Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Podaril sa upgrage z 9.04 ?

Áno, bez problémov
37 (59.7%)
Po upgrade mi 9.10 mrzne
2 (3.2%)
Upgrade sa skončil pádom
1 (1.6%)
Iné
22 (35.5%)

Celkem hlasů: 57

Autor Téma: Kto už prešiel na 9.10 ?  (Přečteno 6576 krát)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #25 kdy: 01 Listopadu 2009, 19:08:17 »
Není náhodou jeden z argumentů proti Windows, že se musí často opětovně instalovat  :D
Mno, ono je kapanek rozdil mezi instalaci fungl noveho systemu, do ktere nikdo nikoho nenuti a reinstalaci Win XY kazde 3 mesice z duvodu totalniho zavirovani.. :D

alexisis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #26 kdy: 01 Listopadu 2009, 19:09:15 »
Není náhodou jeden z argumentů proti Windows, že se musí často opětovně instalovat  :D
Mno, ono je kapanek rozdil mezi instalaci fungl noveho systemu, do ktere nikdo nikoho nenuti a reinstalaci Win XY kazde 3 mesice z duvodu totalniho zavirovani.. :D
No ale výsledek je prakticky stejnej, ne? Provádíš instalaci  ;D
Ubuntu 11.04  EEE 1001HA

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #27 kdy: 01 Listopadu 2009, 19:10:54 »
Není náhodou jeden z argumentů proti Windows, že se musí často opětovně instalovat  :D

To je bohuzel argument z for od lidi, kteri bud sami moc neumeli nic ani na win nebo to byli sileni experimentatori. Nebo znali naposledy W95.
Spravuju sit ve skole a nedavno jsem preinstalovaval na Cel800 W2000 z roku 2001. A to neni zadna vyjimka, reinstalce delam (celkem asi 150PC, nektera jsou novejsi) radove "po letech". Samozrejme, ze uzivatele maji prava user... Ze znamych, co maji XP a nejsou to zadni silenci (takze hry + web) a maji antivir + firewall je reinstal taktez radove v letech.

To uz jsem teda odbocil, ale po pravde me takova rychla odsouzeni casto vytaci. Roz...at se da kazdy system a pri slusnem zachazeni muze byt kazdy "dlouhotrvajici".

U Ubuntu me prave prekvapilo, ze treba nektere programy aktualizaci samotne verze Ubuntu* se neaktualizuji na novejsi verzi (jde to jinak, to vim, ale myslel jsem, ze se to proste doaktualizuje samo) a kdyz to chci udelat "najednou" aktualizaci systemu, je to prakticky "stejne riskantni operace" jako aktualizace treba W2k na XP.

* - tedy ne povysenim systemu na novejsi verzi
« Poslední změna: 01 Listopadu 2009, 19:13:06 od panet »
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #28 kdy: 01 Listopadu 2009, 19:12:48 »

No ale výsledek je prakticky stejnej, ne? Provádíš instalaci  ;D
[/quote]

...a pak Mojžíš zvedl ruce k nebesům a zařval: "buď světlo"! ...a furt byla tma jak v rohu ;D
« Poslední změna: 01 Listopadu 2009, 19:15:49 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #29 kdy: 01 Listopadu 2009, 22:30:25 »
No já jsem slyšel spoustu negativní kritiky na 9.10, tak jsem ji nainstalil nejprve do virtualboxu, tam šlape jako hodinky (ano, i zvuk a wifina) :) Takže někdy v týdnu provedu instalaci načisto. Tož tak.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #30 kdy: 02 Listopadu 2009, 08:38:54 »
Kompletní nastavení programů a systému jsou ve skrytých adresářích v home. Tedy, pokud si při čisté install vyhradíš partition s přípojným /home, pak při případné další čisté install stačí zvolit, neformátovat partišnu s /home a nechat ji připojit, resp. zvolit partišnu se systémem a jen připojit /home.
Po instalaci máš systém tak jak před instalací. Pravda je, že se musí doinstalovat programy, které nejsou v základu, ale i ty po doinstalaci a spuštění si veznou nastavení s home. Takže čistá install v takovémto případě (většina lidí to tak má) není velký problém.
To je jasné. Otázka ale bola či sa musia nanovo inštalovať všetky veci ? A odpoveď je že musia. A že sa toho za pár rokov nazbiera ..

