Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: S akim distrom sme zacinali?  (Přečteno 5121 krát)

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
S akim distrom sme zacinali?
« kdy: 30 Listopadu 2008, 20:50:20 »
 Fedora 7 ....nebolo to prave ...ale asi po mesiaci som to pomocou pána GOOGLE nejak zvládol  :) dost tam ten Yum blbol ! podotykam ze som nepouzival nic takeho ako dualboot ! takze som sa musel ucit... potom pokusy s Dreamlinuxom  (keby bol viac STABLE) tak si ho asi necham ! no a skoncil som u Ubuntu 8.04 potom 8.10 a ked nieco velmi nedo**bu tak aj dalej ;D ;D ;D ;D
« Poslední změna: 10 Prosince 2008, 00:38:58 od Anna Taliánová »

premet

  • Host
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2008, 20:54:59 »
Já jsem začal s Mandrivou 2007, kterou jsem si koupil i s knihou. Moje další kotevní loď bylo Ubuntu od verze 6.10 až po 8.04 a moje poslední zatím vyplutá loď je Debian Lenny. Ale během toho jsem vyzkoušel spoustu další distribucí jen tak bokem jako Fedora 7 a 10, DreamLinux, OpenSUSE 10.3, 11, 11.1, která ješte nevyšla finální, ale mám ji na zkoušku nainstalovanou.

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2008, 20:59:00 »
to se ví ze sem aj ja mal bokovky asi tak 20 jen sem to nechtel psat :) :) :) jinak pravda je taková ze je dost (debilních dister) ale LINUX JE ekosystem kde vznikaju a zanikaju .......

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2008, 20:59:42 »
slax, nabotoval nepochopil vypol. Ale isiel.
Slackware, strasna instalacia kde sa vyberal snad kazdy balik. Prve pokusy s xorg, nastavovanie LPT mysi ktora sa nedetekovala.
Toto bolo na takom starom skusobnom pc.
Na normalnom pc ubuntu 5.10. Isiel.
Ubuntu 6.08, 6.10, 7.04, 7.10, 8.04, 8.10 :-)
Sem tam 64bit ubuntu na skusku.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavel Půlpán

Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2008, 21:05:37 »
RedHat 6.1?! Pak dlouho nic. No a jednoho krásného dne, někdy, v letech 2002 bo 2003, mi ožil na serveru Debian Woody. :D

Martin - ViPEr*CZ*

Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2008, 21:07:19 »
Tý brďo to už kdysi dávno jsem se dozvěděl o nějakým unixu a linuxu.... a pc mě děsně bavilo a spolužák o tom co si kde si.... tak jsem si někde koupil Red Hat 3.1 tuším to bylo.
To ještě xserver byl pěknej *censored* :D no povedlo se asi na 50 pokus nainstalit... docela drsný... :D a najednou jsem byl v konzoli. XKa jsem taky vytáhl, ale měl jsem to blbě nastavený tak nic moc. No vypadalo to tenkrát jak Win 3.11 a dos a co s jenom dosem že? Tak to šlo pryč. No už jsem tenkrát viděl disk v koši, protože Bill zapoměl na do fdisku dát možnost odstranit ext oddíly :D

Linux šel na několik let k ledu. Ma jsem měl nějakej mandrake 9.1 to už vypadalo docela slibně, ale furt jsem s tím nějak neuměl. No, tak zase na čas k ledu. Poté šel na stroj Aurox (na Fedoře), ale moc jsem se nekamarádil s rpm a yumem. Ale už to bylo celkem ono. No a skončil jsem na ubuntu a deb mi plně vyhovuje. Teď čekám na ofiko Lennyho a přejdu trvale k Debianu.

