Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Heslo pro implicitní klíčenku [Vyřešeno]  (Přečteno 6246 krát)

josef.g

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Heslo pro implicitní klíčenku [Vyřešeno]
« kdy: 29 Května 2008, 20:40:51 »
Zdravím, vím, že už se tu něco kolem klíčenek řešilo, ale bylo to o něčem trochu jiném. Když si otevřu seahorse a jdu do záložky "hesla", chce to po mě heslo pro implicitní klíčenku. Nemám tušení co a k čemu to vlastně je a už vůbec se nepamatuji, že bych si tohle heslo někdy nastavoval. Vzhledem k tomu, že seahorse k ničemu nepoužívám, tak mně to doteď netrápilo, ale dnes po mě bylo vymáháno heslo k implicitní klíčence i při otevření Evolution (asi následek dnešní čerstvé aktualizace). Dostal jsem se ke své poště i když jsem zvolil "Odepřít" (protože to heslo prostě neznám), ale poněkud mně to znervóznilo. Představa, že se jednou nedostanu do pošty protože neznám heslo k implicitní klíčence, které jsem pokud vím nikdy nezadával, mně docela stresuje. Je tam nějaké přednastavené heslo, které bych si měl změnit, nebo o co se vlastně jedná? Opravdu se nepamatuji, že bych někdy něco takového zadával.
Prosím, aspoň nějakou nápovědu :-)
« Poslední změna: 17 Července 2008, 21:29:04 od josef.g »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Heslo pro implicitní klíčenku
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2008, 20:48:04 »
implicitná klíčenka je niečo ako banka kódov: združuje vš. heslá a prístup k nim poskytuje na základe jedného centrálneho hesla. Niekde v menu by sa to heslo malo dať nastaviť, aj službavypnúť, prípadne odinštaluj balík gnome.keyring (pozor na závislosti neviem ži na ňom nezávisí ubuntu-desktop).

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Heslo pro implicitní klíčenku
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2008, 21:36:26 »
mám ho stejný jako heslo přihlašovací, a taky sem ho nenastavoval, tak to zkus taky
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

josef.g

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Heslo pro implicitní klíčenku
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2008, 20:37:00 »
Moje přihlašovací heslo bylo první co jsem zkusil (asi jsem to měl uvést rovnou v popisu problému). Ale zdá se, že to není ono, po zadání a odsouhlasení se opět objeví výzva pro zadání hesla.
Žádné klíče nemám, ani jsem si neukládal žádná hesla. Teď jsem se hrabal v nastavení, v záložce Upravit -> Nastavení -> Klíčenky hesel je klíčenka jménem login, asi to bude ta implicitní, ale pokud chci změnit heslo, tak chce samozřejmě to staré. Mohl bych ji odstranit, ale nemám tušení jaké to může mít následky. Tahle problematika je pro mně úplně nová. Letmo jsem si prohlédl help k aplikaci, ale to je přirozeně spíš návod ke konkrétním postupům jak něčeho dosáhnout, o nějaké implicitní klíčence a jejím heslu ani slovo (i když - je to anglicky takže jsem to mohl přehlédnout, neznám originální termín).
Nechápu prostě, k čemu to celé je a proč to na mně vyskakuje, když nemám žádný klíč ani jsem si poštu nikdy nezamykal. Nejspíš je to něco tak primitivního, že to není potřeba vysvětlovat, akorát zrovna mě to nějak uniká.  :(
Navíc se do pošty dostanu (díky Bohu!), i když heslo neznám, tím to teda celé úplně ztrácí smysl. Nebo je ta klíčenka nabízená pro případ, že bych chtěl šifrovat odesílanou poštu? Prostě netuším. :-[
« Poslední změna: 30 Května 2008, 20:38:32 od josef.g »

erichos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Heslo pro implicitní klíčenku
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2008, 18:47:03 »
Prave sa mi stalo to iste pri spustení Evolution. V System a Ovladacie centrum som otvoril Sifrovanie a klučenky a tu jedinu klucenku, ktora tam bola som vymazal. Potom som spustil Evolution, a chcelo to nove heslo do klucenky (bez toho ze by pytalo stare), zvolil som heslo a po dalsom spusteni sa ma uz nic nepytalo. Vyskusaj, tiez tu klucenku nepouzivam akurat mi to chvilu liezlo na nervy.

josef.g

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Heslo pro implicitní klíčenku
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2008, 21:27:58 »
Musím se přiznat, že už jsem se vzdal vší naděje, ale funguje to jak jsi napsal!!!
Asi jsem měl mít víc odvahy k experimentování, já se předtím neodvážil tu klíčenku smazat.
Díky erichos!!!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.