Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME  (Přečteno 13941 krát)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« kdy: 26 Září 2008, 12:29:53 »
Ahoj, používám Ubuntu HH (tedy GNOME)
Toto prostředí mi velice vyhovuje, líbí se mi rozložení lišt, jednoduchost a přehlednost menu.
Vše se mi zdá velice intuitivní a rychle dohledatelné.
Dnes jsem si ale všiml pro mě zajímavého neduhu, a to aplikace které jsou psány pro prostředí GNOME.

*Správce fotografií F-Spot, pro mě zcela nevyhovující (připadal jsem si jak když mi někdo svázal ruce)
minusy které mi vadili:
- pokud změníš v EXIFu zaznamenání dne, fotky zůstanou ve složce (nechal jsem fotky dělit dle.: rok/měsíc/den)
Např. fotky byly umístěny ve složce 2002/8/7, pokud jsem změnil v EXIFu informaci na 2008/4/1, data zůstala nadále v původní složce, což bylo dost nepřehledné.

- pokud se fotky smazaly, ne přes F-Spot ale přes Nautilus, program tyto změny dat nedokázal zaznamenat (neaktualizoval svoji databázi?)
- pokud se fotky smazaly přímo v F-Spotu, nechával bordel (jinak to ani nelze nazvat)-> prázdné složky na HDD, které zůstaly po smazání fotek
- jeho PŘÍŠERNÁ pomalost mě odrazovala
- pak mě napadá otázka proč takto nedodělaný program je jako default správce fotografií v Ubuntu?

Výsledek?
-> používám digiKam (ještě se v něm tolik nevyznám, řekl bych že to je ta dobrá volba, třídění dle data -> EXIF info, popř podle názvu složky/alba..., dokáže aktualizovat databázi dle aktuálního stavu dat na HDD

*Přehrávač hudby, žádný default se mi nepozdával
-> používam Amarok
+
třídění pomocí kolekcí je neocenitelná věc → přehlednost :-)
program se mi zdá velice promáknutý (zobrazení dat o kolekci z wiki atd...)

Dnes jsem si řekl, že Transmission (stahování dat z torrentů) nebude pro mě to pravé, po každém spuštění ověřuje data, HDD chroupe jak blázen (u pár torrentů to je ok, avšak když máte >20 aktivních torrentů.... chápu pro PC které je jako server, nejspíše ideál, já své pc pravidelně vypínám.

Tedy vlezl jsem na wiki, zadám torrent
Vyplivne na mě Ktorrent (http://wiki.ubuntu.cz/KTorrent)
Už jen začáteční písmeno značí, že je pro prostředí KDE.
Instaluji, vidím že všechny tři aplikace mají standardizovaný vzhled (zcela nezapadá do prostředí GNOME)

+
hned mě překvapí možnost vyhledávat torrenty přes vyhledávače přímo v programu (supr už nemusím spouštět FF :-)   )

Prostředí KDE jsem zkoušel, připadá mi tak trochu jako Windows, klasický start je nahrazen „K“
Zdá se mi více nepřehledné...
Co jsem tak kolem četl, většinou jsem narazil na názor že Kubuntu je v tomto ohledu nějaké nedotažené... (vyvrátíte/potvrdíte?)

Abych si jen nestěžoval na GNOME aplikace → Evolution, výborná aplikace, supr integrace do prostředí (rozuměj: kliknu na hodiny a hned mám celý přehled mých úkolů)

Tedy zeptám se: je dobré používat prostředí GNOME a při tom většinu aplikací používat pro prostředí KDE?
U Amaroka jsem si všiml mezi klepnutí na ikonu a spuštění programu vcelku delší prodlevy (oproti spuštění v KDE, avšak HDD si moc nehrábne a vytížení CPU nijak nestoupne (nechal jsem si zobrazovat na panelu vytížení HDD a CPU), rozuměj: říkám si, co se tedy děje na pozadí, proč to tak dlouho trvá když HDD nic, CPU nic...?

