Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledám SW pro scanner wi-fi sítí  (Přečteno 16237 krát)

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám SW pro scanner wi-fi sítí
« kdy: 29 Srpna 2006, 15:28:51 »
Zdravím,
hledám scanner pro scanování wi-fi sítí v dosahu. Mám Ubuntu 6.06.1, prohledal jsem kde co a našel jsem jen wifi radar o kterém se básnilo všude možně. Připadá mi však ve srovnání s volně dostupnými softy pro win xp jako odfláklá práce středoškoláka. Něco komplexnejšího s více funkcemi by se někde nenašlo ? Pro gnome.
« Poslední změna: 11 Listopadu 2008, 15:10:20 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2006, 15:37:23 »
Co presne byste si predstavoval ze by to melo umet?
Pro prepinani mezi sitemi pouzivam network-manager-gnome.

Pro skenovani dostupnych siti vcetne informaci o kvalite signalu, odstupu signal/sum atd. zkuste iwlist.

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2006, 18:00:24 »
nechci přepínat mezi sítěmi, chci soft pro gnome který mi vyhledá všechny dostupné sítě v rozsahu (nejen sítě ale i to kdyby měl někdo v okolí zapnutý comp s wifi a vysílal data k druhému compu doma) prostě všechno. Najít informace o tom jestli jsou to sítě free nebo zabezpečené atd...

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2006, 18:01:08 »
profíci používají kismet - http://www.kismetwireless.net/

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2006, 18:02:48 »
Citace: JuraS.
...chci soft pro gnome který mi vyhledá všechny dostupné sítě v rozsahu...
Kód: [Vybrat]
iwlist eth1 scan

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2006, 18:06:59 »
nebo si vybertě tady z těch dlouhýcch seznamů podle potřeb a nároků

http://tuxmobil.org/linux_wireless_sniffer.html

http://www.linux-sec.net/Wireless/Sniffers/

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #6 kdy: 29 Srpna 2006, 18:11:02 »
Díky za nápady, zatím jsem nainstaloval kismet ale nevím kam se mi schoval. Nikde nepřidal ikonu ke spuštění.....

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #7 kdy: 29 Srpna 2006, 18:12:46 »
Kód: [Vybrat]
sudo updatedb
locate kismet

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #8 kdy: 29 Srpna 2006, 18:14:55 »
:-) aha. tak to asi nebude software pro vás. obávám se, že se ovládá z konzole + ncurses. nějaká verze s gui je k dispozici, myslím že se to jmenuje GKismet . Možná byste měl popátrat v těch seznamech po něčem woknoidnějším

mbrouk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #9 kdy: 18 Září 2006, 10:08:57 »
Dobry den.
Z repozitaru jsem nainstaloval Kismet verzi 2005-08-R1(.deb balicek). Na domovskych strankach Kismetu je verze 2006-04-R1 (urceno pro vlastni kompilaci : configure, make , make install).

otazka:
Musim (mel bych) pri prechodu na novejsi verzi odstranit starsi balicek ?

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #10 kdy: 18 Září 2006, 10:14:08 »
to byste rozhodne mel