Ale vyzkoušel jsem snad všechno možný. Mint, openSuse, Fedoru, Gentoo, Mandrivu i freeBSD  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2008, 21:28:25 »
Niekedy v roku 2005 to bola Mandriva na 3. instalacnych CD. Dokazal som ju nainstalit, ale potom som ju vedel tak akurat zapnut a vypnut - strasne sa mi nepacila! Potom 2006 to uz bolo Ubuntu - odvtedy som vyskusal rozne distra ( Slackware, Suse, Dream, Vector, PCLinuxOS, Zenwalk..a hlavne rozne derivaty Ubuntu - Greenie, U. Studio, PUD a Mint. U mintu som zostal, pretoze som sam sebe prestal klamat a priznal som si, ze mi vyhovuje. Priznal som si, ze ma nelaka vediet kompilovat kernel, ovladat bash, ani programovat. Teda mi vyhovuje mint, ako prehladne a u-friendly distro, ktore ma nenuti lozit furt do terminalu, i ked uz cosi pomocou terminalu viem aj porobit - akosi ma vsak asi neokuzlil :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2008, 21:51:25 »
Byl to myslim prosinec 2007 kdy mi kámoš říkal o Ubuntu . A bo jsem už dlouho toužil po něčem jiném neý widle tak jsem si to přes ShipIt objednal... No a na muj starej stroj to nahodil. Tak jsem mel dual-boot a na Ubuntu jsem chodil jen tak kdyz jsem měl náladu. No ale i když jsem pak zkusil i Xubuntu a zjistil jsem že Xp bez SP jedou pořád lépe tak jsem byl až do letošního srpna na Xp. V srpnu jsem si pořídil nový železo a narval tam Ubuntu 8.04. Tak jsem se s tím učil ale bo mi tam nefungovali nějaký kravinky a už dlouho jsem toužil po něčem jiném než ubuntu tak jsem zacatkem rijnanahodil debian lenny 64bit. a 64 bit mi vubec nevyhovovala tak jsem zkusil kdyz vysla 8.10. jsem zjistil ze tam furt nejaky vecicky nefunguji tak jsem nahodil 32bitovou verzi Debianu Lenny a jsem spokojen jak želva.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2008, 21:53:19 »
1 báječný rok se slackwarem :)
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #9 kdy: 30 Listopadu 2008, 22:10:35 »
S Kubuntu ... od "narození" :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #10 kdy: 30 Listopadu 2008, 22:25:49 »
Tak já začal na HH 8.04 a po pár měsících openSuSE 11 s KDE 3.5x   :D
Mezi časem Fedora 9,Kubuntu  :D
Momentálně se chystám na Debian Lenny jako dualboot k openSuSE ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #11 kdy: 30 Listopadu 2008, 22:33:25 »
Začínal jsem na Kubuntu 7.10, pak jsem měl Hardyho a pak jsem přešel na Debian Lenny, mám teď quadrople-boot (:D) Debian, Arch, Ubuntu 8.10 a WXP (fujtajksl, ale pro jistotu.... :D)
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #12 kdy: 30 Listopadu 2008, 22:38:14 »
prvy pokus bola instalacia Ubuntu 7.04 cez Wubi (november 2007)- vtedy som este o Linuxe nevedela nic, takze sa nepodarila
ale uz mi to nedalo pokoja a ked som kupila notas, dala som tam Ubuntu 8.04... ale vzhladom na to, ze sa chcem naucit toho o Linuxe viac, zacinam poskulovat aj po inych distrach
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #13 kdy: 30 Listopadu 2008, 22:40:38 »
aby ti win neposkodily disk... ja jsem mel na notasu ubuntu, pak jsem si musel nainstalovat winxp (kvuli praci - musel jsem prezentovat iTunes a iPhone) a v prubehu prezentace mi disk umrel... tak bacha na ne :D

Začínal jsem na Kubuntu 7.10, pak jsem měl Hardyho a pak jsem přešel na Debian Lenny, mám teď quadrople-boot (:D) Debian, Arch, Ubuntu 8.10 a WXP (fujtajksl, ale pro jistotu.... :D)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #14 kdy: 30 Listopadu 2008, 22:41:03 »
to fermata: tomu sa asi nevyhnes ..... (jak já nesnásím tu stránku DISTROWATCH) :) :) :)

wam]Spider007

  • Host
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #15 kdy: 30 Listopadu 2008, 22:45:43 »
este kedysi davno som myslel, ze zacnem s RedHat 7.1 ktory bol vtedy volne v casopise CHIP. Nicmenej som ho ani s kamosom nevedeli nainstalovat, takze siel do kvietkov. Takze realny zaciatok bol s Ubuntu GG...ktore som asi po 5 mesiacoch nahradil na chvilu Vistou (kvoli SQL serveru atp.). Ta vydrzala tak 4 mesiace a teraz mam uz asi pol roka Ubuntu HH.

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #16 kdy: 30 Listopadu 2008, 23:56:47 »
Já jsem začínal před ~2 roky Mandrivou 2006 (?), která byla přiložená k prosincovýmu CHIPu. Tam jsem toho ze začátku moc neudělal a vrcholem mého umění bylo nainstalovat si Flash ;D . Aby taky ne když jsem na to vletěl jak na Widle - šel jsem na internet a začal hledat stránku aka Slunečnice kde by se dal stahovat soft pro Linux  :D . Ještě že jsem pěkných pár let svého života strávil s DOSem, jinak bych po prvních pokusech o instalaci flashe. Repozitáře jsem našel až později. Po ~půl roce nepříliš intenzivního užívání (víceméně Wesnoth, Frozen Bubble a Supertux  ;D ) jsem sosl Ubuntu (Gnome mi ale moc nesedlo) a na konci prázdnin jsem tam hodil Kubuntu (zase z CHIPu). Na kubuntu jsem fungoval ~1rok - o letošních prázdninách jsem to předělal na Debian Sid (s KDE)
(a pokud nepřelezu na Gentoo, tak tu zůstanu asi pěkně dlouho  ;) )
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Pavel Půlpán

Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #17 kdy: 01 Prosince 2008, 08:17:01 »
este kedysi davno som myslel, ze zacnem s RedHat 7.1 ktory bol vtedy volne v casopise CHIP. Nicmenej som ho ani s kamosom nevedeli nainstalovat, takze siel do kvietkov.