Pokud se podívám na mapku ubunťáků http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=7
Vidím že většina z vás používá UBUNTU -> GNOME, používáte tedy vyloženě GNOME aplikace, nebo většina aplikací co potřebujete a vyhovují jsou pro KDE?

PLS neukamenujte mě :-)
Tagy

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2008, 12:38:03 »
Když jsem zkoušel KDE, překvapilo mě jiné chování importu pošty ze zálohy Evolutionu (při prvním spuštění). Když jsem tedy našel nějakej ten import, importovalo mě to jen majly, nastavení účtů se neprovedlo. V Gnome se stejnou zálohou funguje bezvadně.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

yanick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2008, 13:00:37 »
U mna to vyzera asi takto:

IM - ICQ:
  • 1. Kopete - KDE4
  • 2. a dalej - nie je
Ako MSN klient mi robi blbosti, tak pouzivam emesene(GNOME)

Spravca suborov:
  • 1. mc
  • 2. Krusader
  • 3. Nautilus
  • 4. GNOME Commander

Multimedia - video:
  • 1. SMPlayer
  • 2. Totem

Multimedia - audio:
  • 1. Amarok
  • 2. a dalej - nie je

Prehliadač obrázkov:
  • 1. vstavany, neviem ako sa vola  :)
  • 2. Gwenview - KDE3 aj KDE4 verziu, podla toho ktora prave funguje :) , ale preferujem KDE4

Paci sa GNOME ako prostredie, ale pouzivam vela programov z KDE.  Problem je, ze Amarok si berie nastavenia z konfiguracie KDE3, Kopete pre KDE4 si berie konfiguraciou z KDE4, tak napr. Gwenview-KDE4 reaguje na 1 klik a zvysok systemu na 2klik. Podobne sietove hesla, musim ich zadavat zvlast pre GNOME, KDE3 aj KDE4 a takychto veci by sa naslo viac. A problem je este vysvetlovat niekomu, kto presiel z windows, ze Amarok si zije v ciastocne samostatnom vesmire, este ludom, ktory poznaju Matrix sa da vystetlit, ze Ubuntu je matrix a Amarok je Neo :)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2008, 13:02:11 »
Používám GNOME a téměř všechny aplikace jsou z GNOME. Vlastně používám jen dvě KDE aplikace - Krusader a Amarok. Krusader používám vyjímečně, čím dál víc Nautilus a co se týče Amaroku, tak uvažuju o přechodu na Banshee. Dříve jsem pracoval v KDE a při přechodu na Ubuntu jsem pořád i v GNOME používal hodně KDE aplikací, jejich start byl vždycky hrozně pomalý a nezapadaly do prostředí, tak jsem je postupně nahradil GNOME aplikacemi. Zkoušel jsem i Kubuntu, ale s KDE v Mandrivě nebo openSUSE se to nedá srovnávat.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2008, 13:12:52 »
Ja som tiez zastancom Gnome. Zda sa mi to prehladnejsie a praktickejsie na pracu. Jediny KDE program, ktory pouzivam je k3b, ale v minte mi to nerobi ziaden problem. Na vetky multimedia pouzivam VLC - viac mi neni treba...
Teraz mam na 2. pC Suse11. s KDE 4 a je to naouzaj velmi svizne. Budem sa s tym striedavo hrat a uvidim, ake to ma + a - oproti Gnome.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

yanick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #5 kdy: 26 Září 2008, 13:26:44 »
Jediny KDE program, ktory pouzivam je k3b, ale v minte mi to nerobi ziaden problem.

Funguje aj kontrola po napalovani? Ja si kvoli tomu zvykam na Brasero

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2008, 13:27:32 »
funguje
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #7 kdy: 26 Září 2008, 13:32:32 »
Jsem na tom velice podobně používám gnóme..

Co se týče správce fotografií, a programu na ne je to špatně nejen v gnome ale
ani Kde celkové ještě to není co by to mělo být. Na foto používám Lightroom a
Photoshop.. [škoda že je PS jen na MAC a ne na linux]

K torrentu bych doporučil Deluge funguje perfektně a Amarok o tom se nemusíme
ani bavit, nic lepšího není škoda že ho někdo nepředělá oficiálně pro Gnóme..

