Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME  (Přečteno 13957 krát)

Mirrodin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #25 kdy: 26 Září 2008, 17:29:04 »
Já požívám hodně Kde programů, přesto že mám Gnome. AmoroK, Krusader, Ktorrent, Kaffeine i K3b. Jejich první start je sice trochu pomalejší, ale jelikož mám docela novej počítač, tak to neni nic tragickýho. Určitě je to pro mě lepší než používat alternativní gnome programy, které se mi z různých důvodů zdají méně vhodné  ;)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #26 kdy: 26 Září 2008, 18:06:38 »
Já jsem zakrněl u Thunderbirdu, ale na Evolution slyším jen chválu. Trápí mě jediná věc: jak si poradí se spamem?

Velmi dobře, Evolution používá pro filtrování spamu Spamassassin a Bogofilter a filtruje tak spam jedna báseň.

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #27 kdy: 26 Září 2008, 19:40:36 »
Za mesic + - kolem 5 000 fotek mam prirustek...

Jo, tak to je v tom pripade pochopitelné.  ;)

Slinky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #28 kdy: 26 Září 2008, 19:48:37 »
Pidgin? Zvláštní s ním jsem spokojen :-) Pracuje tak jak má (jabber, icq) jen jedna věc -> háčky a čárky, problém je jen s lidmi co používají QIP -> http://blog.zostrova.net/115-qip-a-problemy-s-diakritikou/ nevím zda návod funguje, nemám jak ověřit.

Návod funguje, většinu lidí z QIPU jsem přesvědčil aby si to nastavili podle toho návodu (nic složitýho to pro ně není) a už mi od nich chodí diakritika v pohodě.
Debian Testing Lenny RC2
Celeron 2.66 GHz, Geforce 6600, 512 RAM

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #29 kdy: 26 Září 2008, 19:54:31 »
Zkoušel jsem spoustu prostředí - Gnome, KDE, xfce, Fluxbox, Enlightenment i evilwm..  strašně rád bych přešel z Gnome na KDE(prostě je v něm úplně skvěle vyřešen problém s GTK vs QT..), avšak KDE je prostě nepoužitelné, všechna prostředí jsou logická, až na KDE :'(  teď to ještě "vylepšili" s KDE4 a je to všechno totálně na pytel ::)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #30 kdy: 26 Září 2008, 21:22:42 »
ad transmission> pokud ho spravne vypnete, tak nic neoveruje...ale musite ho vypnout pred vypnutim pocitace (a pockat nez dokonci uzavirani torrentu, vyskoci takove okynko). jinak skutecne overuje a je to opruz...mozna by melo jinak reagovat na sigterm, ale snad to casem doresi :)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #31 kdy: 27 Září 2008, 19:28:13 »
Osobně používám KDE4... Sice zdaleka není dokonalé (duchové v paměti, některé padající aplikace), ale prostě je to KDE a na to jsem zvyklý... Navíc vypadá celkem k světu.. Co mě trápí nejvíce jsou ještě nepřeportované aplikace - ale počítám tak v KDE4.3 už to bude dokonalost sama...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #32 kdy: 12 Listopadu 2008, 01:25:51 »
Teraz mam na 2. pC Suse11. s KDE 4 a je to naouzaj velmi svizne. Budem sa s tym striedavo hrat a uvidim, ake to ma + a - oproti Gnome.

Hase, jakpak to dopadlo?

nettezzaumana

  • Host
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #33 kdy: 12 Listopadu 2008, 02:00:09 »
Teraz mam na 2. pC Suse11. s KDE 4 a je to naouzaj velmi svizne. Budem sa s tym striedavo hrat a uvidim, ake to ma + a - oproti Gnome.

Hase, jakpak to dopadlo?
<< hase je moderate-aggressive-llama co zna jen Ubuntu a Mint takze neslavne .. ;D ..

nejni tam apt, synaptic .. je tam spousta jinych a zakernych veci .. s tim nemel sanci se vyporadat ..

