Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: děsivě pomalá Opera  (Přečteno 12596 krát)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #50 kdy: 29 Prosince 2008, 13:25:17 »
Tak zkus nainstalovat  balik "openjdk-6-jre" a prepnout, jestli to nepomuze. Resit takovyhle veci reinstalem mi s prominutim prijde <>na
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #51 kdy: 29 Prosince 2008, 15:55:37 »
Tak zkus nainstalovat  balik "openjdk-6-jre" a prepnout, jestli to nepomuze. Resit takovyhle veci reinstalem mi s prominutim prijde <>na

tak teď si sice můžu vybrat, ale nevidím mezi nima žádnej rozdíl... všechno běží, jak by mělo... až na mizející popisky u OO... těm nepomohlo nic...
vím, že řešení reinstallem není zrovna nejlepší řešení, ale...  :-\
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

zonaA

  • Host
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #52 kdy: 29 Prosince 2008, 17:53:33 »
Tak zkus nainstalovat  balik "openjdk-6-jre" a prepnout, jestli to nepomuze. Resit takovyhle veci reinstalem mi s prominutim prijde <>na

tak teď si sice můžu vybrat, ale nevidím mezi nima žádnej rozdíl... všechno běží, jak by mělo... až na mizející popisky u OO... těm nepomohlo nic...
vím, že řešení reinstallem není zrovna nejlepší řešení, ale...  :-\

Mizející popisky u OOo3 v Ibexu zmiznou, když se vypne Compiz. V Ibexu jsou nějaké pomrvené Bety ovladače, záleží na ovladači jaký se zvolí, ale prej, už je ovladač aktualizovaný,   už tím netrpí. Já mám Hardyho , takže nevím jak to je ted. N-Vidia ovladače+ Compiz+xorg+Ibex= neštastná kombinace :(
Osobně si myslím, že ti hlavně blbne Compiz, a možná máš špatně stáhlé ISO, nějaké chybky.
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 18:00:53 od zonaA »

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #53 kdy: 29 Prosince 2008, 18:06:57 »
Mizející popisky u OOo3 v Ibexu zmiznou, když se vypne Compiz. V Ibexu jsou nějaké pomrvené Bety ovladače, záleží na ovladači jaký se zvolí, ale prej, už je ovladač aktualizovaný,   už tím netrpí. Já mám Hardyho , takže nevím jak to je ted. N-Vidia ovladače+ Compiz+xorg+Ibex= neštastná kombinace :(
Osobně si myslím, že ti hlavně blbne Compiz, a možná máš špatně stáhlé ISO, nějaké chybky.

to je možný... když tam byla OO 2.4, tak to nedělalo... ale tak to zas není nic tak zásadního...
nevím, jestli to může být isem, poprvé jsem instaloval ze staženýho cd, teď podruhý z lisovanýho a tenhle problém je tady pořád... uvidíme, jestli to třeba spraví nějaká aktualizace...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

zonaA

  • Host
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #54 kdy: 29 Prosince 2008, 18:10:14 »
Mizející popisky u OOo3 v Ibexu zmiznou, když se vypne Compiz. V Ibexu jsou nějaké pomrvené Bety ovladače, záleží na ovladači jaký se zvolí, ale prej, už je ovladač aktualizovaný,   už tím netrpí. Já mám Hardyho , takže nevím jak to je ted. N-Vidia ovladače+ Compiz+xorg+Ibex= neštastná kombinace :(
Osobně si myslím, že ti hlavně blbne Compiz, a možná máš špatně stáhlé ISO, nějaké chybky.

to je možný... když tam byla OO 2.4, tak to nedělalo... ale tak to zas není nic tak zásadního...
nevím, jestli to může být isem, poprvé jsem instaloval ze staženýho cd, teď podruhý z lisovanýho a tenhle problém je tady pořád... uvidíme, jestli to třeba spraví nějaká aktualizace...


To je právě těma ovladačema, zkuz nainstalovat jiný třeba 96, 177 a 173 dělá problémy v Open Office, když je zaplý Compiz a specialně průhledné menu
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 18:12:15 od zonaA »

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #55 kdy: 29 Prosince 2008, 19:04:09 »
to je právě těma ovladačema, zkuz nainstalovat jiný třeba 96, 177 a 173 dělá problémy v Open Office, když je zaplý Compiz a specialně průhledné menu

tak jsem to zkusil podle wiki, nainstaloval jsem 96 a bohužel jsem dosáhl jediného, a to byl low-graphics mode...  :-[
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

zonaA

  • Host
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #56 kdy: 29 Prosince 2008, 19:52:13 »
to je právě těma ovladačema, zkuz nainstalovat jiný třeba 96, 177 a 173 dělá problémy v Open Office, když je zaplý Compiz a specialně průhledné menu

tak jsem to zkusil podle wiki, nainstaloval jsem 96 a bohužel jsem dosáhl jediného, a to byl low-graphics mode...  :-[

To je divné. Tak fakt nevím. Co takhle Hardyho nebo OpenSuse 11.1? Já ale měl s Ibexem taky problémy. Proto jsem zůstal u 8.04. Je to LTS a vyladěné distro se kterým by neměly být problémy. Zkus Hardyho. Nemá cenu stále laborovat s něčím co nefunguje. Ono to souvisí i s hardverem.
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 19:54:32 od zonaA »

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #57 kdy: 29 Prosince 2008, 22:09:00 »
To je divné. Tak fakt nevím. Co takhle Hardyho nebo OpenSuse 11.1? Já ale měl s Ibexem taky problémy. Proto jsem zůstal u 8.04. Je to LTS a vyladěné distro se kterým by neměly být problémy. Zkus Hardyho. Nemá cenu stále laborovat s něčím co nefunguje. Ono to souvisí i s hardverem.

no mně v Hardym zase nefungovaly zkratky Fn, takže nějaký mizení popisků považuju ještě za docela malý zlo...  :D
o OpenSuse nevím vůbec nic, krom toho, teda, že existuje... ale doma mám Kubuntu 8.10, tak možná vyzkouším LiveCD...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.