Musím říci že defaul v Gnome je pro mě nepoužitelný komplet, jediné co mám z
defaulu je pidgin..

Video -> Mplayer
Music -> Amarok
Torrent -> Deluge

Je toho více ale každému vyhovuje něco jiného, jde o to, že defaul by měl
pochopit kazdej kdo s Linuxem začíná
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

wam]Spider007

  • Host
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #8 kdy: 26 Září 2008, 13:35:49 »
GNOME je super, v podstate pouzivam len jednu KDE aplikaciu (Psi). Ale na vzhlade by mohli trochu popracovat. Take KDE je ovela dalej.

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #9 kdy: 26 Září 2008, 13:57:01 »
Používám GNOME, nemám ani jednu KDE aplikaci.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #10 kdy: 26 Září 2008, 14:12:23 »
F-spot mě taky naprosto nevyhovoval, ale to, že mi fotky nepřesouvá po každé změně v EXIFU by mi teda skutečně nevadilo, naopak! Jinak naprosto souhlasím. Používám Eye of gnome a gThumb.

Transmission ti po každém spuštění ověřuje data? Mě ne... (nebo jsem si nevšiml?)

IM - Gajim

Totem je docela fajn, až na DVD, s těmi jsou někdy problémy. Proto navíc používám Gnome Mplayer.

Citace
Musím říci že defaul v Gnome je pro mě nepoužitelný komplet, jediné co mám z
defaulu je pidgin..
Pidgin bylo první, co jsem smazal z defaultně nainstalovaných aplikací. (F-Spot druhý)

Citace
Abych si jen nestěžoval na GNOME aplikace → Evolution, výborná aplikace, supr integrace do prostředí
Já jsem zakrněl u Thunderbirdu, ale na Evolution slyším jen chválu. Trápí mě jediná věc: jak si poradí se spamem?

Hudba: Rhythmbox - co vám v něm schází? Jako default je to podlemě dobře zvolená aplikace.



Xubuntu 12.04

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #11 kdy: 26 Září 2008, 14:16:03 »
Používám GNOME, nemám ani jednu KDE aplikaci.
Opravdu, jakého používáš správce pro fotografie?

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #12 kdy: 26 Září 2008, 14:16:52 »
Pidgin - souhlas - na 2 veci...Pouzivam Gajim
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #13 kdy: 26 Září 2008, 14:21:38 »
Používám GNOME, nemám ani jednu KDE aplikaci.
Opravdu, jakého používáš správce pro fotografie?

Nepoužívám ;D, okolnosti mě ještě nedonutily.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #14 kdy: 26 Září 2008, 14:28:21 »
Používám GNOME, nemám ani jednu KDE aplikaci.
Opravdu, jakého používáš správce pro fotografie?

Nepoužívám ;D, okolnosti mě ještě nedonutily.

Počkej časem.. ;o]]
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #15 kdy: 26 Září 2008, 14:50:24 »
Používám Eye of gnome a gThumb.

Pidgin bylo první, co jsem smazal z defaultně nainstalovaných aplikací. (F-Spot druhý)

Citace
Abych si jen nestěžoval na GNOME aplikace → Evolution, výborná aplikace, supr integrace do prostředí
Já jsem zakrněl u Thunderbirdu, ale na Evolution slyším jen chválu. Trápí mě jediná věc: jak si poradí se spamem?

Hudba: Rhythmbox - co vám v něm schází? Jako default je to podlemě dobře zvolená aplikace.

gThumb -> vyzkouším :-)
Transmission, přidej si na panel "sledování systému, pak dej nastavení: a odklikni CPU, HDD.
Uvidíš jak to bude makat :-), zkoušel jsem ho vypnout a zapnout a to už nedělá. Nevím, asi aby to znova načítalo, tak potřebuje restart :-) (taky je možný že HDD neslyšíš jak chroupe, jestli ti to nepřeřve něco jiného, já mám pc na stole, úplně odhlučněnej, jediný co slyším je seek disku)

Pidgin? Zvláštní s ním jsem spokojen :-) Pracuje tak jak má (jabber, icq) jen jedna věc -> háčky a čárky, problém je jen s lidmi co používají QIP -> http://blog.zostrova.net/115-qip-a-problemy-s-diakritikou/ nevím zda návod funguje, nemám jak ověřit.

