Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DEBilní balíčkovací systém?  (Přečteno 7005 krát)

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
DEBilní balíčkovací systém?
« kdy: 27 Září 2009, 15:52:06 »
Tak toto mě dostalo ! Nešlo mi nahrávat přes mencoder (trhaný obraz cca 0.5sn/s) tak jsem naistaloval xawtv, nahrávání šlo, ale po dalším zapnutí počítače přestal fungovat xawtv i tvtime, tak jsem odinstaloval xawtv, ALE K MÉMU ZDĚŠENÍ SE ODISTALOVALO KVŮLI ZÁVISLOSTEM CELÉ KDE PROSTŘEDÍ I XORG A NABOOTOVALO SE DO KONSOLE!!!
Co to sakra má být ? Být obyčejná LAMA tak zanevřu na celý Canonical a jdu zpět k widlím.

Naštěstí pomohlo po přihlášení do konsole spustit příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install kubuntu-desktopa po stažení stovek mega a několikaminutové instalaci (jedu na 10Mbit)
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure kdm
Toliko k mému duševnímu výlevu.
P.S. někde na linuxovém fóru někdo řešil situaci že pro odstrnění nějaké aplikačky to chcce odstranit i kde-base a tak, ale radili mu tam že se nic neostraní, že je to jen "virtuální" závislost. No nevím jak dopad.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2009, 16:17:21 »
A jak jsi odinstalovával, nabídlo ti to volby ?

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2009, 16:23:25 »
Volby? Vůbec žádný mi to nenabídlo. Použil jsem na to KPackageKit

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2009, 18:18:44 »
Tak toto mě dostalo ! Nešlo mi nahrávat přes mencoder (trhaný obraz cca 0.5sn/s) tak jsem naistaloval xawtv, nahrávání šlo, ale po dalším zapnutí počítače přestal fungovat xawtv i tvtime, tak jsem odinstaloval xawtv, ALE K MÉMU ZDĚŠENÍ SE ODISTALOVALO KVŮLI ZÁVISLOSTEM CELÉ KDE PROSTŘEDÍ I XORG A NABOOTOVALO SE DO KONSOLE!!!
Co to sakra má být ? Být obyčejná LAMA tak zanevřu na celý Canonical a jdu zpět k widlím.
myslim, ze linuxu udelas nejvetsi sluzbu tim, ze se k "widlim" vratis i kdyz nejsi "obycejna LAMA" (o cemz tedy pochybuju, samo se ti to KDE urcite neodinstalovalo), protoze jsi obycejny hulvat
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2009, 20:18:15 »
myslim, ze linuxu udelas nejvetsi sluzbu tim, ze se k "widlim" vratis i kdyz nejsi "obycejna LAMA" (o cemz tedy pochybuju, samo se ti to KDE urcite neodinstalovalo), protoze jsi obycejny hulvat
Nevím proč mi nadáváš do hulvátů. Popsal jsem své utrpení (a nejsem sám proto jsem napsal i řešení) a očekával jsem radu/návod/odkaz jak to vyřešit, co dělám blbě, co sem přehlíd.
Spustil jsem KPackageKit->napíšu xawtv->kliknu na remove->ok->ok->a jsem v řiti

Když za mnou někdo přijde s prosíkem o pomoc (win, linux, elektro(nika), PC) taky ho nepošlu někam, ale vysvětlím, pomůžu, odkážu. Možná by ses měl nad svým chováním zamyslet a pokud mě chceš něco vytknout zkus se chovat asertivně a ne sprostě.

aloisam

  • Host
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2009, 20:53:06 »
Nevím proč mi nadáváš do hulvátů.
asi proto, že píšeš debilní balíčkovací systém ne? ;-) schválně jsem si teď nainstaloval xawtv a zase odinstaloval a? nic.
mám sice GNOME, ale samozřejmě taky Xorg a ten mně "překvapivě" zůstal.. tak kde bude ta chyba?

