Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tisk na Laserjet připojený přes USB k routeru [vyřešeno]  (Přečteno 1745 krát)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Tisk na Laserjet připojený přes USB k routeru [vyřešeno]
« kdy: 02 Listopadu 2009, 23:01:30 »
Prosím o pomoc: do routeru (Asus WL-500gp) pomocí USB mám připojenou tiskárnu (LaserJet 1150), na kterou bych chtěl tisknout z Ubuntu 9.10, ale bohužel nevím, co kde nastavit.

Pod WXP jsem to (dle dodaného manuálu) zprovoznil přes "Standard TCP/IP Port". Tam jsem nastavoval IP adresu, LPR protokol a název fronty byl LPRServer. Postup zprovoznění pro Linux tam ale není :-(
« Poslední změna: 06 Listopadu 2009, 21:24:50 od Henrynr »
Doma i v práci Linux Mint 17

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Tisk na Laserjet připojený přes USB k routeru
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2009, 11:30:51 »
Zkus Systém -> Správa -> Tisk -> Nový a tam rozklikni řádek Network Printer, vyber "Find network printer" a zadej její IP adresu. Snad to pomůže.

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Tisk na Laserjet připojený přes USB k routeru
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2009, 17:37:34 »
Zkus Systém -> Správa -> Tisk -> Nový a tam rozklikni řádek Network Printer, vyber "Find network printer" a zadej její IP adresu. Snad to pomůže.
To jsem zkoušel. Nenalezne :-(
Zkoušel jsem i detekovat LPD/LPR Host or Printer. Tam sice nezahlásí, že neexistuje, nechá mě vybrat typ tiskarny a pod., až ji nakonec vytvoří. Nicméně při pokusu o tisk to nahlásí nějakou chybu cups. Nevim přesně jakou, nejsem u ní, ale myslím, že je to jedno, protože už výběr té Generic tiskárny (nebo jak) je špatně.
Doma i v práci Linux Mint 17

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Tisk na Laserjet připojený přes USB k routeru
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2009, 20:04:16 »
Mám stejný router, akorát na něm mám OpenWRT. Postup by ovšem mohl být stejný.
Dejte novou síťovou tiskárnu, vyberte AppSocker/HP JetDirect, do kolonky Hostitel napište IP adresu a port nechte na 9100 (kdyby nefungovalo, zkuste 9101). Pak vyberte váš model tiskárny.
Takhle je to aspoň v KDE (Kubuntu), ale v Ubuntu by ty nápisy mohly být podobně.

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Tisk na Laserjet připojený přes USB k routeru
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2009, 21:24:28 »
Mám stejný router, akorát na něm mám OpenWRT. Postup by ovšem mohl být stejný.
Dejte novou síťovou tiskárnu, vyberte AppSocker/HP JetDirect, do kolonky Hostitel napište IP adresu a port nechte na 9100 (kdyby nefungovalo, zkuste 9101). Pak vyberte váš model tiskárny.
Takhle je to aspoň v KDE (Kubuntu), ale v Ubuntu by ty nápisy mohly být podobně.

Paráda, funguje! Dík moc  :)
Doma i v práci Linux Mint 17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.