Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak funguje dvd::rip?  (Přečteno 11851 krát)

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Jak funguje dvd::rip?
« kdy: 20 Srpna 2008, 16:14:32 »
Ahoj, rád bych si pořídil .avi soubor z jednoho mého oblíbeného  dvdčka, abych ho nemusel furt rvát do mechaniky (i když tím ztratím trochu kvality - ale když o ni budu stát, tak si ho vytáhnu z šuplíku). Na dvd::rip jsem slyšel samou chválu a proto jsem poněkud překvapen, že to nemůžu donutit fungovat. Mohl by mi někdo pomoct - krok za krokem - jak to .avi vytvořím? Když kopíruju přímo z dvd, tak se ten proces zasekne, když předtím udělám .iso soubor, tak se dostanu dál, ale musím dát kódovat přímo, protože jinak po uložení na disk mi nedovolí kliknout na tlačítko "překódovat", ale pokud to udělám, tak zase nemůžu v záložce "oříznutí a velikost" říct, že nic takového nechci. Ale i když dám kódovat přímo a budu ignorovat fakt, že mi změní velikost i když o to nestojím, tak po překódování (které netrvá 10 minut) mi to spadne, protože nemůže přečíst titulky a to ho natolik rozhodí, že mi neuloží ani to avi, na kterém pracoval pár hodin.

Vážně nevím kde je chyba, ale budu rád když mi s tím někdo pomůže - už jsem vyzkoušel všechny kombinace které by mohly vést k úspěchu ale žádná nevedla ...

Pokud znáte jiný způsob, jak ripnout dvdčko pod linuxem, tak to beru taky, ale byl bych vděčen za něco klikacího (a deterministického), ať to příště zvládnu sám.

předem dík.
« Poslední změna: 06 Ledna 2010, 22:09:39 od Anna Taliánová »

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2008, 16:20:38 »
http://ogmrip.sourceforge.net/en/index.html

ogmrip se jeví docela blbovzdorně :)

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2008, 17:16:01 »
ok, dík. vyzkouším to.

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2008, 18:06:42 »
hmm, tak tohle je SUPER-SIMPLE program. Sice to zkousim prevest, ale zcela jiste to nebude tak jak chci, protoze nemuzu prakticky nic nastavit (-napr pocet zvukovych stop apod.) Urcite nemuzeme zkusit poprat se s tim dvd::rip-em? Nebo necim podobnym, co ale podporuje nejake nastaveni?

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2008, 10:29:31 »
tak jo, už jsem to vyzkoušel. Sice mi to avíčko vytvořilo, ale docela nepoužitelné, protože při posouvání se posouvá pouze obraz, zvuk ne. A samozřejmě i když jsem se pokoušel prosit o více zvukových stop, tak mi tam dal jen jednu ...

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2008, 22:03:54 »
S DVD::ripem bohužel žádné zkušenosti nemám, takže těžko říct.

Zkus si nainstalovat (v synapicu zadej hledat něco jako rip nebo dvd rip) i další dvd ripovací aplikace, třeba bude některá lepší.

Mě většinou ten ogmrip stačí - byť ho pouštím na fedoře, kde je asi trošku novější verze, která jde přece jen trochu víc nastavit. Skalní možností je rip z příkazového řádku: http://gentoo-wiki.com/MEncoder/Rip_DVD

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #6 kdy: 22 Srpna 2008, 02:04:52 »
DVD rip, cili prevod VOB souboru do .avi, nebo .mpeg souboru se da jednoduse udelat pres Avidemux. :) Staci si otevrit dvd a na te leve strane nastavit potrebny kodek, jak pro video, tak audio. Osobne jsem delal DVD rip pouze ve widlich pres DVDtoAVI(mozna DVD2AVI) a fungovalo to slusne, kdyz nepocitam ze jsem pul dne nemohl na pc nic delat, pac ten prevod chvilku trva a slusne zatezuje pc... :)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #7 kdy: 22 Srpna 2008, 08:33:51 »
DVD rip, cili prevod VOB souboru do .avi, nebo .mpeg souboru se da jednoduse udelat pres Avidemux. :) Staci si otevrit dvd a na te leve strane nastavit potrebny kodek, jak pro video, tak audio. Osobne jsem delal DVD rip pouze ve widlich pres DVDtoAVI(mozna DVD2AVI) a fungovalo to slusne, kdyz nepocitam ze jsem pul dne nemohl na pc nic delat, pac ten prevod chvilku trva a slusne zatezuje pc... :)

