Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč chodím na ubunťácké fórum?  (Přečteno 12225 krát)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #50 kdy: 19 Prosince 2009, 17:23:33 »
1,2,pokud můžu 3,4,ne veřejně 5...
Jo a jinak sem chodím protože jsem byl násilně uvázán a brutálně donucen moderovat fórum ;D
Pokud jsi schopen poradit, tak je to jen dobře.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #51 kdy: 25 Prosince 2009, 17:50:57 »
Sice jsem už kompletně zběhl k Debianu, ale i tak se chodím sem podívat, čím žijete, s jakými problémy na *Ubuntu se perete. Dalším důvodem je, že postupy pro *Ubuntu jsou velmi podobné postupům pro Debian, takže příjdu se sem podívat v případě problémů.

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #52 kdy: 29 Prosince 2009, 15:43:48 »
Mno, tak hlavně 2, na 3 si zatím netroufám, ale třeba jednou...  ;) A třeba i ke 4 se člověk dobere  :)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #53 kdy: 29 Prosince 2009, 20:56:08 »
... je to návykové.    :D
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

t211

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #54 kdy: 29 Prosince 2009, 22:38:21 »
Hlavně 2 a 3 někdy i 5.
A jak píše Krysař: je to návykové...
Bylo to tu zajímavější.

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #55 kdy: 29 Prosince 2009, 22:54:43 »
Bylo, když tady byl NTZ/BBM...

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #56 kdy: 29 Prosince 2009, 23:02:03 »
Bylo, když tady byl NTZ/BBM...
Taky myslím že to tu nějak umřelo jak tu není...
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #57 kdy: 30 Prosince 2009, 10:26:13 »
Bylo, když tady byl NTZ/BBM...
Taky myslím že to tu nějak umřelo jak tu není...

Ale BBM/NTZ to tu sleduje. Jen sem již moc nepíše.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #58 kdy: 30 Prosince 2009, 15:23:01 »
Bylo, když tady byl NTZ/BBM...
Taky myslím že to tu nějak umřelo jak tu není...

Ale BBM/NTZ to tu sleduje. Jen sem již moc nepíše.
Což je velká škoda, sice byl bičem pro líný nováčky (to jistě zdejším mocipánům nepříliš vyhovovalo), ale když s něčím poradil, většinou to bylo správně, i když se jednalo o složitej případ.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #59 kdy: 30 Prosince 2009, 15:48:48 »
Bylo, když tady byl NTZ/BBM...
Taky myslím že to tu nějak umřelo jak tu není...

Ale BBM/NTZ to tu sleduje. Jen sem již moc nepíše.
Což je velká škoda, sice byl bičem pro líný nováčky (to jistě zdejším mocipánům nepříliš vyhovovalo), ale když s něčím poradil, většinou to bylo správně, i když se jednalo o složitej případ.

Na líné nováčky tu teď máme Tebe a když budeš pilný, nakonec doženeš BBM i v odborných znalostech ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #60 kdy: 30 Prosince 2009, 15:54:52 »
Rád bych se jednou dožil dne, kdy si všichni uvědomí, že tohle fórum je tu pro nováčky a to i pro ty líné.

Stačí jen tak málo -- když se vám nechce na ty dotazy odpovídat, tak místo snahy být drzý a rádobyvtipný superlinuxák prostě neodpovědět...

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #61 kdy: 30 Prosince 2009, 16:29:58 »
Také si to myslím. Když nevím, nechci dohledávat, nemám náladu odpovídat, tak prostě nebudu ničit klávesnici a myš.

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #62 kdy: 30 Prosince 2009, 16:35:38 »
GdH: To snad né, na něj nikdy mít nebudu a ani se o to nesnažím ;)

Vojto, já bych se zase rád dožil dne, kdy tady nikdo nikoho nebude muset vodit za ručičku jako malýho parchanta do školky, kdy se nováčkové budou alespoň trochu snažit vyřešit svůj problém (ne jen napsáním dotazu na fórum a buzerováním typu "Dělej!"), ale to se nejspíš nestane ;D
Mám ale nápad- co kdyby se při registraci zobrazovaly jak pravidla, tak i "Jak se správně ptát?" a to se muselo odsouhlasit? Ne každej by se uráčil si to přečíst a následně respektovat, to je mi jasný, ale ten zbytek...
Nebo si mám myslet, že se snažíš, aby tohle fórum mělo co největší podíl na trhu i přesto, že tady bude panovat chaos, že se z toho tady stane kouzelná školka a odradí to další a další zkušenější starousedlíky? ;)
« Poslední změna: 30 Prosince 2009, 16:38:53 od Roman Horník »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #63 kdy: 30 Prosince 2009, 16:49:54 »
Vojto, já bych se zase rád dožil dne, kdy tady nikdo nikoho nebude muset vodit za ručičku jako malýho parchanta do školky, kdy se nováčkové budou alespoň trochu snažit vyřešit svůj problém (ne jen napsáním dotazu na fórum a buzerováním typu "Dělej!"), ale to se nejspíš nestane ;D

