Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu Live CD problém [Vyřešeno!]  (Přečteno 6416 krát)

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #25 kdy: 04 Května 2009, 20:17:19 »
Tak to lituju, už mě vážně nic nenapadá. :( Třeba pomůže někdo zkušenější...
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #26 kdy: 04 Května 2009, 20:17:27 »
Jediné co jsem tak po googlu viděl s těmi hláškami byly bugy nebo byly pokusy s bootovacím parametrem irqpool -> tak možná zkusit - zda pomůže nemám nejmenší tušení

EDIT: tak zase pozdě  ;D
EDIT2: snad ještě xforcevesa mě napadá - sice to přímo s disky nemá nic společného, ale co kdyby
« Poslední změna: 04 Května 2009, 20:19:12 od luisah »

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #27 kdy: 04 Května 2009, 20:18:43 »
Psal jsem již že irqpool jsem zkoušel a neudělalo to nic.

EDIT: Napadlo mě stáhnout jenom textový obyčejný Linux a zkusit to nabootovat. Mám ještě tady i VirtualBox pro winy, ale kvůli nedostatku paměti a bohužel i místa na disku to nenainstaluju ani nespustím.
« Poslední změna: 04 Května 2009, 20:22:56 od NeoNel »

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #28 kdy: 04 Května 2009, 20:23:44 »
Pamatuju, že tehdy mi ten irqpool taky nepomohl.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #29 kdy: 04 Května 2009, 20:32:30 »
Když vypojim disk nebude to pc ani xubuntu vadit? Jen to chci zkusit co to udělá bez disku. NEvadí mu třeba náhodou ty oddíly typu NTFS? třeba je nevidí nebo si myslí že jsou vadný.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #30 kdy: 04 Května 2009, 20:40:22 »
Nemělo by to vadit, podle mě LiveCD musí běžet i bez disku.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #31 kdy: 04 Května 2009, 20:43:46 »
Zkusím to, ale až zítra, teď jen vrátím zpět mechaniku a dám zpěk kryt na PC. Doufám že to pojede i tak, jinak zkusím jinou distribuci Linuxu, když pojede, tak můj pc nepobere xubuntu nebo xubuntu pc. Když nepojede tak můj PC není Linuxem podporován.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #32 kdy: 04 Května 2009, 20:48:36 »
Pokud jste ochoten obětovat trochu času (stačí hodina), zkuste si to Xubuntu 9.04 nainstalovat (u mě proběhla čistá instalace za 30 minut). Potom uvidíte, jestli to poběží v pořádku: pokud ano, máte vyhráno, pokud ne, zkusíte jinou distribuci (já jsem zkoušel Linux Mint XFCE, můžete zkusit i Linux Mint Fluxbox). Někdy se totiž stane, že i když na LiveCD něco neběží, na instalaci do PC to potom běží. Třeba to bude i Váš případ. Rozhodnutí je na Vás...
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #33 kdy: 04 Května 2009, 21:37:23 »
To myslím že nepomůže, dělal jsem instal cez wubi, když jsem měl ještě nějaký to místo. Další disk připojit nemůžu, už nemám volnej řadič. KDyž jsem to inštnul cez wubi házelo to naprosto stejnou chybu.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #34 kdy: 05 Května 2009, 06:12:17 »
Zkuste ještě to LiveCD Linux Mint.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #35 kdy: 05 Května 2009, 11:20:00 »
Zkuste ještě to LiveCD Linux Mint.
Spíše bych zkusil něco jiného - na otestování, než Linux Mint - přeci jenom, je to v podstatě ubuntu.
Dopořučil bych zkusit stáhnout slax a nabootovat - co to udělá (má necelých 200MB)
http://www.slax.org/
Pokud to hodí stejnou chybu, tak vyzkoušet nové PC  ;D Blbej for :)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #36 kdy: 05 Května 2009, 14:42:30 »
Když mmě někdo zasponzoruje na nový PC tak klidně zkusím nový PC, líbilo by se mi takový to 4jádro za 30 tisíc s naduplou grafikou (blbej fór :D).

