Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojit disk - čeština (ext3, utf8 → iso8859-2)  (Přečteno 1201 krát)

Skeletonix

  • Host
Připojit disk - čeština (ext3, utf8 → iso8859-2)
« kdy: 30 Května 2009, 17:50:22 »
Zdravím,

  nevíte jak se dá připojit disk (ext3), na který je zapisováno v Ubuntu, které používá kodování UTF-8  ve Slaxu, který používá kodování iso8859-2, tak aby správně fungovala čeština (ve Slaxu)?

  Parametry iocharset moc nepomohou, jelikož jsou jen pro FAT a spol :( jak jsem zjistil.

Dík

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Připojit disk - čeština (ext3, utf8 → iso8859-2)
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2009, 23:31:40 »
Teď jsem cca hodinku googlil a testoval přímo v Slaxu (jelikož Arch taky používá utf8), obávám se, že bezúspěšně :(. Jediná možnost, na kterou jsem přišel, je všechny názvy souborů překódovat z jednoho kódování do druhého. To se vyplatí jen, pokud měníte systém, ne, pokud používáte dva, každý s jiným kódováním.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Skeletonix

  • Host
Re: Připojit disk - čeština (ext3, utf8 → iso8859-2)
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2009, 23:50:56 »
To je mrzuté .. Slax je super malé hezké live distro, jen bych potřeboval aby se dalo použít na drobnou údržbu občas pochroumaného systému ;).

P.S: Netušíte někdo o nějakém malém live distru, které je vhodné na takovou tu běžnou údržbu PC jak s Linuxem tak s Win (převážně záloha) a je stejně malé (~200Mb), hezké (KDE, Gnome, XFCE) a snadno nastavitelné (ideálně moduly)?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.