Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD  (Přečteno 6923 krát)

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« kdy: 04 Listopadu 2009, 14:04:36 »
Poradíte prosím, nějakou distribuci s GNOME na Inteláckou grafiku? Mám Ubuntu 9.04 a ten výkon grafiky mě dost štve a v 9.10 je to sice na tom starým vykreslování /buď je to UXA nebo EXA/, což mi zase přijde jako krok zpět, potom, co se půl roku testuje něco nového... Takže jsem se začal poohlížet po nějaké jiné distribuci s Gnome /KDE vůbec nemusím/, která má dobrý výkon Intel grafik?

I po roce používání Ubuntu jsem však stále BFU, takže bych raději nějakou distribuci s dobrým fórem, podporou a wiki /v tomhle směru jsem s Ubuntu naprosto spkojen :-)/.

Zatím jsem se rozhodl, že budu testovat Fedoru 11 a Ubuntu 9.10, o Debianu jsem uvažoval, ale ten zkusím, až něco budu pořádně umět...

Máte když tak nějaký tip, kterou distribuci bych měl zkusit?

Díky moc.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2009, 14:10:02 »
Debiana můžeš zkusit aniž bys něco uměl.. má grafický instalátor a při instalaci si můžeš vybrat set systémových nástrojů takže budeš mít hned synaptic a tak

MartenP

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2009, 14:36:27 »
Janik: Jsi si jistý, že to s tou UXA takto je? Ja měl takový dojem, že v ovladači pro Intel verze 2.8 a vyšší už úplně chybí implementace EXA, takže si myslím, že to dle mého názoru ani není možné, aby se 9.10 vrátilo k EXA.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2009, 15:02:28 »
9.10 samozřejmě využívá UXA u intel ovladačů

oyankee

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2009, 15:52:11 »
Nevím přesně číslo mé grafiky, ale je to čtvrtá série HD a u 9.10 to šlape velmi obstojně.

Kedrigern

Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2009, 15:55:41 »
Na Acer aspire timeline 1810TZ jede Intel GMA 4500MHD skvěle - akorát spinkat nám moc nejde (ale to se snad zlepší, ještě jsem to ani neměl čas řešit).

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2009, 16:39:39 »
quakerovi:

No nevím, přeci jenom Debian nemá ani fórum v češtině a mailing listy moc nemusím. A pokud mám vybírat mezi nestabilním systémem a novým softem nebo mezi stabilním systémem se starým softem, tak si vyberu stabilní systém s novým, leč občas padajícím softem... :-) Takže asi zatím ne, možná později

Mártenovi:

Já si to přesně nepamatuju, myslím, že to "někdo" "někde" psal... No v každým případě si to všechno vyzkouším :-)

Muffonovi a Kedrigenovi:

A kolik to tak má fps, čistě orientačně, třeba v compiz benchmark nebo glxgears? /vím, glxgears může počítat i procesor, ale myslím, že u notebooku nebude moc přes 2 x 2GHz/ jinak uspání je taky blbý, trvá to dýl než bootování, používám spíš suspend.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

NoWin

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2009, 16:53:45 »
quakerovi:

No nevím, přeci jenom Debian nemá ani fórum v češtině a mailing listy moc nemusím. A pokud mám vybírat mezi nestabilním systémem a novým softem nebo mezi stabilním systémem se starým softem, tak si vyberu stabilní systém s novým, leč občas padajícím softem... :-) Takže asi zatím ne, možná později
1) Debian nemá fórum v češtině? EHM! ;D
2) Znáš Debian Squeeze (Testing)? Je to něco mezi Sidem a Lennym. A odkdypak je Karmic stabilní a odkdypak je na něm novej software? Circa 80% Karmicu tvoří neaktuální, zastaralej software.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:00:03 »
debian testing je dost stabilní vydání, obsahuje aktuální software(aktuálnější než v ubuntu)

každá aplikace, která má jít do testingu, nesmí mít po deset dní žádný kritický bug.