Každopádně zkusim teda jinou distribuci, pokud nebudu línej jít přes půl kladna si jít koupit cd-rw  ;D

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #37 kdy: 05 Května 2009, 14:53:02 »
mechanika na druhé kšandě na master? To se mi nezdá. Zkoušel jste dát mechaniku na druhou kšandu úplně nakonec kabelu (ta druhá pozice) a nastavit na slave? případně zkusit cable select?
A nebo co takhle prohodit ten slave disk na první kšandě a dát ho na slave na druhou kšandu a mechaniku nastavenou na slave na první kšandu za ten první disky (ten který je master) to by nešlo?
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #38 kdy: 05 Května 2009, 15:24:34 »
Ten kabel má jen dva konektory jeden do desky a druhej na disk popřípadě na CD.

Jinak rozjel jsem ten slax, sice na Virtuálním PC, takže se seká, kvůli paměti, běžej mi dva OS. Akorát jsem musel změnit rozlišení u Win na maximum páč ten slax má moc obrovský rozlišení, neviděl jsem celou plochu. Jinak ten slax se mi líbí, dá se nainstalovat?
Půjdu si sehnat to CD-RW, a vypálim ho a zkusim mimo VirutalBox. Když běží na VirtualBoxu je to dobrá známka.

EDIT: Kde na linuxu můžu najít svoje pevný disky?
« Poslední změna: 05 Května 2009, 15:28:33 od NeoNel »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #39 kdy: 05 Května 2009, 15:58:41 »
Slax jako takový se neinstaluje, je to takové typické live CD. Tímto si zjistil, že tam je problém především s *buntu distribucemi. Takže teď by to chtělo se asi zaměřit na jiné distribuce než *buntu.

Pevné disky?
http://www.linuxexpres.cz/praxe/linuxakuv-pruvodce-po-adresarich

EDIT: Slax jedině zkopírovat na disk, zavést grub a nastavit bootování grubu. = stále je to live cd :)
EDIT2: Možná by stála za zkoušku Mandriva 2009.1 XFCE -> mandriva je také opravdu velice jednoduchá na správu
http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/mandriva-linux-2009-cz-5-prostredi-xfce-a-dalsi
http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/kratky-pohled-na-mandriva-linux-2009.1-spring
Možná by stálo za zkoušku vyzkoušet i LXDE místo XFCE - nemám žádné zkušenosti, ale stejně jako XFCE i LXDE je obsaženo v instalačním mediu mandrivy = takže nabootovat a pak se můžeš vyřádit
http://www.abclinuxu.cz/software/pracovni-prostredi/spravci-oken/lxde
« Poslední změna: 05 Května 2009, 16:08:55 od luisah »

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #40 kdy: 05 Května 2009, 16:09:19 »
Mam to rozjel jsem xubuntu na svém PC. Vypojil jsem disk a bylo to pak to bezproblému jelo. Možná mu vadily oddíly na disku nebo něco, nebo vadné sektory, nebo tak. Teď nastává řešení, jak rozchodit xubuntu s diskem, to teĎ bude to pravé "kafíčko"  ;D

