Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus - samovoľné vypínanie monitora  (Přečteno 1245 krát)

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Asus - samovoľné vypínanie monitora
« kdy: 17 Července 2009, 11:51:39 »
Ahoj

Píšem tu v prvom rade aby som dospel k tomu či ide o HW problém alebo môže byť na vine OS či nebodaj niečo iné. Uplynuly presne 2 mesiace od skončenia záruky takže toto mi defintívne radosť neurobilo :-( . Jedného krásneho dňa z ničoho nič začal obraz na monitore nepatrne pulzovať ako keby sa chvieť. Po asi 5 minútach sa sám vypol.
Odvtedy to robí zakáždým. Na chvíľu ho dokážem zapnúť aktívnym tlačidlom pre zapnutie monitora ( Fn+symbol) ale stále sa chveje a vydrží zapnutý od 5-10 sekúnd takže práca na ňom je takmer nemožná. Dúfam, že mi niekto poradí. Vopred vďaka

Edit: Takže zistil som že k vypínaniu nedôjde ak je jas stiahnutý na minimum resp. na prvý maximálne druhý stupeň. Čo sa mozrejme problém nerieši. Stále neviem či je to chyb HW alebo OS teda nejakého nastavenia v ňom.
« Poslední změna: 17 Července 2009, 14:18:33 od Tomas »
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

LivArt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • každý jednou začínal...
Re: Asus - samovoľné vypínanie monitora
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2009, 13:44:08 »
zjistíš to jednoduše - vytvoř na disku 5GB partition a dej tam widle. A když to bude dělat i v nich, tak smůla...
Acer Extensa 5220 pod nadvládou tučňáka (Ubuntu 9.04).
Ubuntu user since 05/2009
Můj last.fm profil aneb I'm on the Highway to Hell

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.