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #6 kdy: 27 Září 2009, 21:02:19 »
asi proto, že píšeš debilní balíčkovací systém ne? ;-) schválně jsem si teď nainstaloval xawtv a zase odinstaloval a? nic.
mám sice GNOME, ale samozřejmě taky Xorg a ten mně "překvapivě" zůstal.. tak kde bude ta chyba?

pokud to někoho urazilo tak SORRY, proto jsem schválně napsal DEBilní aby bylo poznat že je to hříčka slov a myšleno s nadsázkou pro usmání.

No a kde bude chyba to právě nevím, proto sem píšu. Kdybych to věděl tak se neptám, logické že?
Pokud vím tak xawtv běží pod X a není závislé na KDE, snad xawtv-plugins nebo xawtv-tools souvisí nějak s KDE možná to je KPackageKitem, prostě nevím.

aloisam

  • Host
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #7 kdy: 27 Září 2009, 21:12:58 »
tak jsem to teď pro klid své duše zkusil i ve Virtual Boxu s běžícím Kubuntu a výsledek? nic. KDE ani Xorg prostě na xawtv nezávisí a ani Synaptic ani Kpackagekit při odinstalaci xawtv jejich odinstalování nenabídne.

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #8 kdy: 27 Září 2009, 21:24:16 »
Proč používáš xawtv, jsou lepší programy na nahrávání např. xdtv - kvalitnější obraz než na windowsu.
Podle tvého problému by se dělala diagnostika 3D akcelerace grafické karty a test u televizní karty, pak softwaru. Grafické prostředí Kde je lepší na jiných distribucích např. madriva.   ;)

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #9 kdy: 27 Září 2009, 21:37:09 »
neměl jsi nějakým způsobem rozbité závislosti? něco podobného mi chtěl udělat aptitude při rozbitých závislostech(ale jednalo se o některou knihovnu KDE, ne na kde nezávislý program), samozřejmě jsem to v terminálu nepotvrdil a výjimečně jsem použil apt a vše opravil..
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #10 kdy: 27 Září 2009, 21:48:11 »
Proč používáš xawtv, jsou lepší programy na nahrávání např. xdtv - kvalitnější obraz než na windowsu.
Podle tvého problému by se dělala diagnostika 3D akcelerace grafické karty a test u televizní karty, pak softwaru. Grafické prostředí Kde je lepší na jiných distribucích např. madriva.   ;)

xdtv neznám - odzkouším díky. Vím, že pro Canonical je KDE minoritním zájmem, ale i tak je kvalitně nasazeno. 3D akcelerace i tuner funguje - v dualbootu mám naistalovanou Mandrivu 2009.1 a tam tuner funguje. Teď se mi stalo, že obraz v tvtime zamrznul a po restartu aplikace jen modré okno a nic, po restartu PC zase jede. Kromě úpravy fotek v rawstudiu jsem nic nedělal. Začalo to takto blbnout po (de)instalaci xawtv. Jinak mám Jauntyho od dubna a vše jelo na jedničku.

S mandrivou mám problém, nestartují KDE, hodí mě to to root shellu. Pokud zkusím kdm start nebo startx, spustí se KDE ale hned zamrzne myš i klávesnice (odpojení/zapojení, sysrq nepomáhají) pokud dám init 5, KDE najedou a vše jede - do dalšího spuštění PC, ale to je na jiné fórum.