A Debian Unstable alias sid je také stabilní, název Unstable je tam proto, že má rolling-updates, podobně jako Arch Linux.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:04:10 »
Přesně jak to tu pánové píšou.. Debian má v testingu novější verze softwaru než ubuntu a v sidu se objevují vždy ty nejnovější věci.. Takže bych se toho nebál :)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

NoWin

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:10:33 »
A Debian Unstable alias sid je také stabilní, název Unstable je tam proto, že má rolling-updates, podobně jako Arch Linux.
No, občas se mi v Sidovi přihodí nějaká zhovadilost (závislosti na neexistující balíky, občas nějakej program začne zlobit), ale není to nic kritickýho, všechno se dá opravit, většinou snadno. Ale dovolím si tvrdit, že i Sid je stabilnější jak v současný době Karmic. Akorát jsem se zbavil PulseAudia, musel jsem stáhnout a nainstalovat nejnovější ovladač pro nVidii (190.42), přenastavit Nautila a od tý doby parádička! Mám teď krásně rychlej a nenáročnej systém, ve kterým je spousta novýho softwaru.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:13:37 »
A Debian Unstable alias sid je také stabilní, název Unstable je tam proto, že má rolling-updates, podobně jako Arch Linux.
No, občas se mi v Sidovi přihodí nějaká zhovadilost (závislosti na neexistující balíky, občas nějakej program začne zlobit), ale není to nic kritickýho, všechno se dá opravit, většinou snadno. Ale dovolím si tvrdit, že i Sid je stabilnější jak v současný době Karmic. Akorát jsem se zbavil PulseAudia, musel jsem stáhnout a nainstalovat nejnovější ovladač pro nVidii (190.42), přenastavit Nautila a od tý doby parádička! Mám teď krásně rychlej a nenáročnej systém, ve kterým je spousta novýho softwaru.

no s malými problémy musíš počítat, protože to využívá přímo upstream verze, skoro bez testování(i když tam nějaké taky je, software často bývá předtím v experimental repozitáři)

ale spousta lidí Sid používá a funguje dobře, protože ten software by měl být správně vyladěný už v upstreamu :)

NoWin

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #12 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:16:23 »
A Debian Unstable alias sid je také stabilní, název Unstable je tam proto, že má rolling-updates, podobně jako Arch Linux.
No, občas se mi v Sidovi přihodí nějaká zhovadilost (závislosti na neexistující balíky, občas nějakej program začne zlobit), ale není to nic kritickýho, všechno se dá opravit, většinou snadno. Ale dovolím si tvrdit, že i Sid je stabilnější jak v současný době Karmic. Akorát jsem se zbavil PulseAudia, musel jsem stáhnout a nainstalovat nejnovější ovladač pro nVidii (190.42), přenastavit Nautila a od tý doby parádička! Mám teď krásně rychlej a nenáročnej systém, ve kterým je spousta novýho softwaru.

no s malými problémy musíš počítat, protože to využívá přímo upstream verze, skoro bez testování(i když tam nějaké taky je, software často bývá předtím v experimental repozitáři)

ale spousta lidí Sid používá a funguje dobře, protože ten software by měl být správně vyladěný už v upstreamu :)
No vidíš, možná to je tím, že jsem si so sources.list přidal i experimentální repo ;D

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #13 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:19:49 »
Romanu Horníkovi:

aha, no to je tím, že jsem se díval na debian.cz a nikoliv na debian-linux.cz :-) Jinak díky za upozornění :-)

quakerovi, Vitaaovi a Romanovi Hornkovi:

dobře, tak já do svého testování zařadím i  Squeeze, Debian testing... I když ty rolling updates by se mi líbily..  Hm... Že bych zkusil i Arch linux? Ale ten zase, podle jeho wiki, nemá 64 bitovou verzi Wine... mně by se líbila distribuce s GNOME a čerstvým softwarem a dobrou podporou. :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #14 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:30:12 »
Romanu Horníkovi:

aha, no to je tím, že jsem se díval na debian.cz a nikoliv na debian-linux.cz :-) Jinak díky za upozornění :-)

quakerovi, Vitaaovi a Romanovi Hornkovi:

dobře, tak já do svého testování zařadím i  Squeeze, Debian testing... I když ty rolling updates by se mi líbily..  Hm... Že bych zkusil i Arch linux? Ale ten zase, podle jeho wiki, nemá 64 bitovou verzi Wine... mně by se líbila distribuce s GNOME a čerstvým softwarem a dobrou podporou. :-)

nejlepší je nainstalovat testing a přidat si do něj sid repozitář a instalovat z něj software co potřebuješ a pak jej vždycky zakázat. Dostaneš nejnovější verze a co se týče mixování, distro je pro to v podstatě udělané a dělá to tak skoro každý.

