Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční zvuk u TV Karty  (Přečteno 1345 krát)

Alikon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
    • Stránky věnované AutoCADu
Nefunkční zvuk u TV Karty
« kdy: 01 Května 2009, 12:06:42 »
Zdravím.
Updatoval (komplet nová instalace) jsem z Kubuntu 8.04 (KDE 3.5.10, 32bit) na Kubuntu 9.04 (KDE 4.2.2, 64bit) a přestala mi fungovat stará analogová karta. KDETV (ve kterém jsem dřív TV pouštěl) kartu vůbec nenajde. TvTime funguje, ale jede jen obraz. Audio je propojené z TV karty kabelem do line-in vstupu na zvukové kartě. Line-in vstup funguje - odzkoušené připojením MP3 do vstupu. Když jsem zkusil dát sluchátka do TV karty, tak jsem taky nic neslyšl - takže nejspíš tvtime neumí zvuk spustit. Hledal jsem nějaké řešení na netu, ale nic jsem bohužel nenašel :-(

Jinak popis TV karty:
Kód: [Vybrat]
05:08.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)
        Subsystem: Avermedia Technologies Inc Device 0003
        Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 18
        Memory at ca100000 (32-bit, prefetchable) [size=4K]
        Capabilities: <access denied>
        Kernel driver in use: bttv
        Kernel modules: bttv

05:08.1 Multimedia controller: Brooktree Corporation Bt878 Audio Capture (rev 11)
        Subsystem: Avermedia Technologies Inc Device 0003
        Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 18
        Memory at ca101000 (32-bit, prefetchable) [size=4K]
        Capabilities: <access denied>
        Kernel driver in use: Bt87x
        Kernel modules: snd-bt87x

Všem budu moc vděčný za jakoukoliv radu.
PS: Digilální kartu sice mám, ale je mi v nynějším bydlišti na nic - komplet digitál tu bude až za 1.5 roku :-(
« Poslední změna: 01 Května 2009, 12:10:11 od Alikon »

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Nefunkční zvuk u TV Karty
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2009, 14:24:43 »
Si si isty, ze ju mas nastavenu spravne? (pozri: http://wiki.ubuntu.cz/exotictv) Hned po instalacii 9.04 mi system nahlasil, ze tu TV kartu nasiel vpohode, dokonca sa na nu dalo aj dostat, ale z existujucou konfiguraciou nastavenych programov som dostal prstom do oka :(. Urobil som upravy tak, ako v 8.04 a zase vsetko funguje OK.

Dotaz: Naladi aspon nejaky kanal? Si si isty, ze TvTime zapne vystup na LineIn?

Alikon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
    • Stránky věnované AutoCADu
Re: Nefunkční zvuk u TV Karty
« Odpověď #2 kdy: 16 Května 2009, 10:00:31 »
Problém jsem už záhadně vyřešil. KDETV sice kartu nenajde, ale TvTime docela funguje. Po instalaci XawTV funguje i zvuk v TvTime. Sice když přepnu na jiný kanál, tak se zvuk vypne a musím přepnout zvuk mezi mono/stereo/prim/sekundární kanál, aby se zas spustil, ale funguje :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.