Thunderbird -> ten jsem používal na platformě Windows. V Linux ve škole asi půl roku na booku, spíš jsem používa ale Sunbird (věci do školy atd...). Zde byl Evolution a zdá se mi o mnoho lepší, Thunderbird mi občas přišel zmatený, a jeho kalendář (rozuměj Thunderbird + Sunbird... ),tady jen jeden program, uvidím až nastoupím na VŠ jak se mi Evolution osvědčí 
« Poslední změna: 26 Září 2008, 15:17:05 od Tagy »

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #16 kdy: 26 Září 2008, 14:51:40 »
Používám GNOME, nemám ani jednu KDE aplikaci.
Opravdu, jakého používáš správce pro fotografie?

Nepoužívám ;D, okolnosti mě ještě nedonutily.

Počkej časem.. ;o]]

Přesně, pokud má člověk pár fotek, asi netřeba  :)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #17 kdy: 26 Září 2008, 14:53:02 »
Pidgin - souhlas - na 2 veci...Pouzivam Gajim

V čem je Gajim lepší, resp. proč nepoužívat Pidgina?

qUAKER

  • Host
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #18 kdy: 26 Září 2008, 14:59:53 »
pidgin nepodporuje transporty, jabber disk atd. ale jinak je v pohodě..

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #19 kdy: 26 Září 2008, 15:29:22 »
Citace
Transmission, přidej si na panel "sledování systému, pak dej nastavení: a odklikni CPU, HDD.
Uvidíš jak to bude makat :-), zkoušel jsem ho vypnout a zapnout a to už nedělá. Nevím, asi aby to znova načítalo, tak potřebuje restart :-) (taky je možný že HDD neslyšíš jak chroupe, jestli ti to nepřeřve něco jiného, já mám pc na stole, úplně odhlučněnej, jediný co slyším je seek disku)

Ale ono to vždy, když to ověřuje, je vidět, ty jednotlivé torrenty se jakoby načítají a pak už to neověřuje. Mě prostě Transmission vyhovuje, možná, kdybych měl milióny torrentů, vyžadoval bych pokročilejší funkce atd, ale já bych je stejně nevyužil.

Podobně na IRC používám lostIRC a bohatě mi stačí, někdo by určitě postrádal miliony funkcí.

Thunderbird používám totiž jen jako pošťáka, v tom to bude, kalendář a tyhle vychytávky mám jen v práci (MS Outlook).

Pidgin - nešlo mi posílat soubory a to je pro mě důležité hodně. S přítelkyní jsme schopni si občas poslat třeba 100MB fotky z nějakého výletu a to jde mezi gajimem a jabbimem velmi dobře. S pidginem byly jen problémy. Krom toho se mi pidgin nějak od začátku nelíbil, ale už ani nevím proč:)

Ale ještě zpět ke KDE a Gnome jako takovému: Četl jsem tu někde na fóru, že gnome je obecně pomalejší než kde. Je to možné?
 Já mám s KDE jen málo zkušeností (kde 3.něco na Mandrivě - asi 2007). Vůbec jsem se v něm nevyznal, ale je fakt, že tam je klikátko snad na všechno, to v gnome jsou tyhle nastavovací věci jako dost zjednodušené, že mi časem začne něco scházet. Možná.
Xubuntu 12.04