ad. 64bit verze wine) to nemá skoro žádné distro, protože projekt je teprv v počátcích a wine pro amd64 distribuce je ve skutečnosti 32bitové.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #15 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:32:03 »
Pozor! ArchLinux nemá debianické balíčky. Zatím jsem ještě nezkusil ale kámoš mi poradil jak využívá ArchLinux. ArchLinux má  pomocích rolling-update a taky když potřebuješ program tak zadává přes Terminál pomocích Pacman. Příklad - Sy fozen bubble. Nevím jak přesně zádá. To bych musel podívat na wikipedii. ArchLinux rád vyzkouším ale spíš asi po zařídím notasu asi nainstaluju Debian Unstable kvůli rolling-update a taky hlavně debianické balíček které jsem zvyknul od Ubuntu.
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

NoWin

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #16 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:41:34 »
Pozor! ArchLinux nemá debianické balíčky. Zatím jsem ještě nezkusil ale kámoš mi poradil jak využívá ArchLinux. ArchLinux má  pomocích rolling-update a taky když potřebuješ program tak zadává přes Terminál pomocích Pacman. Příklad - Sy fozen bubble. Nevím jak přesně zádá. To bych musel podívat na wikipedii. ArchLinux rád vyzkouším ale spíš asi po zařídím notasu asi nainstaluju Debian Unstable kvůli rolling-update a taky hlavně debianické balíček které jsem zvyknul od Ubuntu.
Arch taky není založenej na Debianu, využívá vlastního balíčkovacího systému. Na to se ale dá zvyknout, i na balíčkovací systém Debianu jsme si museli zvykat.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2009, 17:48:20 od Roman Horník »

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #17 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:43:55 »
quakerovi:

tím zakázat myslíš vynutit verzi, jako v synapticu nebo co? jiannak to vypadá docela zajímavě, já přežiju, že mi progrogram občas spadne, hlavně když je čerstvej.

A stím winem, myslel jsem si to, ale nechápu, proč je to u archu v FAQ 64bit, tam se to musí kompilovat ručně?

Darekovi "ADIO45" Zabdyr:

To, že arch nemá .deb balíky mě ani tolik nevadí, u Fedory se mi líbí, že u aktualizací se stahuje jen ta část souboru, která je jiná a nikoliv celý, to deb neumí. Jinak jsem slyšel, že je balíčkovací systém archu nejrychlejší. Ale ta varianta s tím sqeezem s repozitářema sida, taky nevypadá špatně.


Takže zatím budu testovat: Ubuntu 9.10, Fedoru 11, Debian testing. Přemýšlím ještě o Mandrivě, ale pouze pokud se dá stáhnout rovnou s GNOME, na tu se musím mrknout. Ale v recenzích vypadá taky zajímavě.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

oyankee

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #18 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:48:30 »

Muffonovi a Kedrigenovi:

A kolik to tak má fps, čistě orientačně, třeba v compiz benchmark nebo glxgears? /vím, glxgears může počítat i procesor, ale myslím, že u notebooku nebude moc přes 2 x 2GHz/ jinak uspání je taky blbý, trvá to dýl než bootování, používám spíš suspend.
Citace
glxgears
1817 frames in 5.0 seconds
2082 frames in 5.0 seconds
1848 frames in 5.0 seconds
1684 frames in 5.0 seconds
2220 frames in 5.0 seconds
1920 frames in 5.0 seconds
1841 frames in 5.0 seconds
2152 frames in 5.0 seconds
1847 frames in 5.0 seconds
1956 frames in 5.0 seconds
2016 frames in 5.0 seconds
1821 frames in 5.0 seconds

na plnou obr.

Citace
320 frames in 5.0 seconds
300 frames in 5.0 seconds
328 frames in 5.0 seconds
313 frames in 5.0 seconds

CPU to nepočítá. Není to asi úplně hodně, ale na HD video naprosto bez problémů, hry to snáší také slušně. Nexuiz jede bez trhani na střední detaily. Takové fretsonfire po instalaci bez úprav se také nesekají, jako tomu bylo u  mého předešlého notebooku.
Jinak, uspání je asi problém podory desky. U mě je to naprosto bez problémů a z paměti se probudí během jedné dvou vteřin.

