Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Škodí dlouhý uptime počítači?  (Přečteno 16875 krát)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #50 kdy: 22 Května 2008, 21:00:29 »
No s čištěním PC máme také své zkušenosti :) Od kondomu počínaje po dudlík konče :) Občas se člověk fakt diví, co tam najde :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

wam]Spider007

  • Host
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #51 kdy: 22 Května 2008, 21:05:33 »
tiez mam radsej klasicke bednicky...
ale v densnej dobe sa uz HW snazia vyrobcovia robit tak, aby nebol potrebny ventilator...Pohyblive casti su velky priatel prachu a potom clovek nic ine nerobi len rozobera PC a cisti :(

raz som cistil kamosovu skrinu a na procesore (na chladici) bolo tolko prachu, ze to vyzeralo uz jak seda bunicina...asi 4cm hruba :D

ktovie, mozno sa mi to v kosi aj rozrastlo :D

ratuj si pocitac :D

jenikosft

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #52 kdy: 22 Května 2008, 21:08:03 »
Dlouhý uptime škodí jak v čem... Nedávno jsem četl článek o spotřebě elektřiny, kde bylo že vypínání a zapínání počítače škodí hodně, protože znovu vyvětrání počítače žere proud a při něm se opotřebávají větráky a procesor. Takže je asi dobré zvážit jestli počítač nechat zapnutý a nebo ho vypnout... Já ho moc nevypínám kvůli jakési poruše, kdy zapnu počítač až tak na 40. pokus.:-)

Pavel Půlpán

Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #53 kdy: 22 Května 2008, 21:08:22 »
4Merlin: A měl jsi tam chcíplou myš a vobrovskýho pavouka z Malajsie jako já? :D

existpierre

  • Host
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #54 kdy: 22 Května 2008, 21:08:29 »
tiez mam radsej klasicke bednicky...
ale v densnej dobe sa uz HW snazia vyrobcovia robit tak, aby nebol potrebny ventilator...Pohyblive casti su velky priatel prachu a potom clovek nic ine nerobi len rozobera PC a cisti :(

raz som cistil kamosovu skrinu a na procesore (na chladici) bolo tolko prachu, ze to vyzeralo uz jak seda bunicina...asi 4cm hruba :D

ktovie, mozno sa mi to v kosi aj rozrastlo :D

ratuj si pocitac :D

ja ? :D ja sa o svoj staram, ale ten kamosov, hm teraz ma new PC, bojim sa do toho pozriet o 2 mesiace ;D

wam]Spider007

  • Host
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #55 kdy: 22 Května 2008, 21:15:48 »
pockame na prvy BSOD a potom to otvorime :D

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #56 kdy: 22 Května 2008, 21:16:26 »
Pavel Půlpán: nene, ale to je o tobě známo, že jsi čuník :D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mycz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
  • Lysergic acid diethylamide
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #57 kdy: 22 Května 2008, 21:26:22 »
Dlouhý uptime škodí jak v čem... Nedávno jsem četl článek o spotřebě elektřiny, kde bylo že vypínání a zapínání počítače škodí hodně, protože znovu vyvětrání počítače žere proud a při něm se opotřebávají větráky a procesor. Takže je asi dobré zvážit jestli počítač nechat zapnutý a nebo ho vypnout... Já ho moc nevypínám kvůli jakési poruše, kdy zapnu počítač až tak na 40. pokus.:-)

Co to je znovuvyvetrani? To jako vetraky zerou vice, kdyz vyvetravaji teply vzduch, nez studeny? po zapnuti pocitace je v nem nejake teplo potreba vyvetravat?
Píchali bychom si i vitamín C, kdyby to bylo ilegalní!

jenikosft

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #58 kdy: 22 Května 2008, 21:27:05 »
ne to ne...:-)

jenikosft

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #59 kdy: 22 Května 2008, 21:28:48 »
Dlouhý uptime škodí jak v čem... Nedávno jsem četl článek o spotřebě elektřiny, kde bylo že vypínání a zapínání počítače škodí hodně, protože znovu vyvětrání počítače žere proud a při něm se opotřebávají větráky a procesor. Takže je asi dobré zvážit jestli počítač nechat zapnutý a nebo ho vypnout... Já ho moc nevypínám kvůli jakési poruše, kdy zapnu počítač až tak na 40. pokus.:-)

Co to je znovuvyvetrani? To jako vetraky zerou vice, kdyz vyvetravaji teply vzduch, nez studeny? po zapnuti pocitace je v nem nejake teplo potreba vyvetravat?
ne ale toci se rychlej,i protoze po zapnuti pocitace se nejak zvyši teplota tim padem se musi vic vetrat a pak se to ustali takze se toci pomalejc...

jenikosft

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #60 kdy: 22 Května 2008, 21:31:49 »
mel sem kdysi server kterej mel dost opotrebovanej vetrak, a kdyz sem ho zapnul tak to byl 5minut hukot jak krava a pak se to odhlučnilo a jel celkem potichu...

