Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odstranění fglrx  (Přečteno 1015 krát)

Bobo666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
odstranění fglrx
« kdy: 23 Srpna 2009, 16:43:20 »
Mam grafickou kartu Ati radeon 9550 a ted nedavno jsem zbrkle nainstaloval .."trošku nechtěně" fglrx do ty doby jelo vše ok ale ted při načitani do systemu hned před přihlašením mě prostě zamrzne PC a mužu jen vypnout ..někde jsem četl něco o nouzovym režimu ale nevim jak se tam dostat ale myslim si že by mě stačilo se dostat nějak do terminalu ještě před načtením ovladaču abych ho mohl reinstalovat nikde v kernelu sem to taky nenašel nějaky řadek kde bych mohl psat jsem začatečnik tak si zatim nevim moc rady bohužel kdybych si dřiv přečetl o tom članek možna bych si zalohoval nastavení .. ale řikam bylo to nechtěné moje chyba kdybyste veděli co s tim rad to ocenim stalo se mi to už tak před 2 tydnama to sem ještě neveděl nic o ubuntu to sem instaloval poprvi tak sjem to reinstaloval neměl jsem tam co ztratit ale ted už to mam celkem dobře vše nastavené tak bych to nechtěl ztratit popřipadě to vše nastavovat znovu :-( děkuji za každou snahu ... ;-)

ještě dostanu se do systemových souboru jestli by to nešlo ještě tam nějak poupravit nevim ...
« Poslední změna: 23 Srpna 2009, 16:46:58 od Bobo666 »

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: odstranění fglrx
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2009, 16:46:42 »
Při načítání grubu zmáčkni escape a objeví se ti menu s výběrem operačních systémů a druhý řádek odshora bude recovery mód. Tam pak vyber drop to root shell (nebo tak nějak...) a potom ty ovladače odinstaluj:
Kód: [Vybrat]
aptitude remove xorg-driver-fglrx

Bobo666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: odstranění fglrx
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2009, 16:47:58 »
Při načítání grubu zmáčkni escape a objeví se ti menu s výběrem operačních systémů a druhý řádek odshora bude recovery mód. Tam pak vyber drop to root shell (nebo tak nějak...) a potom ty ovladače odinstaluj:
Kód: [Vybrat]
aptitude remove xorg-driver-fglrx
dik tam už jsem něco zkoušel ale vyzkoušim ještě toto

Bobo666

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: odstranění fglrx
« Odpověď #3 kdy: 23 Srpna 2009, 16:58:02 »
diky moc vyřešeno .. ;-)

Sergej158

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: odstranění fglrx
« Odpověď #4 kdy: 23 Srpna 2009, 21:46:01 »
Já mám ATI HD 2600 XT a dnes jsem též instaloval FGLRX a pak vše mrzlo do cca 60 sec.  :-\ Pokusím se to tedy vyhodit...
Vím,že nic nevím.
S.

Sergej158

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: odstranění fglrx
« Odpověď #5 kdy: 23 Srpna 2009, 22:27:44 »
Tak jsem to odinstaloval, ale od té doby mám zase špatné rozlišení monitoru (mé je 1920/108) a teď mám pouze 1280/1024 a nenajde mi to můj monitor  ??? A prý grafický ovladač nepodporuje rozšíření potřebná ... a zda chci použít nástroj výrobce grafického ovladače,když dám ano, vyskočí nějaká tabulka s NVIDIA X Server Settings a pak už nic ...

P.S. Tak po resetu už to má dobré rozlišení,jen je vše zpomalené .... psaní,otevírání souborů atd.
« Poslední změna: 23 Srpna 2009, 23:00:11 od Sergej158 »
Vím,že nic nevím.
S.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.