neměl jsi nějakým způsobem rozbité závislosti? něco podobného mi chtěl udělat aptitude při rozbitých závislostech(ale jednalo se o některou knihovnu KDE, ne na kde nezávislý program), samozřejmě jsem to v terminálu nepotvrdil a výjimečně jsem použil apt a vše opravil..
Na aptitude ani terminál jsem nešáhl, vše přes KPackageKit a ten o rozbitých závislostech nic nehlásil.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #11 kdy: 27 Září 2009, 23:35:02 »
myslim, ze linuxu udelas nejvetsi sluzbu tim, ze se k "widlim" vratis i kdyz nejsi "obycejna LAMA" (o cemz tedy pochybuju, samo se ti to KDE urcite neodinstalovalo), protoze jsi obycejny hulvat
Nevím proč mi nadáváš do hulvátů. Popsal jsem své utrpení (a nejsem sám proto jsem napsal i řešení) a očekával jsem radu/návod/odkaz jak to vyřešit, co dělám blbě, co sem přehlíd.
Spustil jsem KPackageKit->napíšu xawtv->kliknu na remove->ok->ok->a jsem v řiti

Když za mnou někdo přijde s prosíkem o pomoc (win, linux, elektro(nika), PC) taky ho nepošlu někam, ale vysvětlím, pomůžu, odkážu. Možná by ses měl nad svým chováním zamyslet a pokud mě chceš něco vytknout zkus se chovat asertivně a ne sprostě.
nikomu nenadavam, jen konstatuji (krome toho "DEBilni" i caps lock, vetsi pocet vykricniku a vykriky stylu "Co to sakra má být ?" )

a jako pravdepodobny duvod, proc se ti to stalo vidim konkretne to "kliknu na remove->ok->ok" - s nejvetsi pravdepodobnosti, jsi si pred klikanim "ok" dobre neprecetl, co to psalo...

btw, nevsiml jsem si, ze bys prisel s prosikem o pomoc... k asertivite a sprostote - na hruby pytel hruba zaplata...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #12 kdy: 27 Září 2009, 23:50:03 »
a jako pravdepodobny duvod, proc se ti to stalo vidim konkretne to "kliknu na remove->ok->ok" - s nejvetsi pravdepodobnosti, jsi si pred klikanim "ok" dobre neprecetl, co to psalo...
Vím přesně co to psalo, hlášku o závoslosti na KDE... Xorg atd.,ale jak jsem psal v prvním příspěvku, na jiném fóru jistý rádoby guru ujišťoval že je to jen "virtuální" závislost a že to vypsané balíčky neodstraní, a ono prdlajs :-/

col_boggy

  • Host
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #13 kdy: 28 Září 2009, 10:08:34 »
A co má být ta virtuální závislost?

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #14 kdy: 28 Září 2009, 10:29:24 »
A co má být ta virtuální závislost?

Asi měl na mysli metabalík, akorát na tý stránce (slovo metabalík je odkaz) nevidím kde-base.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

nettezzaumana

  • Host
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #15 kdy: 28 Září 2009, 10:48:03 »
nevidim to tak tragicky .. njn, alespon se hoch poucil .. je dulezite, ze si to alespon dokazal obnovit zpatky ..

btw. spis mi pripada divne, ze se te apt* nezeptalo jestli chces skutecne provest zmeny vyse .. taky se mi cas od casu s rpm a zypperem stava, ze jeho skandalni zalezitosti povazuji za RPMilni (neco jako DEBilni, ale pro rpm), ale neumim si predstavit, ze bych potvrdil odistalaci napr. celych kde ..

Martin - ViPEr*CZ*

Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #16 kdy: 28 Září 2009, 10:57:41 »
Já bych to viděl asi tak:

Citace
"linux - svět bez omezení"

 ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

aloisam

  • Host
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #17 kdy: 28 Září 2009, 11:20:10 »
btw. spis mi pripada divne, ze se te apt* nezeptalo jestli chces skutecne provest zmeny vyse ..
ale apt se zeptal, však to píše.. jen někomu uvěřil, že to nevadí!!
Vím přesně co to psalo, hlášku o závoslosti na KDE... Xorg atd.,ale jak jsem psal v prvním příspěvku, na jiném fóru jistý rádoby guru ujišťoval že je to jen "virtuální" závislost a že to vypsané balíčky neodstraní, a ono prdlajs :-/
mně spíš připadá divný proč se zeptal.. podle mně se Mario mrknul na závislosti xawtv a všechny ty balíky dal odstranit(je mezi nima taky třeba: libgl1-mesa-glx..)