Tenkrát to cédo mělo zkurvenou bootsekvenci... instalátor bylo potřeba nahrát z diskety. ;) :D

wam]Spider007

  • Host
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #18 kdy: 01 Prosince 2008, 09:09:50 »
este kedysi davno som myslel, ze zacnem s RedHat 7.1 ktory bol vtedy volne v casopise CHIP. Nicmenej som ho ani s kamosom nevedeli nainstalovat, takze siel do kvietkov.

Tenkrát to cédo mělo zkurvenou bootsekvenci... instalátor bylo potřeba nahrát z diskety. ;) :D

hmm....to keby som vtedy vedel........tak mi to tiez moc nepomoze :D (boli sme total lamy, vsak co cakat od ~13 rocnych skolakov xD )

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #19 kdy: 01 Prosince 2008, 11:34:36 »
Ja jsem zacal na Ubuntu 7.10, ale po problemech s problikavanim obrazu (8.04 to delalo taky - asi to bylo chybou v gnome;-)) jsem nainstaloval Mandrivu 2008 (Ceska prirucka od Bibra byla super - diky tomu jsem byl usetren kompilaci a stahovani rpm balicku ap.).

V soucasne dobe jedu na Mandrive 2008.1 a netrpelive ocekavam Mandrivu 2009 (s priruckou) a KDE 4.1.x - nez vyjde krabicova verze tak uz snad vyleze verze 4.1.4, ktera by mohla byt vice stabilni a konfigurovatelna.

"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #20 kdy: 01 Prosince 2008, 11:53:27 »
Moje první distribuce překvapivě Ubuntu 5.04 nebo 5.10 (byl tam problém s češtinou, muselo se to nějak obejít) - perfektní, všechno fungovalo až na USB modem. Když se modem nepodařilo rozjet vyzkoušel jsem snad všechny distribuce, které jsem kdysi našel. Pak drobná pauza po neúspěšných pokusech o rozjetí modemu.
Pak druhá série pokusů se již vydařila Bubu 6.10 -> 7.04 -> 7.10 -> 8.04 -> 8.10 (mezi tím pokusy na dalších dvou PC a virtuálně s hromadou dalších distribucí). Bubu, ale stále vítězí.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #21 kdy: 01 Prosince 2008, 11:57:23 »
Koukám, že můj RedHat 3.1 zatím vede  ;D

PS: Dodávám... co jsem, ale dělal dříve...pařil hry a šťoural se v pascalu... takže je jasný, že RH3.1 neměl šanci. A až poslední 2-3 roky se linux dá pořádně nasadit na desktopu a pro moji práci je ekvivalentem. Jen ta závyslost na ty pařby je pořád  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

qUAKER

  • Host
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #22 kdy: 01 Prosince 2008, 14:28:19 »
v roce 2004 Knoppix 3.7 jako Live :) a taky Ubuntu 6.06 když jsem na něj narazil.. ale vždy jen jako live na zkoušku

a v 2007/06 Ubuntu 7.04 normálně na disk(postupně přechody 6.10(kvůli grafice)/7.10/8.04)

a teď v 2008 Debian Lenny/Testing :) A jsem spokojený.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #23 kdy: 01 Prosince 2008, 15:09:21 »
úplně nejrřív to byly nějaký live cd (možná že první bylo ubuntu, ale to už si vážně nepamatuju...), ale první co jsem si nainstaloval na disk a asi týden používal bylo freespire. pak zase chvíli vidle a pak už ubuntu, na kterém jedu do dnes...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: S akim distrom sme zacinali ???
« Odpověď #24 kdy: 01 Prosince 2008, 15:17:42 »
Takže úplně první linux byl kolem roku 2000 RedHat (tuším 6.0). Ale vydržel na disku cca týden. Potom dlouho nic, až kolem roku 2004 jsem pod vlivem spolubydlícího z koleje nainstaloval Fedoru (číslo verze si už nepamatuju, snad 3?). Taky přežila jenom několik dní. Až přišel prosinec 2006, to se na mém disku objevilo Ubuntu 6.10. Od té doby každý půlrok přichází novější a novější verze (s výjimkou 7.10).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.