2008, 19:35:16 »
Rozdíl je ale v tom, ze dojde-li k BSOD u Windows, tak jsem nahranej a pomuze jen restart, tak u Linuxu si to mohu vse v klidu spravit pres prikazovou radku a jedu v klidu dal, nehlede na to, ze i s BSOD je Linux funkcni, jen nejede v grafickem rozhrani.
nj, až na to, že v linuxu žádná BSOD neni..  ::)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

honorguard

  • Host
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #63 kdy: 11 Července 2008, 20:04:28 »
Tady byla evidentně myšlena nefunkčnost x-serveru ;).

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #64 kdy: 11 Července 2008, 20:10:53 »
Tady byla evidentně myšlena nefunkčnost x-serveru ;).
Asi ano :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #65 kdy: 11 Července 2008, 22:45:20 »
Ale Microsoft má BSOD rád -> http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/bb897558(en-us).aspx
Možná že by to chtělo nainstalovat na apríla a někoho pořádně pozlobit :-D
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #66 kdy: 14 Července 2008, 22:14:01 »
To je bomba! :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Kde dělá Microsoft se svým grafickým prostředím chybu?
« Odpověď #67 kdy: 14 Července 2008, 22:15:14 »
Být to i na Linux...

Hele spadli Ti vokna!
Nespadli, mám tu Linux .-) A hejbnout myší :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.