Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vypnutí monitoru při nečinnosti  (Přečteno 11721 krát)

pivik

  • Host
Vypnutí monitoru při nečinnosti
« kdy: 07 Března 2009, 20:05:45 »
Ahoj, mám problém s (ne)vypínáním monitoru při nečinnosti. Vypínání monitoru přestalo fungovat pravděpodobně po instalaci fglrx driveru 9.2. Tento problém pozoruji jak na 8.10 64bit, tak na 8.04.2 32bit. Lze tuto pravděpodobně chybu ovladače nějak vyřešit ruční editací nějakého souboru tak, aby vypínání opět fungovalo? Předem díky.

pivik

  • Host
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2009, 10:23:06 »
Fakt nikdo neví, kde ručně editovat údaj, za jak dlouho se má monitor vypnout? Zatím jsem to nenašel.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2009, 10:48:49 »
Toto by nemal mat na starosti ovladac ale sprava napajania. Skus pozriet nastavenie v system-predvolby-sprava napajania.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pivik

  • Host
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2009, 10:55:47 »
Tam je vše nastaveno správně. Screensaver funguje, ale monitor se po nastavené době nevypne. Přitom to vždy fungovalo tak jak mělo.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2009, 11:23:40 »
Presne ti neporadim, ja to nepouzivam. Ovsem mozes este skusit skontrolovat nastavenie v
Alt+F2 tam napis gconf-editor, apps , gnome-power-manager , timeout a v pravo sa nastavuje cas.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pivik

  • Host
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2009, 11:39:42 »
Díky moc za tip. Bohužel tam jsou hodnoty takové jak mají být. Podle mně to opravdu způsobuje nějaká chyba v ovladači.

pivik

  • Host
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2009, 13:04:53 »
Tak mi pomohlo jen dowgrade fglrx na verzi 9-1. S tímhle ovladačem vypínání monitoru funguje normálně. Takže podle mně chyba v ovladači 9-2.

davek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
  • Ubuntu 10.10 64bit
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2010, 13:49:57 »
nicméně mně to pomohlo!! Dík moc za gconf-editor!! :-)

Kluky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2010, 15:40:15 »
Mám přesně opačný problém. Monitor se mi vždy po 30 minutách vypne a nevím, jak to nastavit, aby se nevypínal - dost otrava při sledování filmů  :(. Ve správě napájení jsem vše zrušil, spořič je nastaven na neaktivní a stále se vypíná (v nastavení gconf-editor mám nastaveny také samé 0) :(. Kdyby někdo věděl, co udělat (používám nesvodné ovladače grafické karty nvidia) ....  ;)

typon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2010, 21:28:56 »
Mám přesně opačný problém. Monitor se mi vždy po 30 minutách vypne a nevím, jak to nastavit, aby se nevypínal - dost otrava při sledování filmů  :(. Ve správě napájení jsem vše zrušil, spořič je nastaven na neaktivní a stále se vypíná (v nastavení gconf-editor mám nastaveny také samé 0) :(. Kdyby někdo věděl, co udělat (používám nesvodné ovladače grafické karty nvidia) ....  ;)

mam ten sami problem,po upgrade na 10.04 se mi uspava monitor a nejde to nikde vypnout

dislukas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2012, 00:50:33 »
Tak tak, tiež mám ten problém, že sa mi stále vypína monitor po nejakej dobe nečinnosti (pozeranie filmov) a dosť to otravuje, stále neviem čo s tým. Snáď sa nájde dobrá duša a pomôže :-)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Vypnutí monitoru při nečinnosti
« Odpověď #11 kdy: 13 Listopadu 2012, 01:11:28 »
Tak tak, tiež mám ten problém, že sa mi stále vypína monitor po nejakej dobe nečinnosti (pozeranie filmov) a dosť to otravuje, stále neviem čo s tým. Snáď sa nájde dobrá duša a pomôže :-)

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=65096.msg463899#msg463899

pet75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:Vypnutí monitoru při nečinnosti [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2012, 13:19:48 »
Tohle pomohlo:
Citace
xset dpms 0 0 0

díky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.