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #34 kdy: 12 Listopadu 2008, 02:03:55 »
Na prostředí Gnome mám svůj názor. Neupravené vypadá hrozně, v Ubuntu. Já jsem zkusil KDE v Kubuntu a už jsem se nevrátil, nikdy jsem o tom neuvažoval. Je pravda, že připomíná Windows tlačítkem KMenu, ale to byl možná taky důvod proč právě KDE - méně změn. Ono stejně menu moc nepoužívám, od čeho je Katapult a v KDE 4 Krunner, což je Katapult na třetí :)

Využívat integrovanosti desktopu KDE je opravdu příjemné. KDE 4 vypadá dost zajímavě, těším se na KDE 4.2 víc jak na Vánoce :) a vcelku spokojený to používám. Jasně že můžete používat KDE aplikace v Gnome, ale pokud už máte Amarok (Rhythmbox je prostě o třídu vedle) digiKam a Krusader (S Gnome Commanderem na mě nechoďte), tak už není moc důvod zůstávat na Gnome.

Je fakt, že některé věci nejsou v Kubuntu tak dobré, jako v Gnome. Dlouho chyběla podpora pro user-friendly instalování nesvobodných ovladačů atd, balík kubuntu-restricted-extras také přišel o něco později, ale pokud nejste úplný začátečník, kterého odradí nějaký nedodělek, není čeho se bát. Doporučuji ale buď počkat na vydání KDE 4.2 (KDE 4.1 může být trošičku šoking - příliš vysoká očekávání) a nebo stáhnout 8.04 s KDE 3.5.10. V KDE 4.1 mi například zlobí Firefox 3, je nehorázně pomalý a sekne se vždy na pár sekund při ukončení, donutilo mě to zkusit znova Operu a k Firefoxu se už asi nikdy nevrátím, Opera má svoje kouzlo :) Ale chtěl bych spíš Konqueror s funkčnímí Webkitem a byl bych happy.

Jsem z toho tábora "Na Gnome bych se nevrátil", ale je mi jasné, že mnohem více lidí je v tom táboře druhém :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #35 kdy: 12 Listopadu 2008, 02:09:47 »
Teď vypaluji SUSE 11 s KDE 4.1, tak uvidíme. Mám starší počítač (no zas tak starý není, ale při dnešním vývoji :) ) Athlon 1700+, 700 MB RAM a od KDE si slibuji větší rychlost než na GNOME (s jeho ovládáním jsem spokojen, ale zdá se mi, že je to "šnek":( ).
Jen nevím, zda pro začátek není lepší KDE 3.5 (jmusím mrknout, jakpak jej do SUSE dostanu).

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #36 kdy: 12 Listopadu 2008, 05:24:40 »
Teraz mam na 2. pC Suse11. s KDE 4 a je to naouzaj velmi svizne. Budem sa s tym striedavo hrat a uvidim, ake to ma + a - oproti Gnome.

Hase, jakpak to dopadlo?
<< hase je moderate-aggressive-llama co zna jen Ubuntu a Mint takze neslavne .. ;D ..

nejni tam apt, synaptic .. je tam spousta jinych a zakernych veci .. s tim nemel sanci se vyporadat ..
No este ze si mi to pripomenul. Normalne som zabudol, ze mam na jednom pC Suse 11. To za.srane nahravanie mi bere vsetok cas a ohlupuje hlavu, tak az to skoncim, tak nebudem vediet ovladat ani to Ubuntu a Mint ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

thor999

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
  • Skill - greenhorn llama
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #37 kdy: 12 Listopadu 2008, 05:58:41 »
Abych se přiznal já teprve zatím zkuším a z každého prostředí mi vyhovuje něco. Pracuju v GNOME a používam Pidgin uplně mi vyhovuje, na muziku Amarok a na filmy Mplayer. S fotkama nedělám  ;D
Asus X50N, OS KUBUNTU 8.04 HH

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #38 kdy: 12 Listopadu 2008, 08:21:18 »
2 Hase:
To SUSE máš s Gnome?
A propo nahráváš na linuxu?

