Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine a sériové rozhraní  (Přečteno 2250 krát)

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Wine a sériové rozhraní
« kdy: 15 Října 2008, 20:08:23 »
Zdravím
Mám problém s použitím sériového rozhraní u programů běžící pod wine. V adresáři wine/dosdevices/ mám vytvořený odkaz na mé sériové rozhraní /dev/ttyUSB0.

ln -s /dev/ttyUSB0 ~/.wine/dosdevices/Com1

Dle jakéhosi návodu na internetu (už si bohužel nepamatuji kterého) jsem do souboru system.reg přidal

[HARDWARE\\DEVICEMAP\\SERIALCOMM] 1131331688
"COM1"="COM1"

V současnosti je to ve stavu, kdy win aplikace (mapsource) nenajde žádné sériové porty.
Za jakékoli nápady a rady děkuji.
« Poslední změna: 15 Ledna 2009, 02:44:53 od Anna Taliánová »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: wine a seriové rozhraní
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2008, 11:20:22 »
není to mapsource nějaká aplikace pro garmin?? a  v nejlepším případě pro českou verzi??

jde mi o to, jestli to je to samé, tak se snažíte zbytečně a garmin vám mapsource neobživí ani na win, musíte na web českého distributora tam, se zaregistrovat a poté něco naklepat do mapsorce a pak mapsource funguje i pod wine/win, ale možná že je to teda úplně něco jiného:)
 

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: wine a seriové rozhraní
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2008, 13:52:33 »
Program jako takový pracuje bez problémů - vytváření tras, odemknutí a procházení mapou...  Jediný problém spočívá v navázání spojení s přístrojem přes sériové rozhraní.
Pokud mám připojený flashdisk, tak můžu z programu mapsource exportovat mapu na něj (zřejmě podpora práce s vyššími modeli obsahující paměťovou kartu a usb připojení jako storage).
Každopádně dotaz na distributora zkusím, třeba něco poradí, i když tomu moc nevěřím...
V jiném nastavení chyba nejspíš nebude, protože program gpsbabel s přístrojem pracuje bez problémů.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: wine a seriové rozhraní
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2008, 10:24:52 »
no to zase nevím, mě to ve wine jelo normálně až na to, že jsem měl problém s odemknutím map, kopírování map fungovalo v pohodě;)

i to trasování atd;)

jinak pokud vám jde gpsbabel, tak to používejte;)

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: wine a seriové rozhraní
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2008, 10:48:47 »
Zatím mám nahrávání map řešený pomocí virtualboxu, tam me seriové rozhraní s win aplikacema funguje. Jinak samozřejmě gpsbabel používám, mapy ale neumí...

to Fracty: Co máte za GPS přístroj? Pokud máte nějaký novější, tak se připojuje jako storage a wine to vidí jako diskovou jednotku a mapu nahraje do příslušného adresáře. Ale jak u těchto přístrojů funguje odemykání map netuším, nejspíš nějakou seriovou komunikací přes usb a to už wine opět nemusí dokonale zvládnout.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.