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #31 kdy: 02 Listopadu 2009, 09:14:22 »
Kompletní nastavení programů a systému jsou ve skrytých adresářích v home. Tedy, pokud si při čisté install vyhradíš partition s přípojným /home, pak při případné další čisté install stačí zvolit, neformátovat partišnu s /home a nechat ji připojit, resp. zvolit partišnu se systémem a jen připojit /home.
Po instalaci máš systém tak jak před instalací. Pravda je, že se musí doinstalovat programy, které nejsou v základu, ale i ty po doinstalaci a spuštění si veznou nastavení s home. Takže čistá install v takovémto případě (většina lidí to tak má) není velký problém.
To je jasné. Otázka ale bola či sa musia nanovo inštalovať všetky veci ? A odpoveď je že musia. A že sa toho za pár rokov nazbiera ..
Lenze tito ludia maju svoje programy zapisane a nainstalovanie je len otazka spustenia jedneho prikazu a 1-2 hod. chodu pc. :)
Pokial nemas obmedzeny alebo pomali net tak to nieje problem
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #32 kdy: 02 Listopadu 2009, 10:09:28 »
Já mám KK už jako RC a bez problémů, ten drobnější s nvidia ovladačem jsem vyřešil hned. Zvuk jde, videa také, mp3 hrají. Bootuje to rychleji než JJ, spokojenost zatím. :)

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #33 kdy: 02 Listopadu 2009, 10:10:08 »
Lenze tito ludia maju svoje programy zapisane a nainstalovanie je len otazka spustenia jedneho prikazu a 1-2 hod. chodu pc. :)
Pokial nemas obmedzeny alebo pomali net tak to nieje problem
To jsem nepochopil (vazne, bez ironie), muzete to rozvest? Dekuji
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #34 kdy: 02 Listopadu 2009, 10:12:32 »
glxgears mám přes 42000

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #35 kdy: 02 Listopadu 2009, 10:24:09 »
Lenze tito ludia maju svoje programy zapisane a nainstalovanie je len otazka spustenia jedneho prikazu a 1-2 hod. chodu pc. :)
Pokial nemas obmedzeny alebo pomali net tak to nieje problem
To jsem nepochopil (vazne, bez ironie), muzete to rozvest? Dekuji
To znamená, že si proste napíšeš úplne jednoduchý skript, a po inštaláci ho pustíš. Ak máš dobrý net (ako napr. ja na internáte 100Mbit/s) tak za pár minút to máš v pôvodnom stave.

edit: alebo si jednoducho zapíšeš do textového súboru
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install názov-programu1 názov-programu2... a potom copy&paste.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2009, 10:40:47 od Rixx »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #36 kdy: 02 Listopadu 2009, 10:43:47 »
ja vzdy prchazim cistou instalaci ...
Kdyz udelate cistou instalaci mate nekde nastaveni programu, ktere pouzivate? Nebo to vsechno konfigurujete znova?

[Ja mam ted system naistalovany asi 2,5 roku a v nem desitky programu (nektere pouzivam zridka, ale pouzivam).]
To je jasné. Otázka ale bola či sa musia nanovo inštalovať všetky veci ?