Já bych se toho taky rád dožil, ale taky bych se nerad dožil dne, kdy se sem nebude chodit nikdo ptát, protože se bude bát, že se tu na něj všichni sesypou aby mu mohli nadávat.

Mám ale nápad- co kdyby se při registraci zobrazovaly jak pravidla, tak i "Jak se správně ptát?" a to se muselo odsouhlasit? Ne každej by se uráčil si to přečíst a následně respektovat, to je mi jasný, ale ten zbytek...

Už takhle je to dlouhý jak tejden před vejplatou...

Nebo si mám myslet, že se snažíš, aby tohle fórum mělo co největší podíl na trhu i přesto, že tady bude panovat chaos, že se z toho tady stane kouzelná školka a odradí to další a další zkušenější starousedlíky? ;)

Návštěvnost fóra určitě není můj cíl, tím je větší rozšíření Ubuntu.

Samozřejmě, že je vhodné uživatele trochu "vychovávat", ale je trochu rozdíl mezi tím, když jim hodíš odkaz na konkrétní návod Wiki nebo na FAQ, kde je daný problém popsán a mezi tím, kdy je pošleš do p.rdele (protože rtfm/utfg v jakékoli formě nic jinýho není).

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #64 kdy: 30 Prosince 2009, 17:06:34 »
Vojto, já bych se zase rád dožil dne, kdy tady nikdo nikoho nebude muset vodit za ručičku jako malýho parchanta do školky, kdy se nováčkové budou alespoň trochu snažit vyřešit svůj problém (ne jen napsáním dotazu na fórum a buzerováním typu "Dělej!"), ale to se nejspíš nestane ;D

Já bych se toho taky rád dožil, ale taky bych se nerad dožil dne, kdy se sem nebude chodit nikdo ptát, protože se bude bát, že se tu na něj všichni sesypou aby mu mohli nadávat.

Mám ale nápad- co kdyby se při registraci zobrazovaly jak pravidla, tak i "Jak se správně ptát?" a to se muselo odsouhlasit? Ne každej by se uráčil si to přečíst a následně respektovat, to je mi jasný, ale ten zbytek...

Už takhle je to dlouhý jak tejden před vejplatou...

Nebo si mám myslet, že se snažíš, aby tohle fórum mělo co největší podíl na trhu i přesto, že tady bude panovat chaos, že se z toho tady stane kouzelná školka a odradí to další a další zkušenější starousedlíky? ;)

Návštěvnost fóra určitě není můj cíl, tím je větší rozšíření Ubuntu.

Samozřejmě, že je vhodné uživatele trochu "vychovávat", ale je trochu rozdíl mezi tím, když jim hodíš odkaz na konkrétní návod Wiki nebo na FAQ, kde je daný problém popsán a mezi tím, kdy je pošleš do p.rdele (protože rtfm/utfg v jakékoli formě nic jinýho není).

Budou-li respektovat pravidla fóra a "Jak se správně ptát?", nikdo se na ně nesesype. Bohužel, skutečnost je jiná, na pravidla dost lidí kašle (proč ses s tím vůbec psal?).

Je od Tebe šlechetný, že se snažíš o rozšíření Ubuntu, ale i když Ubuntu o sobě hlásá, že je pro všechny, skutečnost je jiná, zejména poslední vydání se moc nepovedlo, ale za to nemůže nikdo tady na fóru.

Další pokus ;D: Co kdybys připíchnul výše zmíněný topicy do každýho chlívku na fóru (Obecná podpora- tam už je "Jak se správně ptát?", Podpora pro prac. prostředí,...), aby to bylo všem na očích?