Každopádně, rozjel jsem Xubuntu, teď mě zajímá v čem měl problém na tom disku. Xubuntu se mi zamlouvá, pěkný OS, teď vím jak na tom Linuxy jsou. Soudím že je to dobrý systém, ale bez oken se fakt asi neobejdu, takže jediný řešení pro mě bude Dualboot Win XP a Xubuntu. Jen ještě to rozběhat i s diskem  :)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #41 kdy: 05 Května 2009, 19:20:27 »
Tak jsem se zeptal jednoho známého, co má zkušenosti s ubuntu a říká mi že má Xubuntu problém s komunikací s diskem, takže to může být diskem nebo základní deskou. Linux asi s diskem nerozjedu, takže nevím co teď.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #42 kdy: 05 Května 2009, 19:25:00 »
Tak jsem se zeptal jednoho známého, co má zkušenosti s ubuntu a říká mi že má Xubuntu problém s komunikací s diskem, takže to může být diskem nebo základní deskou. Linux asi s diskem nerozjedu, takže nevím co teď.
Jestli ti slax najel bez problémů, tak zkus viz. můj předcházející post (mandrivu -> xfce, lxde) - je to úplně odlišné distro, ale stále velice jednoduché. Ono někdy problémy v jedné z větví GNU/Linuxu, neznamenají že jiná větev distribucí nepojede.

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #43 kdy: 05 Května 2009, 19:45:21 »
Spíš už mám jinčí věc. Našel jsem ještě pár věcí kolem sda, našel jsem lidi co maj stejný problém co já, a všude jim řekli že jejich HDD odchází. Mám takové obavy že mě už taky. WinXP nic nepoznal až teprve Linuxy ano. Disk má už za sebou asi 10 let nebo kolik. Zkusím to s jiným diskem.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #44 kdy: 05 Května 2009, 20:24:48 »
To máte pravdu, Linux je na chyby citlivější než Windows - mám stejnou zkušenost.

Jinak Xubuntu používám už 2 roky a jsem moc spokojen. U Gnome mi přijde takové rozsáhlé a zbytečně vícestupňové (široké) menu, u KDE se mi na tom menu zase nelíbí ten styl a funkčnost (nutnost klikání), navíc taky dost rozsáhlé. To Xubuntu má takové jednoduchá, jako ve vzhledu Windows Classic (nebo třeba Windows 2000).

A začátečnické distribuce jsou jmenované zejména Ubuntu, OpenSuSE a Mandriva, případně PCLinuxOS nebo Fedora.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #45 kdy: 05 Května 2009, 20:29:14 »
Já jdu zkusit sehnat jiný disk, a zkusit co to udělá s jiným diskem. Xubuntu se mi líbí, hlavně to přepínání pracovních ploch, tak si můžu udělat pořádek v panelech u spušťěných aplikací, přetáhnu něco někam jinam a hned mám místo. Akorát mi na LiveCD nefunguje skype, nevím proč, ale jsem rád že jsem Xubuntu spustil, sice bez disku, ale aspoň jsem viděl a vyzkoušel si jaký Xubuntu je.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #46 kdy: 05 Května 2009, 21:08:38 »
Skype tam nefunguje proto, protože není v oficiálních repozitářích Ubuntu, ale je v repozitářích Medibuntu. Dá se to řešit buď přidáním repozitářů Medibuntu do seznamu zdrojů (doporučený postup), nebo stažením DEB balíku ze stránek Skype a nainstalováním.

Jinak Skype sám používám, je v češtině, bez problémů. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #47 kdy: 05 Května 2009, 22:23:51 »
Na LiveCD to nainstalovat nejde, jak spustim instalaci, tak se zaplácá RAM a sekne se to. 484mb RAM no a když to má dělat něco jako virtuální disk pro Xubuntu tak je to hold už plnější. Jinak to jede v pohodě, neseká se to, narozdíl od Windows, který se mi sekne v nějaké nabídce, hlavně firefox se mi na WinXP seká. Vážně je už na čase abych začal šetřit na novej pc  ;D

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #48 kdy: 05 Května 2009, 23:34:48 »
Na tom mnou doporučovaném Linux Mint už Skype v repozitářích je (aspoň myslím).
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

NeoNel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Xubuntu Live CD problém
« Odpověď #49 kdy: 06 Května 2009, 14:30:05 »
Našel jsem svůj starý 6GB disk, vyměnim disky a na ten 6gb dám Linuxy, když budu chtít XPčka tak ty disky zase vyměním. Bude těch 6gb na Xubuntu stačit?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.