Odpověď směřovala na paneta.  ;)

Jinak jak zde psali stačí si poznamenat programy, které máš a pak zadat jeden příkaz, lépe zapsat si příkaz do texťáku, ještě lépe udělat si skript. A když ani jedno nezvládneš spustíš synaptic a zaškrtneš vše najednou co chceš dělat, pak si dáš kafe a hotovo.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2009, 10:46:44 od luisah »

wam]Spider007

  • Host
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #37 kdy: 02 Listopadu 2009, 16:33:14 »
ja som stale na 8.04 - pekne som si ho vyladil a vsetko co potrebujem mi funguje. Ako vravim: "neryp do niecoho co funguje".

qUAKER

  • Host
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #38 kdy: 02 Listopadu 2009, 16:51:59 »
Lenze tito ludia maju svoje programy zapisane a nainstalovanie je len otazka spustenia jedneho prikazu a 1-2 hod. chodu pc. :)
Pokial nemas obmedzeny alebo pomali net tak to nieje problem
To jsem nepochopil (vazne, bez ironie), muzete to rozvest? Dekuji
To znamená, že si proste napíšeš úplne jednoduchý skript, a po inštaláci ho pustíš. Ak máš dobrý net (ako napr. ja na internáte 100Mbit/s) tak za pár minút to máš v pôvodnom stave.

edit: alebo si jednoducho zapíšeš do textového súboru
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install názov-programu1 názov-programu2... a potom copy&paste.

to vždycky nemusí být úplně tak pravda..

pokud používáš daemony které mají konfiguraci v /etc a tu upravuješ.

proto provádím upgrade..

nainstaloval jsem si debiana jako Lenny testing.. časem se z něj stal stable. Vyměnil jsem harddisk. Pak jsem jel asi 3 měsíce na Lennym stable. Potom jsem udělal kompletní upgrade systému, vyměnil jsem celý počítač a stále to šlape jak hodinky(a to jsem se systémem dělal hodně experimentů) takže myslím, že upgrade systému není zas tak špatný nápad.

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #39 kdy: 03 Listopadu 2009, 10:28:10 »
no mne to funguje celkom OK po upgrade aj ked mam pocit ze bootuje pomalsie ako 9.04. co ma ale nas.....rdilo je to ze uz mam zase to debilne odpocitavanie pri vypnutie alebo restarte pocitaca. ale aby to bolo zaujimavejsie tak sa neda vypnut tak ako predtym (pravy klik na prepinanie uzivatelov a potom nastavenia). vie niekto co s tym?

este som si vsimol, ze ked sa ma prehrat nejaky zvuk (napr. prichadzajuca sprava v skype alebo pidgin) tak to v repraku pukne a az potom sa prehra zvuk...
No Future, No Hope

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #40 kdy: 03 Listopadu 2009, 11:50:25 »
Tak opravdu se mi potvrdilo, že 32b verze je pro mě víc buglá jak 64bitová  ;D
Takže se přesouvám na 64b, protože bootovat o minutu víc mě neba.

Zjistil jsem jak pomocí VLC dočasně zneviditelnit video soubor pro jakoukoliv aplikaci  ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #41 kdy: 03 Listopadu 2009, 11:59:56 »
OTRAS....je to lepšie než 9.04 ale stále je to naprd. Rozdrbané PulseAudio, ktoré ako som tak prešiel net sa stretáva s masivnými negatívnymi reakciami, mi rozbilo zvuk v Regnum Online (MMORPG native linux). Kamošovi zase nieje schopné po čistej inštalácií na 1x nabootovať. Navyše mi bežne vyhadzuje hlašku o nestabilite kernelu (bug na launchpade).
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #42 kdy: 03 Listopadu 2009, 14:28:55 »
Tak na 64bitu mi oproti 32bitu zas trhá scrollování v FF 3.5.4 s i bez Compizu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

MartenP

  • Host
Re: Kto už prešiel na 9.10 ?
« Odpověď #43 kdy: 03 Listopadu 2009, 15:12:52 »
Tak na 64bitu mi oproti 32bitu zas trhá scrollování v FF 3.5.4 s i bez Compizu.

Což mohu potvrdit. Ale nevěděl jsem, že to je doména jen 64-bitových systémů.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.