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #11 kdy: 22 Října 2006, 14:01:49 »
Citace: JuraS.
..jako odfláklá práce středoškoláka...
Zak jake skoly porovnava profile manager se snifrem a hleda spousteci ikonu na kismet? :-)
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #12 kdy: 22 Října 2006, 17:30:48 »
Citace: nuclex
Zak jake skoly porovnava profile manager se snifrem a hleda spousteci ikonu na kismet? :-)
Žák žádné školy, dávno mám školy za sebou. nyní jsem na pozici systémového managera několika rozsáhlých sítí. Nedivím se že státní správa kde pracuji raději zaplatí za drahé produkty mrkvosoftu, kde ale dostane nejen "kvalitní" hlavně "kompletní" soft. To bych se asi ulítal kdybych měl nastavovat každý pc v síti i těch několik desítek mimo kvůli kompatibilitě nehledě na neustálé změny tiskáren, pda, scannerů, ploterů. Kde bych pro tučňáka hledal pro nejnovější model barevné laserové tiskárny od oki nebo nejnovější model ploteru a0 od hp patřičné drivery a hlavně ovládací programy ?
Nemám čas laborovat kde co se po instalce schovalo, kde jak nastavit to či ono aby to vůbec fungovalo. Pro porovnání jsem instaloval win2000 server a pro srovnání s ubuntu se tučňák neblíží ani na 100 skoků k mrkvosoftu co do jednoduchosti nastavení. Žádný prolízání konfiguráků, hledání kde jsou, hledání rozdílů mezi verzemi. Např. jsem si na ubuntu nastavoval dns pomocí bind. Jenže všude na netu i podle diskuzí kde mi radili jsem dostal nápovědu jak nastavit bind v.8 jenže hned po instalaci se mi upgradoval na ubuntu 6.06 na verzi 9. Ouha config z bind 8 nefunguje na bind 9, Aspoň mě ne. Okopíroval jsem z netu přesné soubory, neměnil jsem ani čárku a nefungovalo to. Nakonec pokus omyl, konference na netu, týden hraní si. Na woknech ? Sranda, brnkačka, i pitomec to zvládne....
I těch wifi scannerů je tam plná......

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2006, 23:51:24 »
Citace
..a pro srovnání s ubuntu se tučňák neblíží ani na 100 skoků k mrkvosoftu co do jednoduchosti nastavení
Obchodni strategii nerozumim, chodim jeste na zakladku..
Pred mesicem jsem se tady ptal na konfiguraci site pod ubuntu.. dnes si v pohode rozbehnu Apache, mysql nebo lousknu wep klic.. Tech 100 skoku.. zasmejes se nad tim casem stejne jako se smeju ja nad svou prvni otazkou :-) V mem pripade stacilo cist. Tobe zrejme ale nepomuze ani GUI a Webmin, kdyz porovnavas distribuci ktera neni primarne urcena pro profi pouziti s placenym produktem. Nechapu proc se trapis a porovnavas kdyz nemusis.

Edit: Jo a Kismet alespon takhle
« Poslední změna: 12 Prosince 2007, 13:55:01 od nuclex »
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #14 kdy: 23 Října 2006, 00:17:57 »
Citace: JuraS.
...nyní jsem na pozici systémového managera několika rozsáhlých sítí. Nedivím se že státní správa kde pracuji raději zaplatí za drahé produkty mrkvosoftu, kde ale dostane nejen "kvalitní" hlavně "kompletní" soft...
U nas jdeme jinou cestou. Misto investic do komercnich uzavrenych a nedokumentovanych softwarovych reseni a prubeznych nakupu upgrade verzi je cela sit zalozena na opensource reseni a je starosti administratora (tedy mou), aby si se spravou poradil. Vydaje na spravu jsou stejne (jeden administrator), investice do softwaru zadne. Na hardwaru se usetri, protoze pro opensource reseni obvykle staci mene vykonny stroj nez  vyzaduji reseni zalozena na OS Windows.

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #15 kdy: 23 Října 2006, 07:42:51 »
Lukáš. Svoboda : ano také řešení, zajisté Vaše síť splňuje vyhlášku NBU č. 523/2005 Sb., fungují všechny hw komponenty např. již mnou zmiňované slinkování s pda hp, umožněn tisk na tiskárnách od oki, hp, canon, minolta, ricoh. A předpokládám dále, že všichni ti pro které pracujete nebo s kterými pracujete používají kompatibilní aplikace. A nuclex...sorry to je jako když má moje dcera pocit, že řídím auto špatně....

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #16 kdy: 23 Října 2006, 09:15:49 »
V nasi siti se nanaklada s utajovanymi skutecnostmi, proto se nas vami zminovana vyhlaska netyka. Hardware se nakupuje centralne, tudiz nehrozi, ze by si nekdo koupil nejaky nekompatibilni paskvil.