Pavel Půlpán

Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #61 kdy: 22 Května 2008, 21:31:59 »
Už ne... luxuju každej měsíc! ;D

mycz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
  • Lysergic acid diethylamide
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #62 kdy: 22 Května 2008, 21:37:04 »
Ta teplota se zveda postupne, takze nez se zahreje na urcitou teplotu pri ktere se zvysi otacky, tak bezi pomaleji. A za tu dobu co bezi pomaleji tak se usetri vic ne zkdyz jedou na plno nonstop... ale vetsina vetraku nema automatickou regulaci otacek a ten proud co to usetri je zanedbatelny, tak to nema vubec cenu resit :)
Píchali bychom si i vitamín C, kdyby to bylo ilegalní!

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #63 kdy: 22 Května 2008, 21:44:30 »
Pavel Půlpán - Ale vzpomenul jsem si na myš v tunelu pro kabely :) V jedné firmě máme kabeláž tahanou kolem celého baráku ve speciálních žlabech (výmysl to pana architekta). Myši velice rychle objevili, že to je super skrýš a že nemají problém se z libovolné místnosti do libovolné místnosti dostat tudy, než aby prohryzávaly zdivo. Takže se tam začaly dávat klasické pastičky na myši. Je to tak dva roky zpět, co jsme tam našli myš v pasti ze které zbyla jen kostřička a všude okolo rozhryzané kabely jak ji ostatní myšky baštily. Že se k tomu občas připletl nějaký ten UTP kabel nějak neřešily :)

btw. když jsme u těch kostřiček :)



Hrome to je velký obrázek :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mycz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
  • Lysergic acid diethylamide
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #64 kdy: 22 Května 2008, 21:54:15 »
na abclinuxu bylo v jednom blogu toto:
Kód: [Vybrat]
http://trinixy.ru/2008/03/27/trudnye_budni_setevykh_rabotnikov_i_adminov_70_shtuk.html:D:D
Píchali bychom si i vitamín C, kdyby to bylo ilegalní!

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #65 kdy: 22 Května 2008, 22:09:26 »
na abclinuxu bylo v jednom blogu toto:
Kód: [Vybrat]
http://trinixy.ru/2008/03/27/trudnye_budni_setevykh_rabotnikov_i_adminov_70_shtuk.html:D:D

No dost fotek jako bych fotil já v práci :D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Radius

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
    • CZT
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #66 kdy: 01 Června 2008, 23:12:21 »
ja osobne provozuji doma 3 servery a vsechny bezi nonstop, jeden je Win 03, dalsi Trustix a posledni Xubuntu 8.04
jedou furt uz asi 3 roky a no problemo, jen je tedy znat, ze vetraky jsou "pip", ale jelikzo to jsou servery, tak jet musej, neda se svitit

ale moje otazka je z podobneho soudku, mam buka a porad nvm jak s baterkou, temer ji nepouzivam a jde mi o to, ze mam buka porad na trafu a nemuzu se nikde docist, zda je lepsi baterku v buku nechavat a nepouzivat ji a nebo ji mit venku na stolku (ps: pod bukem mam chladic na buky zalman, takze o teplotu je postarano)

honorguard

  • Host
Re: Škodí dlouhý uptime počítači?
« Odpověď #67 kdy: 02 Června 2008, 00:53:31 »
No baerie má určitej vybíjecí cyklus. Po určitý době se vlastnim odporem sama vybije. Může to bejt tak 3 měsíce, ale musíš hledat u výrobce. Nejlepší je jí nechat vybít a potom nabít, tím se nejméně ničí. Pokud máš pc v trafu a třeba často vybínáš, tak ti za chvilku začne klesat kapacita. Já už mám třeba plně nabito při 99%... ale já taky baterku častou používám...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.