« Poslední změna: 04 Listopadu 2009, 17:54:10 od Muffon »

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #19 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:54:56 »
quakerovi:

tím zakázat myslíš vynutit verzi, jako v synapticu nebo co? jiannak to vypadá docela zajímavě, já přežiju, že mi progrogram občas spadne, hlavně když je čerstvej.

A stím winem, myslel jsem si to, ale nechápu, proč je to u archu v FAQ 64bit, tam se to musí kompilovat ručně?

Darekovi "ADIO45" Zabdyr:

To, že arch nemá .deb balíky mě ani tolik nevadí, u Fedory se mi líbí, že u aktualizací se stahuje jen ta část souboru, která je jiná a nikoliv celý, to deb neumí. Jinak jsem slyšel, že je balíčkovací systém archu nejrychlejší. Ale ta varianta s tím sqeezem s repozitářema sida, taky nevypadá špatně.


Takže zatím budu testovat: Ubuntu 9.10, Fedoru 11, Debian testing. Přemýšlím ještě o Mandrivě, ale pouze pokud se dá stáhnout rovnou s GNOME, na tu se musím mrknout. Ale v recenzích vypadá taky zajímavě.

ne vynutit verzi.. prostě přidat sid repozitář, nainstalovat co potřebuješ a zas ho dát pryč(nejlíp zakomentovat)
dá se to také nastavit že bude repozitář stále povolený ale bude to brát normálně squeeze verze a ze sida instaluješ potom

Kód: [Vybrat]
apt-get -t unstable install balik
co se týče padání programů, program mi naposled spadl dva měsíce zpátky(a byla to moje chyba protože to byl můj program :D) mám testing, částečně unstable.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #20 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:23:37 »
Muffonovi: ta čtvrtá serie, tím myslíte, že Vám lspci vyhazuje tohle:

Kód: [Vybrat]
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
???

můj výpis z glxgears, ty se 1č0 fps je na celou obrazovku:

Kód: [Vybrat]
2634 frames in 5.0 seconds = 526.651 FPS
3355 frames in 5.0 seconds = 670.819 FPS
3433 frames in 5.0 seconds = 686.141 FPS
3322 frames in 5.0 seconds = 664.360 FPS
3434 frames in 5.0 seconds = 686.352 FPS
2538 frames in 5.0 seconds = 507.008 FPS
706 frames in 5.0 seconds = 141.134 FPS
714 frames in 5.0 seconds = 142.647 FPS
721 frames in 5.0 seconds = 144.006 FPS
725 frames in 5.0 seconds = 144.748 FPS

To mám 9.04, takže pokud máme stejnou nebo podobnou kartu a vy 9.10, tak se ten výkon opravdu zlepšil. A na wiki ubuntu je napsané, že glxgears občas může počítat i procesor, já nevím, nerozumím tomu :-).

quakerovi:

Aha, díky, pokud se rozhodnu pro Debian, tak to tak asi udělám /s tím příkazem, neboť bych při své skleróze zapomněl na povolení sida/. Teď mě napadlo, jak by to bylo s aktualizacema? To, co jsem stáhnul ze repozitáře Sida, by se podle něj i aktualizovalo?

Tak to jsem rád, mě na 9.04 občas spadne Opera, občas, když se snažím něco uložit či nahrát jako příohu spadne, asi nějaké špatné propojení s GNOME, dřív mi občas spadnul Rhythmbox, když jsem spustil vizualizaci, ale stejně používám Exaile, tak mě to netrápí. Jediný, co mi občas dost padá je Assault Cube, vžddycky nějak spadne fullscreen a sekne se xorg... /ale díky tomu jsem se alespoň naučil příkazy top a killall :-)/
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #21 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:31:10 »
Muffonovi: ta čtvrtá serie, tím myslíte, že Vám lspci vyhazuje tohle:

Kód: [Vybrat]
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
???

můj výpis z glxgears, ty se 1č0 fps je na celou obrazovku:

Kód: [Vybrat]
2634 frames in 5.0 seconds = 526.651 FPS
3355 frames in 5.0 seconds = 670.819 FPS
3433 frames in 5.0 seconds = 686.141 FPS
3322 frames in 5.0 seconds = 664.360 FPS
3434 frames in 5.0 seconds = 686.352 FPS
2538 frames in 5.0 seconds = 507.008 FPS
706 frames in 5.0 seconds = 141.134 FPS
714 frames in 5.0 seconds = 142.647 FPS
721 frames in 5.0 seconds = 144.006 FPS
725 frames in 5.0 seconds = 144.748 FPS