Hehe, můj 1000. příspěvek!
« Poslední změna: 30 Prosince 2009, 17:11:15 od Roman Horník »

wam]Spider007

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #65 kdy: 30 Prosince 2009, 17:13:12 »
lenze je ine ked sa na novacika niekto zosype a povie mu normalnym sposobom, ze sa zle pyta a pod., ako ked mu niekto napise UTFG, ze?
Ta dana osoba ma mozno znalosti v niecom inom a v linuxe nie, takze potrebuje radu. Nikdy nevies kedy budes potrebovat radu ty od neho :).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #66 kdy: 30 Prosince 2009, 17:14:17 »
Bohužel, skutečnost je jiná, na pravidla dost lidí kašle (proč ses s tím vůbec psal?).

A co s tím mám dělat? Koneckonců pravidla si nečetl ani ty (nebo se jimi jenom neřídíš?).

A pokud víš o porušování pravidel je s podivem, že to nehlásíš.
« Poslední změna: 30 Prosince 2009, 17:16:39 od Vojtěch Trefný »

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #67 kdy: 30 Prosince 2009, 17:24:38 »
Bohužel, skutečnost je jiná, na pravidla dost lidí kašle (proč ses s tím vůbec psal?).

A co s tím mám dělat? Koneckonců pravidla si nečetl ani ty (nebo se jimi jenom neřídíš?).

A pokud víš o porušování pravidel je s podivem, že to nehlásíš.
Ale četl a několikrát. Možná mi občas ujely nervy a zapomněl jsem na existenci bodu 4, ale těmi ostatními se řídím.
Proč s podivem? Nejsem žádnej práskač, dohled na dodržování pravidel jinými osobami není v mý kompetenci a kdybych náhodou chtěl "informovat" (jakože to nechci), asi bych se uinformoval k smrti ;D.

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #68 kdy: 30 Prosince 2009, 17:26:33 »
lenze je ine ked sa na novacika niekto zosype a povie mu normalnym sposobom, ze sa zle pyta a pod., ako ked mu niekto napise UTFG, ze?
Ta dana osoba ma mozno znalosti v niecom inom a v linuxe nie, takze potrebuje radu. Nikdy nevies kedy budes potrebovat radu ty od neho :).
Helé, já to napsal tak 2× v životě! A nováček by si měl vygooglovat, co to UTFG znamená ;D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #69 kdy: 30 Prosince 2009, 17:26:47 »
Ale četl a několikrát. Možná mi občas ujely nervy a zapomněl jsem na existenci bodu 4, ale těmi ostatními se řídím.

A co takhle bod dva? Na ten jsi nějak zapomněl? Ona je totiž mimo jiné taková mnohem silnější forma bodu čtyři ;)

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #70 kdy: 30 Prosince 2009, 17:39:03 »
Ale četl a několikrát. Možná mi občas ujely nervy a zapomněl jsem na existenci bodu 4, ale těmi ostatními se řídím.

A co takhle bod dva? Na ten jsi nějak zapomněl? Ona je totiž mimo jiné taková mnohem silnější forma bodu čtyři ;)
1) Jsem uvážlivej
2) Uctivej jsem vůči sobě i těm, co si to zasloužej
3) Spolupracuju na pár projektech, vytvářím si vlastní
4) Když se na něčem neshodnete, poraďte se- pravdu mám já, to se musí respektovat
5) Pokud si nejste jisti, řekněte si o pomoc- Goooooooooogle
6) Neodstupuju

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #71 kdy: 30 Prosince 2009, 17:44:05 »
Ach jo... :-\

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #72 kdy: 30 Prosince 2009, 17:51:28 »
Je někde psáno, že to se mnou je lehký? I Google mlčí. ;)

Ne, necháme toho, spíš by to chtělo řešit relevantnější problémy, než mou excentricitu.
Co říkáš na můj návrh?
Citace: Já
Co kdybys připíchnul výše zmíněný topicy do každýho chlívku na fóru (Obecná podpora- tam už je "Jak se správně ptát?", Podpora pro prac. prostředí,...), aby to bylo všem na očích?

Jasně, ne každej se tím bude doslovně řídit, zářným příkladem jsem např. já, ale jistý zlepšení by to mohlo přinýst.

q66

Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #73 kdy: 30 Prosince 2009, 17:52:43 »
tyjo.. tuto diskusi je radost sledovat ;D
sw engineer @ samsung research UK, efl developer
octaforge developer (https://octaforge.org)
freebsd user

NoWin

  • Host
Re: Proč chodím na ubunťácké fórum?
« Odpověď #74 kdy: 30 Prosince 2009, 17:57:52 »
tyjo.. tuto diskusi je radost sledovat ;D
No, Ty máš radost, ale Vojta tady pění, jako by cucal mejdlo ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.