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #17 kdy: 23 Října 2006, 09:21:40 »
Citace: lukas.svoboda
V nasi siti se nanaklada s utajovanymi skutecnostmi, proto se nas vami zminovana vyhlaska netyka. Hardware se nakupuje centralne, tudiz nehrozi, ze by si nekdo koupil nejaky nekompatibilni paskvil.
No že by panaboard od hp, ploter od hp, tiskárny od oki byly nekompatibilní kdejaký paskvil bych netvrdil. Pracuji-li v oblasti s celosvětovou působností kde musíme dodržovat standardy pak si nemůžeme dovolit nasazovat něco co funguje jen někde a trefně ano pracujeme s utajovanými informacemi kde jsou stanoveny přesné podmínky.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #18 kdy: 23 Října 2006, 09:38:08 »
Harware, ktery neni podporovan v jadre nebo pro ktery jeho vyrobce neni schopny dodat linuxove nebo BSD ovladace povazuji za nekompatibilni paskvil. Bez ohledu na to, jestli tim vyrobcem je HP, Apple nebo JZD Slusovice.
Ze nektery HW nefunguje v linuxu neni chyba linuxu ale vyrobcu HW, ze neumeji napsat a dodat ovladace. Windows samy o sobe bez firemnich driveru od vyrobcu HW podporuji jen nepatrny zlomek toho, co podporuje Linux primo v jadre.

Zakladame tady na flame Linux vs. Windows, navrhuju to ukoncit.

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #19 kdy: 23 Října 2006, 09:55:19 »
Souhlas. Je těžké porovnávat linux a windows zejména v oblasti podpory hw. Chyba výrobců hw ? Možná avšak je nasnadě se zamyslet proč tomu tak je.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #20 kdy: 23 Října 2006, 10:05:31 »
Citace: JuraS.
...je nasnadě se zamyslet proč tomu tak je.
Ten duvod je jednoduchy. Jsem vyrobce HW, mym cilem je vydelat co nejvic. Ovladace pro Windows napsat musim, bez nich produkt neprodam. Pak si musim rozmyslet, jestli najmout jeste (nejmene) jednoho programatora pro vyvoj linuxovych ovladacu. Musim si spocitat, jestli se mi investice do vyvoje linuxoveho ovladace vrati zvysenim prodeje zakaznikum, kteri by si produkt jinak nekoupili, kdyby linuxove ovladace nebyly dodavany.

Ke zmene pristupu vyrobce muzou dotlacit jedine zakaznici tim, ze nepodporovane produkty proste nebudou kupovat.

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #21 kdy: 24 Října 2006, 06:37:10 »
Citace: JuraS.
A nuclex...sorry to je jako když má moje dcera pocit, že řídím auto špatně....
Tak nejak jsem to myslel.. U mne to ale nebyl jenom pocit.. :-)

Apropo.. je tady porad nekdo kdo nakupuje hardware podle obrazku na obalu.., pak nainstaluje nejake distro a pak krici, ze linux je spatny? Nekomp. neni linux ale hardware.. Nebo se pletu?
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

JuraS.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 183
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #22 kdy: 24 Října 2006, 07:30:07 »
hmmm. když jako výrobce začnu vyrábět benzín o oktanovém číslo 45 a 250 tak je vlastně chyba výrobců aut.....

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #23 kdy: 24 Října 2006, 10:45:00 »
Citace: JuraS.
...začnu vyrábět benzín o oktanovém číslo 45 a 250...
Kvuli takhle rozdilnym parametrum benzinu (predpokladam ze to bylo mysleno v nadsazce, doufam ze vite ze oktanove cislo 250 je fyzikalne nesmysl) by museli vyrobci konstruovat motor uplne na jinych principech, kvuli Linuxu nikdo nemusi konstruovat jiny hardware.

Nechapu proc vlastne pouzivate Linux s vasimi nazory.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Hledám sw pro scanner wi-fi sítí
« Odpověď #24 kdy: 24 Října 2006, 11:06:58 »
Sleduji tuto diskuzi poměrně dlouho. Je o ničem. :/
Navrhuji ji zamknout a ještě lépe rovnou smazat,protože o ničem nevypovídá a nikomu nepomáhá.Zbytečně tu zabírá místo.
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.