Tazatel chce dvě zvukové stopy - to nevím, jestli avidemux zkousne. Za pokus ale nic nedá :)

Zátěž systému se dá snížit příkazem nice - tzn spustit avidemux (mencoder, ffmpeg, ogmrip, cokoliv) z příkazové řádky takto: nice avidemux

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2008, 13:10:41 »
tak jsem vyzkoušel všechny (mně) dostupné programy a dvd::rip je skutečně jediná možnost (asi kromě přík. řádky). Zkusil jsem to s ním znovu a našel jsem možnost jak vypnout generování titulků, takže to doběhlo až do konce a vypsalo to že vše proběhlo ok. Fajn, pak proč nikde není uložený výsledek, když jsem "výstupní adresář" nasměroval tak, aby tam mohl zapsat a aby tam bylo na video dost místa??? Prostě pár hodin počítal, pak řekl že je hotov a jediné co vytvořil je sada logů, souborů s nastavením a prázdných adresářů ... Jsem si ZCELA jist, že nic nikam neuložil. Je v tomto programu třeba někde definovat, že chci aby někam ukládal výsledek??? Nebo kde je chyba?
« Poslední změna: 06 Ledna 2010, 22:08:30 od Anna Taliánová »

David

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #9 kdy: 23 Srpna 2008, 15:04:31 »
Neznám ten program, ale máš dostatek místa na disku? Pokud ripuješ 4GB dvd tak alespoň 9GB? To by mohla být příčina jeho podivného chování.
"Jsme lepší než vy. Máme lepší nápady."
"Ale na tom nezáleží"
(Steve Jobs a Bill Gates z filmu Piráti ze Silicon Valley)

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #10 kdy: 24 Srpna 2008, 13:25:28 »
jak už jsem psal, práva pro zápis byly, místo bylo - dvd jsem ripoval přímo z .iso souboru, bez ukládání na disk a na tuto akci jsem měl >50GB. To by mělo stačit. A i kdyby místa nebylo dost, očekával bych, že o tom v logu najdu zmínku ...

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #11 kdy: 24 Srpna 2008, 23:42:28 »
Pak je tu ještě acidrip, thoggen nebo čistý mencoder (tím se mi toho povedlo nejvíc, ale chtělo to trochu studování manuálů). Jinak řekl bych, že Avidemux by víc zvukových stop zvládal (co vím, tak určitě alespoň vyexportovat vedle).
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

administratorek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: dvd::rip -- jak tato věc proboha funguje? Může mi někdo poradit?
« Odpověď #12 kdy: 18 Prosince 2008, 23:54:42 »
Jako v poslední době vždy :-)
Ptám se na problém a), odpověď zní použij b) nebo c) nebo d).

Co se týče dvd::ripu, princip je v podstatě stejný jako na windows. Velice pěkné počtení, které doporučuji a které mi na widlích pomohlo ripnout srozumitelně dvd najdete jej zde: http://jech.webz.cz/dvdrip1.php
I když jse jedná o postup určený pro windows, podle mne vám pomůže zorientovat se dokonale v problematice ripování a mimo jiné vám odpoví i na otázku proč se vytvářejí samé logy :-)

V principu jde o to, že existuje nějaký dvd formát souborů vob. Z něj je potřeba udělat avi. Vzhledem k tomu, že výrobci používají různých fintiček, jak opticky zvýšit kvalitu obrazu, jak přidat ochranu proti pirátům, jak přidat komprimaci atd, je možností jak postupovat při ripování velice různorodý.

Jestli tomu správně rozumím (nejsem úplný odborník z oboru :-) ), v principu jde o to, v prvním kroku vob dekódovat do formátu, který je nekomprimovaný a bez protipirátské ochrany. K tomu slouží druhá záložka dvd:ripu. "Uložení".

- Nejprve spusťe volbu "Načíst obsahovou tabulku dvd".
Tato akce vám do seznamu vrátí seznam tracků které jsou na dvd k dispozici a které tedy můžete ripovat.
Následně můžete použít volbu "prohlížet vybranou stopu" tím se podíváte zda se jedná o stopu která vás zajímá - někdy to může být stopa s reklamami atp, kterou nechcete a tak nemá smysl s ní ztrácet čas.