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #39 kdy: 12 Listopadu 2008, 08:40:00 »
Já jsem několikrát zkoušel přejít na KDE, ale vždycky jsem se nakonec vrátil ke Gnome. Kde je sice o něco vizuálně hezčí, ale z vzhled aplikací KDE a rozmístění jejich ovládacích prvků mě občas dohánělo k šílenství. Nakonec jsem se vždycky vrátil ke Gnome, které mám upravené, používám pouze jeden dolní panel, s tlačítkem jako má KDE. jednoduché, přehledné...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #40 kdy: 12 Listopadu 2008, 08:45:44 »
2 Hase:
To SUSE máš s Gnome?
A propo nahráváš na linuxu?
ne, Suse mam s KDE 4 - alespon myslim (musim se podivat :D). Ne v Linuxu nenahravam - uz sem to tady psal. Nepodarilo se mi v linuxu rozjet kloudne zvukovku a MIDI. Mam samostatne nahravaci studio Yamaha s Cubase a pak veci nasledne upravuju taky v Cubase SX, ktere mam nainstaleny na wXP. 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #41 kdy: 12 Listopadu 2008, 09:21:23 »
V Ubuntu jsem měl Gnome,zkoušel jsem i KDE.
V SUSE mám KDE 3.5x je to rychlejší a bezproblémové.
Mám nainstalované i Gnome,ale nedá se to srovnat i když se mi zdá jednodušší na ovládaní.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #42 kdy: 12 Listopadu 2008, 09:32:00 »
To Airlive:
Opravdu je to tak znatelný rozdíl Suse s Gnome a KDE?
Zkoušel jsi KDE4? Aplikace (třeba Digikam) pro KDE4 asi v KDE 3.5 nepojedou, že?

nettezzaumana

  • Host
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #43 kdy: 12 Listopadu 2008, 09:38:38 »
4Luban .. ne tak docela .. V suse je gnome normalni, akorat tam neni vymazlene jako v Ubuntu, ktere je na nem postavene ..

.. ps. Gnome jsem pouzival pul roku sveho zivota (s ubuntu 7.04) a znovu uz bych do nej nesel .. KDE mam od te doby .. predtim byly ruzne light-weight manazery .. Ubuntu naucilo pouzivat jeste tenkrat beryl :/ .. ze jsem si nedal pokoj

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #44 kdy: 12 Listopadu 2008, 09:44:00 »
Musím přiznat, že "vymazlenost" GNOME v ubuntu oproti KDE moc nepozoruji.
To "ne tak docela" jsi myslel k té poznámce o rozdílech SUSE s KDE a GNOME (jak třeba několikrát na fótu zmínil Airlive)?

nettezzaumana

  • Host
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #45 kdy: 12 Listopadu 2008, 09:55:20 »
v podstate, protoze to byla spatne polozena otazka ..

rozdil mezi Gnome a KDE je v suse uplne stejnej, jako kdekoliv jinde .. openSuSE neni postavene na KDE .. to ze tam gnome funguje pro Ubuntaku subjektivne hur je zpusobeno tim, ze Gnome tam neni vymazlene jako Ubuntu, ale chova se tam standartne ..

Gnome v Ubuntu se chova nestandartne .. funguje a hezky vypada !! coz u nej neni normalni ;)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #46 kdy: 12 Listopadu 2008, 09:58:19 »
4Luban  - no rozdíl to je asi tak jako na závodech škoda 120 glx versus bmw  :D :D :D
KDe 4.x jsem zkoušel velice okrajově a nedal bych si ho - tím pouze prezentuji svůj názor jiní třeba mají pozitivní zkušenosti :)
na vánoce má 4ka být prý ve vyladěnější verzi,tak uvidíme jaké bude nebo nebude překvápko  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #47 kdy: 12 Listopadu 2008, 09:59:50 »
airlive: ktery bmw? ja jestli z toho ta skodarna nevyjde jako vitez nakonec ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #48 kdy: 12 Listopadu 2008, 10:04:17 »
No, po tom šoku s vanilla KDE 4.1 musím říct, že mě velmi příjemně překvapilo KDEmod které je dostupné pro Archlinux, tam už je to opravdu plnohodnotný systém. Nicméně pořád se mi zdá uživatelsky přítulnější verze 3.5

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Zamyšlení se nad grafickými prostředími KDE/GNOME
« Odpověď #49 kdy: 12 Listopadu 2008, 10:15:13 »
4Luban  - no rozdíl to je asi tak jako na závodech škoda 120 glx versus bmw  :D :D :D

Hmm, tak to musím řádně otestovat na svém HW. Jestli je to fakt takový rozdíl.

2ntz ... Na SUSE bude asi "vymazlenější" KDE (obráceně jak v ubuntu :)). Teda podle toho, co píše Airlive.
SUSE s GNOME používá daleko méně uživatelů, co píšou do zdějšího fóra (no znám akorát Tomáše Kubíčka). I ten Hase ma na SUSE KDE 4 :). Když mrknu na hlasování (k)ubunťáků o prostředí zde na fóru je to přesně obráceně.
GNOME mi příjde přehlednější. Ubuntu mám, krom svého pc, jen u samých nováčků s počítačem (nepoznali windows).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.