Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.  (Přečteno 1370 krát)

Pan_Filuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« kdy: 26 Října 2009, 19:28:23 »
Zdravím, dneska jsem instaloval  Ubuntu 64 9.04 pomocí Wubi. Instalace proběhne rychle a v pořádku. Hned po instalaci mi byl nabídnut nesvobodný ovladač pro ATI Radeon HD3650 s akcelerací. Ovladač jsem nainstaloval bohužel po restartu se objeví jen fialové problíkavajicí pruhy na horní straně obrazovky a systém se zasekne, včetně num locku. Zkoušel jsem při startu použít všechny mmožnosti v obnově bohužel bez výsledku.  Dokonce jsem zkoušel v recovery konzoli příkaz uváděný přímo ve FAQ wubi při této chybě a také bez výsledku (sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg).

Tak jsem si řekl náhoda a instalnul systém znovu, aktualizoval a sáhl po ovladačích se stránek ATI. Naprosto stejný výsledek - nefunkční systém.

Chtěl bych se tedy zeptat zda jste se s tímto někdy setkali nebo jakým způsobem bych mohl nabootovat do systému napříkald ve VGA modu. Díky.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2009, 20:18:03 »
Osobně bych spíše zkusil klasickou instalaci. Holt drivery od ati.
Jinak stačí v recovery mode zvolit položku root popř. netroot a zadat příkaz
Kód: [Vybrat]
apt-get remove xorg-driver-fglrxTím drivery odinstaluješ.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2009, 20:39:14 »
a jeste editovat /etc/X11/xorg.conf a smazat radku driver ne? nebo misto fglrx napsat treba vesa.

tj.:
cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf_zaloha
nano /etc/X11/xorg.conf
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Pan_Filuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2009, 05:45:50 »
Děkuji za pomoc, zatím jsem provedl apt-get remove xorg-driver-fglrx a systém opět funguje. Jen by mě zajímalo kde je problém v těch ovladačích:/

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2009, 10:13:39 »
Divné, divné. Myslím, že instalace "do windows" by na to neměla mít vliv, ale kdo ví?

Jinak před instalací nesvobodného ovladače důrazně doporučuju vypnout veškeré efekty (compiz).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2009, 10:49:17 »
Ak klasická cesta inštalácie driverov nefunguje skúsil by som EnvyNG. Neraz ma tento program dostal z prúseru. Avšak nezaručujem že výsledok nebude rovnaký.
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

MSlove

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
  • Nesnáším ten teplej linux
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2009, 14:56:27 »
No co na ty ati karty říct prostě *censored* mám ati kartu a samej problém nejen v ubuntu i ve windows vyráběj špatné ovladače!!! Ati jsou to náhražky grafických karet!! :-*
Používejte microsoft

Pan_Filuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #7 kdy: 28 Října 2009, 10:58:34 »
Mohu se ještě zeptat zda tenhle problém má příčinu v instalaci přes windows nebo bych si nepomohl ani při normální instalaci? Díky.

pavolzetor

  • Host
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #8 kdy: 28 Října 2009, 16:36:56 »
problém by som v inštalácii z Windows nehľadal, nebeží to pod žiadnou VM

Pan_Filuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #9 kdy: 28 Října 2009, 16:39:00 »
Tak kde mám hledat problém? Mám se domnívat že ovladače od Ati nefungují nikomu, nebo jen na mí grafické kartě? Nebo jen mě nemají rády?:)

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #10 kdy: 28 Října 2009, 17:41:06 »
skôr by som to videl na ich neprávne nainštalovanie sa. S niečím podobným som už mal tú česť. Z môjho pohľadu tie ovládače dosť doladili. Neviem čo sa týka výkonu v porovnaní s Win, ten som na notebooku nainštalovaný ešte nemal, ale odstránili pár dosť závažných nedostatkov, ako bolo napríklad blikanie videa a 3D hier. A dokonca pre Ubuntu 9.10 predčasne uvolnili ovládače, aby podporoval tie veci, ktoré sa oproti staršej verzii ubuntu zmenili, takže myslím, že dosť spolupracujú a snáď sa aj snažia.
Čo sa týka tvojho problému, skúsil by som stiahnuť ovládače zo stránky ATI manuálne a nainštalovať ich cez "sudo sh nazov_suboru_s_ovladacom"
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

Pan_Filuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #11 kdy: 28 Října 2009, 21:32:24 »
Jasný taky jsem si myslel že jde o moji chybu. Poprvé jsem ovladače instaloval normálně přes nabídku hardware...a po reinstalaci jsem instaloval ty přímo z webu ati pomocí sh jak píšeš ty. Výsledek stejný. Nevím jakou metodu bych ještě mohl testnout :)

Pan_Filuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Úmrtí systému po instalaci ATI ovladače.
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2009, 18:58:16 »
Tak po instalaci na pevný disk normální cestou už Ati ovladač funguje. Není tedy kompatibilní s Wubi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.