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #20 kdy: 26 Září 2008, 15:40:37 »
Taky drobet přispěji. Gnome se mi moc líbí jak je intuitivní, ale jeho programová vybevenost - co si budem povídat, je na tom mnohem hůře - co zastane jedna aplikace v kde, na to musí být několik aplikací v gnome, gnome jsem používal defakto do ted a všechny programy pod gnome mě stačili, ted jsem nyní nainstaloval KDE 3.5.10 HH a nemůžu si stěžovat, vždy mě to táhlo ke kde, ale openSuSE 11 mě silně zklamalo, spousta věcí na mém hardwaru nefungovalo a přišel mě tento systém moc složitý (vzhledem) - například kolekce v amaroku v suse byla na hodinu a pul - kubuntu 5 min. hry se tam pořád sekaly, i když jsem povypínal indexovaní vyhledáváčů atd.  Mandriva tj. kapitola sama pro sebe, ale třeba taky na ni za čas přejdu, ale vždy mi ukáže, že to je jen francouzský chaos. Kubuntu ted pracuje skvěle, ano je malinko ošizen o pár vychytávek a možná se pro nově příchozí zdá velmi složitý, ale stačí v tom chvilku být a člověk si zvykne. Jinak u ubuntu je určitě pro lidi co z linuxem začínají začít s gnome, v kde v ubuntu to chce mít už trošku zkušenosti. Jinak jsem trochu rozpačitý nad tím co přinese nová verze kubuntu, má již být v kde 4 a downgrade na 3.5 již nebude úplně standardně dodáván, tudíž jestli kde 4 bude pořád bugové možná zas přejdu na gnome. Jinak mezi těmito dvěmi prostředími je rozdíl ve filozofii, kdečko je pro technoidy, kde se dá fakt všechno nastavit, gnome zas intuitvní aby nezatěžovalo uživatele. V obou se mi pracuje dobře, a nedělá mi problém dělat v tom či onom. V gnome se pracuje rychlejc a hned ze začátku.

KDE vs Gnome  každý si na to musí přijít sám, mě by vyhovalo - vzhled a intuitivnost se stabilitou gnome, techničnost a aplikace KDE

Jinak na mém 4 letém počítači KDE lítá asi lépe (jde mi tam předvším plynulejc Urban terror)
přehrávač pro gnome: Audacious, Aqualung - takovej foobar2000 v linuxu, Exaile - kopie amaroku

Verdikt pro Tebe: Jdi do KDE, když tě vyhovuje tolik aplikaci z KDE, na poštu můžeš mít Thunderbird :-) Navíc Amarok ti pujde hned, v gnome se musí naloadovat kde knihovny a proto to tak trvá :-)  navíc GTK věci jsou oblečeny do KDE look kabátku ;-)  Buď rád, že si můžeš vybrat, když nebude vyhovovat, můžeš mít cokoliv jiného  :P
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #21 kdy: 26 Září 2008, 15:56:21 »
Gnome, nebo KDE? bla bla bla bla blabla blaa bla bla bla bbllaa bla bla bla Gnome!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

qUAKER

  • Host
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #22 kdy: 26 Září 2008, 16:09:50 »
Gnome, nebo KDE? Ani jedno :) E17/Xfce/*box

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #23 kdy: 26 Září 2008, 16:50:25 »
Používám GNOME, nemám ani jednu KDE aplikaci.
Opravdu, jakého používáš správce pro fotografie?

Nepoužívám ;D, okolnosti mě ještě nedonutily.

Počkej časem.. ;o]]

Přesně, pokud má člověk pár fotek, asi netřeba  :)

Co je pár fotek? 10.000? ;D Potřeboval bych to nejdříve u někodo vidět. Zatím si vystačím s ručním tříděním fotek.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #24 kdy: 26 Září 2008, 17:22:54 »
Používám GNOME, nemám ani jednu KDE aplikaci.
Opravdu, jakého používáš správce pro fotografie?

Nepoužívám ;D, okolnosti mě ještě nedonutily.

Přividělávám si focením a pokud fotíš nějakou akci tak máš klidně 600 fotek za verec.. 5 000 fotek měsíčně neni problém...

Počkej časem.. ;o]]

Přesně, pokud má člověk pár fotek, asi netřeba  :)

Co je pár fotek? 10.000? ;D Potřeboval bych to nejdříve u někodo vidět. Zatím si vystačím s ručním tříděním fotek.

Za mesic + - kolem 5 000 fotek mam prirustek...
« Poslední změna: 26 Září 2008, 18:04:45 od Petr Volák »
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.