Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Optimalizace "svižnosti"  (Přečteno 8352 krát)

nettezzaumana

  • Host
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #25 kdy: 24 Září 2008, 22:07:32 »
můžeš zkusit prostředí Enlightenment DR17, to je oproti Gnome i KDE blesk http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=26339.0
ehm ehm .. taky mam jedny veci radsi nez jine a ruzne za ne lobuji, ale toto je opravdu vykrik ze zahrobi ;)

drak.co.leti.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #26 kdy: 24 Září 2008, 22:13:52 »
To se tedy omlouvám, ale pokud se mi líbí Aero, zároveň nemám moc dobrý pocit z Visty a chtěl bych zůstat v Ubuntu (prozatím, než vyzkouším jiné distribuce) jak mám tu "průsvitnost dostat do Ubuntu popř. jiné distribuce.....?    Samozřejmě bych to nevyužíval na současném stroji bo by neměl šanci tohle zvládnout......

drak.co.leti.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #27 kdy: 24 Září 2008, 22:16:52 »
qUAKER: Zní to slibně, zítra to po škole otestuji, dnes  už jsem unavený, tak se mi tím nechce zabývat.... jinak dík za radu a tvoji podporu v tvém prostředí

drak.co.leti.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #28 kdy: 24 Září 2008, 22:28:27 »
A ještě takový dodatek: http://cs.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista  tam je napsáno, že Vista využívá vektorové grafiky ve svém prostředí, wikipedie mi připadá jako důvěryhodný zdroj informací.... ;)
ale pokud se mýlím tak se omlouvám, nechci nikoho naštvat...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #29 kdy: 24 Září 2008, 23:20:36 »
No já zkoušel visty jen ve virtualboxu a ikony tam byly veliké a ukrutně hnusné. Moc vektorově mi to nepřipadalo, asi ty vektory honí jen aero.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #30 kdy: 25 Září 2008, 10:00:17 »
To se tedy omlouvám, ale pokud se mi líbí Aero, zároveň nemám moc dobrý pocit z Visty a chtěl bych zůstat v Ubuntu (prozatím, než vyzkouším jiné distribuce) jak mám tu "průsvitnost dostat do Ubuntu popř. jiné distribuce.....?    Samozřejmě bych to nevyužíval na současném stroji bo by neměl šanci tohle zvládnout......

S tímto se dají dělat velké věci
http://wiki.ubuntu.cz/Compiz%20Fusion
+
instalace Emerald - průhledné rámy oken (jen si vybrat)

EDIT: na jednom slabém stroji mám Xubuntu a v nastavení XFCE je možné si nastavit průhlednost panelů, celých oken.
« Poslední změna: 25 Září 2008, 10:01:49 od luisah »

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #31 kdy: 25 Září 2008, 19:55:11 »
A ještě takový dodatek: http://cs.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista  tam je napsáno, že Vista využívá vektorové grafiky ve svém prostředí, wikipedie mi připadá jako důvěryhodný zdroj informací.... ;)
ale pokud se mýlím tak se omlouvám, nechci nikoho naštvat...
Není tam, že využívá vektorové grafiky, ale že obsahuje API co ji využívá... Aero prostě není vektorový :D
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #32 kdy: 25 Září 2008, 21:13:16 »
No já zkoušel visty jen ve virtualboxu a ikony tam byly veliké a ukrutně hnusné. Moc vektorově mi to nepřipadalo, asi ty vektory honí jen aero.

Ikona vo windows je len bitmapa. Samozrejme kvalitnejsie ikony su robene v roznych velkostiach a farebnych hlbkach co ma za nasledok napr.  ze ked zobrazis ikony na ploche vo velkosti 48x48 tak niektore su pekne ine len natiahnute 32x32, cize s vektorom to nema nic spolocne.. Plati to samozrejme aj pre Vistu.
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #33 kdy: 28 Září 2008, 10:22:33 »
tak za prvé, pár lidí se tu dost motá...... ovldač  "ati" opravdu u některých starých grafických karet umí 3D akceleraci + i compiz fusion [tam se ale musí ovladač povolit], další věc ve vistě jsou některé ikonky opravdu vektorové, jako třeba u Macu, ubuntu a dalších.... ovšem nejsou to všechny....

další věc, proč myslíte, že by novější systém měl být rychlejší než winxp?? i gnome se dá zrychlit a jen tak mimo, jak zjišťujete ,že je systém pomalý?
« Poslední změna: 29 Září 2008, 11:47:36 od Fracty »

nettezzaumana

  • Host
Re: Optimalizace "svižnosti"
« Odpověď #34 kdy: 28 Září 2008, 22:14:46 »
;D tak zaprve hosici .. na trech strankach zatim nepadlo to nejdulezitejsi, a sice ::

> cat /boot/config-2.6.25.16-0.1-pae | grep -i preem
CONFIG_PREEMPT_NOTIFIERS=y
# CONFIG_PREEMPT_NONE is not set
CONFIG_PREEMPT_VOLUNTARY=y
# CONFIG_PREEMPT is not set

// nicmene, treba budete umet *vyoptimalizovat jinak ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.