Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Router ASUS WL-600g, pripojeni pres internet od UPC?  (Přečteno 3846 krát)

Matyas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Router ASUS WL-600g, pripojeni pres internet od UPC?
« kdy: 05 Dubna 2009, 23:38:58 »
Ahoj, mam dalsi docela hloupy dotaz :-) Nedavno jsme si poridili domu wifi router ASUS WL-600g, ted bych mel problem jak to pripojim k internetu co nam vede z diry ve zdi (to jsem ale expert co? :-))... podle navodu co tam maji k tomu routeru se ma do toho routeru zapojit ADSL ethernetovy kabel co by mel vest z diry ve zdi ovsem u naseho internetu od UPC nic takoveho nemame, mame to pripojene pres nejaky modem do ktereho vede uplne jiny druh kabelu... vlaste mame ve zdi zastrcku pro ethernetovy kabel ale pres to to nefunguje (ani se nerosviti kontrolka 'ADSL') pravdepodobne protoze ta nalezi jinemu poskytovateli internetu...

Predtim jsme meli internet zarizeny pres modem, z ktereho vedl sitovy kabel kterym jsme to rozvedli pres switch do vice pocitacu a vse fungovalo v pohode, kdyz ale skusim zapojit ten router primo do modemu pres kabel tak to take nejde (ani tak kontrolka nesviti)...
Prosim, mohli by jste mi poradit, doufam ze jsem poskytl dostatek informaci... :-)

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Router ASUS WL-600g, pripojeni pres internet od UPC?
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2009, 23:53:25 »
No ten wifi router by ste mal zapajat presne tak, ako ste napisal poslednu moznost, cize zo steny do modemu/zariadenia od upc a odtial do routeru. Vstupny port routra je vacsinou oznaceny WAN. Vase pocitace potom pripajate do portov lan1-lanX alebo cez wifi. Ovsem router je nutne nastavit podla manualu, co ste k nemu dostali. Ale bez ohladu na nastavenie routera kontrolka pripojenia, ak je spravne vsetko pozapajane, by mala svietit/blikat. Ak nesvieti, skusal ste to zariadenie (router), ci je vobec funkcne?


Hmm beriem spat, az teraz som si vsimol, ze Asus WL-600g je "All-in-1 Wireless ADSL2/2+ Home Gateway
WL-600g" cize nema port WAN, ale port ADSL, takze v tomto Vam neporadim. :( pardon.
« Poslední změna: 06 Dubna 2009, 00:00:14 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Router ASUS WL-600g, pripojeni pres internet od UPC?
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2009, 05:44:13 »
Rychle vzít milý Asus 600g a utíkat ho vyměnit do obchodu třeba za Asus WL-500gP, nebo cokoliv jiného neADSL.
ADSL != Ethernet
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Matyas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Router ASUS WL-600g, pripojeni pres internet od UPC?
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2009, 12:52:26 »
Aha, tak diky :-)
Brzo se budem stehovat tak tam si snad pripadne zaridime internet pres ADSL, takze to snad pujde ale jinak ten router asi fakt necham vymenit (ja ho nekupoval! :-D)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Router ASUS WL-600g, pripojeni pres internet od UPC?
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2009, 18:56:44 »
K čemu ten router potřebujete? Pokud potřebujete pouze udělat WiFi síť, strčte ethernet kabel z modemu normálně do některého z LAN portů, vypněte na něm DHCP server (adresa se bude přidělovat ze současného) a nastavte WiFi síť. Pak bude fungovat jako normální switch a AP. Samozřejmě tak přijdete o mnohé výhody jako QOS, firewall apod.
Jinak vyměnit na WL-500gP je rozhodně lepší možnost... Sám ho mám a jsem s ním moc spokojený (mám na něm ovšem OpenWRT).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.