Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze nainstalovat Grub  (Přečteno 3304 krát)

Jirka Ž

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Nelze nainstalovat Grub
« kdy: 10 Června 2008, 15:24:11 »
Všechny zdravím a chtěl bych vás moc požádat o pomoc. Stáhl jsem si poslední verzi Ubuntu a rozhodl se ji nainstalovat. V minulosti jsem již Ubuntu používal na svém starém notebooku a byl jsem spokojen, ačkoli jsem jej používal jen v nouzi a spíše používám wokna. No a k mému problému - vím že na toto téma už toho tu padlo opravdu hodně, ale na svůj problém jsem odpověď nenašel. Disk jsem rozdělil, Ubuntu nainstaloval a na konci instalace, když se instaluje zavaděč Grub, vyskočí syst. hláška: "Nelze nainstalovat Grub příkaz Grub-install (hd0) selhal toto je kritická chyba". Poradí mi někdo nebo mám radši najít jinou, jednodušší a spolehlivější distribuci linuxu? Zkoušel jsem Slax a ten mi zase připadá moc chudý :) Předem díky za odpověď.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Nelze nainstalovat Grub
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2008, 18:22:19 »
Nemáte náhodou v biosu zapnutý "antivir" nebo "boot sector protection" nebo "MBR protection" nebo podobně ? - jmenuje se to různě.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

lanugo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Nelze nainstalovat Grub
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2008, 18:35:12 »
Měl jsem stejný problém u 7.10. Matně si vzpomínám, že mi to házelo tuto chybu když jsem instaloval bez vytvoření swapu (takže pokud taky instaluješ bez něho, tudy by mohla vést cesta); anebo mi taky pomohlo, když jsem dal filesystem na reiserfs, pak to proběhlo bez problémů (nevim proč, nicméně s reiserem jsem spokojen dodnes)

Jirka Ž

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Nelze nainstalovat Grub
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2008, 08:48:32 »
Díky moc za rady, naštěstí už se mi to podařilo vyřešit. Zkusil jsem nainstalovat verzi alternate cd a hle, zavaděč se v poho nainstaloval! Problém vyřešen :)

ArboriusCZ

  • Host
Re: Nelze nainstalovat Grub
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2008, 18:35:02 »
Tak to já mám ten samej problém s tím že je to trošku záhada.Před týdnem jsem v klidu nainstaloval Ubuntu.Pak kvůli okolnostem ( ;D ) zformátoval disk kde byl a teď ho nemůžu nainstalovat díky této chybě.Žádná nastavení v biosu se nezměnila...

snake.aas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Nelze nainstalovat Grub
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2008, 11:04:14 »
Mam ten samy problem... zkusim tu alternate verzi, ale nevim nevim... by me spis zajimalo, proč to dela...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.