- Po té co si vyberete správnou stopu (nebo více stop), spusťte volbu "RIP zvolené kapitoly / tracku / stopu :-)"
To vám na disku vytvoří nekomprimovanou nezakódovanou kopii dané stopy v plné kvalitě. (vše strká do adresáře ../jmenoprojektu/vob)

- Poté přejděte na záložku překódovat
V pravo dole je tlačítko "Překódovat"

- Po stištění tlačítka "překódovat" začne systém dle nastavených voleb (s těmi vám neporadím, musíte je vyčíst na webu který jsem zmiňoval) teprve vytvářet avi soubor, ale pozor!!!
Jak se dočtete na onom webu, vytváření avi většinou probíhá dvoukrokově. Nejprve si program (velice zjednodušeně řečeno) projde celou stopu snímek po snímku a poznačí si jak s ní naloží. (v této fázi vytváří pouze logy v temp adrsáři ../jmenoprojektu/tmp). Říká se tomu první průchod. Pak se teprve provádí druhý průchod, a teprve při něm se začne vytvářet vámi požadovaný AIV soubor ve složce ../jmenoprojektu/avi.

Detaily nastavení kvality snímků, jak pracovat s titulky, kodeky pro hudbu ogg, mp3 acc, jestli bude ripování jednoprůchodové či víceprůchodové atd, to vše již musíte nastavit sami, nikdo vám s tím 100% neporadí, na každý film je potřeba použít trochu jiná nastavení aby výsledek stála alespoň trochu za to.
Jinak řečeno je to na opravdu dlouhou dobu a nastavení záleží vždy na vkusu člověka, který rip provádí. Vše potřebné si jsem ale jist vyčtete na onom webu, který mne inspiroval. Dozvíte se zde obecné principy proč tu či onu volbu nastavit či nenastavit a pak akorát provedete potřebná nastavení ne ve widlích ale v dvd::ripu. Je to sice krkolomnější než kdyby někde existoval srozumitelný český tutoriál, ale jak se říká, vždy je to lepší než drátem do oka :-).

Tutoriál můžete napsat třeba vy, v okamžiku, kdy se vám podaří vyrobit první srozumitelný kousek videa :-)

Jsem s pozdravem.

dzooky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
Re: Jak funguje dvd::rip?
« Odpověď #13 kdy: 01 Února 2010, 11:13:18 »
Vie mi niekto povedat ako RIPnut kompletne cele DVD do jedneho AVI.
Pri nacitani DVD mi tam hodi niekolko Title-ov a ktore chce potom samostatne spracovavat. A tak mi aj samostatne avi subory urobi.
Vie mi niekto povedat aby vsetky "title" urobilo do jedneho vysledneho avi suboru.


Vdaka

morpheus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Jak funguje dvd::rip?
« Odpověď #14 kdy: 01 Února 2010, 14:52:39 »
na prevod dvd do xvidu pouzivam uspesne acidrip
... je potrebne nainstalovat i prislusne knihovny/kodeky
Michal Makovec, morpheus
www.pvfree.net

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Jak funguje dvd::rip?
« Odpověď #15 kdy: 01 Února 2010, 16:01:30 »
na prevod dvd do xvidu pouzivam uspesne acidrip
... je potrebne nainstalovat i prislusne knihovny/kodeky
Jaké? libdvdcss2?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

morpheus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Jak funguje dvd::rip?
« Odpověď #16 kdy: 01 Února 2010, 17:56:34 »
mplayer mencoder uz bude mit zrejme v zavislostech
libdvdcss2 se hodi
temi "kodeky" myslim encodery jako ffmpeg, lame, vorbis-tools, mjpegtools, encoder pro x264 aj...
doinstaluj si ty, ktere bude pouzivat
Michal Makovec, morpheus
www.pvfree.net

dzooky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
Re: Jak funguje dvd::rip?
« Odpověď #17 kdy: 01 Února 2010, 23:01:14 »
Dik za radu na acid rip ale kalkulacia datoveho toku je na prd lebo ju vypocita na zaklade jedneho vybraneho "title" a na cele dvd je nepouzitelne
a co pozeram na nastavenia je to ochudobnene dvd::rip

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.