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #18 kdy: 28 Září 2009, 13:30:40 »
mně spíš připadá divný proč se zeptal.. podle mně se Mario mrknul na závislosti xawtv a všechny ty balíky dal odstranit(je mezi nima taky třeba: libgl1-mesa-glx..)
Na závislosti jsem se nekoukl já, ale KPackageKit. Jednoduše jsem kliknul na xwatv a dal odstranit a KPackageKit si nějak dohledal závislosti a bylo to. Vím, moje blbost nemám věřit cizím lidem. Na druhou stranu všechna data si zálohuju a v linuxových systémech taky nejsem začátečník takže nemám takový ten svíravý pocit "co když se to podělá" a ani případná čistá instalace by mě nerozhodila. Jde mi hlavně o to, aby se podobná situace neopakovala nějakému chudák uživateli typu "tímto čudlíkem to zapnu a a tou krabičkou s cd přidám další aplikačky".

aloisam

  • Host
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #19 kdy: 28 Září 2009, 15:23:00 »
Synaptic mně to neudělal a ani nikdy předtím. Kpackagekit jsem zkoušel v Kubuntu 9.10, tam to taky funguje jak má, ty máš 9.04, tož by to chtělo nahlásit jako závažnej bug..

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #20 kdy: 28 Září 2009, 22:04:40 »
Synaptic mně to neudělal a ani nikdy předtím. Kpackagekit jsem zkoušel v Kubuntu 9.10, tam to taky funguje jak má, ty máš 9.04, tož by to chtělo nahlásit jako závažnej bug..
A je to bug a nebo vlastnost?

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #21 kdy: 28 Září 2009, 22:16:48 »
/facepalm
Ježišikriste,klikač!Víš,to že ti něco ten,dle tvých slov debilní program něco říká není proto že se programátor neměl čím zabavit,ale že ti chce něco sdělit.Takže až ti to bude příště říkat že to odinstaluje x-ka a ty to s radostí odflákneš enterem,tak se potom nediv.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Mario1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #22 kdy: 28 Září 2009, 22:45:18 »
/facepalm
Ježišikriste,klikač!Víš,to že ti něco ten,dle tvých slov debilní program něco říká není proto že se programátor neměl čím zabavit,ale že ti chce něco sdělit.Takže až ti to bude příště říkat že to odinstaluje x-ka a ty to s radostí odflákneš enterem,tak se potom nediv.
Jestli si četl celou diskuzi tak si určitě zaznamenal větu o tom, že na jiném fóru to bylo doporučeno potvrdit, že se jen jedná o metabalíček, jak tu někdo podotknul. Klikač nejsem, jistě mohl jsem použít apt-get nebo aptitude, ale když je na něco hotový nástroj tak proč ho nevyužít, že? KPackageKit určitě nebyl udělán proto, že se programátor šťoural nudou v nose. Kdybych měl používat jen konzoli tak nevím jak bych stříhal video, editoval fotky z rawu, vytvářel schémata a PCB a pod. Možná existuje někdo kdo umí ve vi zeditovat tiff, ale já to fakt nezvládám. Bez urážky.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #23 kdy: 29 Září 2009, 15:08:54 »
Hm,to se omlouvám,nikde jsem to o tom druhém fóru neviděl.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

aloisam

  • Host
Re: DEBilní balíčkovací systém?
« Odpověď #24 kdy: 29 Září 2009, 16:32:37 »
A je to bug a nebo vlastnost?
samozřejmě že bug, Synaptic/KPackageKit ti odinstaluje jen ten balíček který chceš, plus logicky ty, který na něm závisí a ne všechny na kterých závisí on, ty se, jak jsi mohl zjistit, často hodí i na něco jiného.. Na zbavení se nepotřebných je Systém→Správa→Údržba systému (GNOME) nebo v terminálu sudo apt-get autoremove..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.