To mám 9.04, takže pokud máme stejnou nebo podobnou kartu a vy 9.10, tak se ten výkon opravdu zlepšil. A na wiki ubuntu je napsané, že glxgears občas může počítat i procesor, já nevím, nerozumím tomu :-).

quakerovi:

Aha, díky, pokud se rozhodnu pro Debian, tak to tak asi udělám /s tím příkazem, neboť bych při své skleróze zapomněl na povolení sida/. Teď mě napadlo, jak by to bylo s aktualizacema? To, co jsem stáhnul ze repozitáře Sida, by se podle něj i aktualizovalo?

Tak to jsem rád, mě na 9.04 občas spadne Opera, občas, když se snažím něco uložit či nahrát jako příohu spadne, asi nějaké špatné propojení s GNOME, dřív mi občas spadnul Rhythmbox, když jsem spustil vizualizaci, ale stejně používám Exaile, tak mě to netrápí. Jediný, co mi občas dost padá je Assault Cube, vžddycky nějak spadne fullscreen a sekne se xorg... /ale díky tomu jsem se alespoň naučil příkazy top a killall :-)/

ne, aktualizovat se nebude, bude se aktualizovat z testingu. Pokud bys to tak chtěl, stačilo by sida povolit permanentně.. on je sid dost stabilní, jen má ty rolling-updates - ty spoustu lidí považuje za výhodu a další spousta za nevýhodu...

ale teď už není ani potřeba ze sida nic instalovat protože ti momentálně nic moc nenabídne, a balíčky ze sida se po tom testování a 10 dní bez bugů dostanou i do testingu.. prostě ze sida instalovat buď furt, nebo jen když tam je nějaká verze co opravdu musíš mít..

btw, zkus toto http://sidux.com/

je to debian sid, ke kterému poskytují vlastní opravný repozitář a user-friendly klikátko pro instalaci z livka(obyč debian má taky grafický installer ale bez live), ale pořád dostaneš skoro čistého Sida :)

debian squeeze ke stažení zde: http://cdimage.debian.org/cdimage/weekly-builds/

vyber architekturu, pak iso-cd nebo iso-dvd nebo stáhni z webu debiana aktuální daily build netinst - doporučuju pokud máš rychlý net :)

těch CD je 31, DVD 6, ale stačí vždy první disk, ostatní obsahují repozitář.(kompletní archiv softwaru offline)

Kedrigern

Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #22 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:35:38 »
Muffonovi a Kedrigenovi:

A kolik to tak má fps, čistě orientačně, třeba v compiz benchmark nebo glxgears? /vím, glxgears může počítat i procesor, ale myslím, že u notebooku nebude moc přes 2 x 2GHz/ jinak uspání je taky blbý, trvá to dýl než bootování, používám spíš suspend.

glxgears:
Kód: [Vybrat]
2152 frames in 5.0 seconds
1847 frames in 5.0 seconds
2618 frames in 5.0 seconds
2362 frames in 5.0 seconds
1923 frames in 5.0 seconds
1997 frames in 5.0 seconds
1878 frames in 5.0 seconds
1947 frames in 5.0 seconds

glxgears fullscreen:
Kód: [Vybrat]
309 frames in 5.0 seconds
313 frames in 5.0 seconds
313 frames in 5.0 seconds
313 frames in 5.0 seconds
313 frames in 5.0 seconds
312 frames in 5.0 seconds
312 frames in 5.0 seconds
312 frames in 5.0 seconds

Pro úplnost používám Ubuntu 9.10 i386, rozlišení 1366x768 a nemám problém.
Občas přes HDMI připojuji i k TV a tam mám fullHD rozlišení a jede na tom i video (video obvykle 720i) - nemám problém.


winni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #23 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:47:47 »
lenovo R500, display 1280x800, ubuntu 9.10 32bit

Citace
lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Memory Controller Hub (rev 07)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)


Citace
glxgears (defaultní okno)
2875 frames in 5.0 seconds
2808 frames in 5.0 seconds
2855 frames in 5.0 seconds
2739 frames in 5.0 seconds
2988 frames in 5.0 seconds

Citace
glxgears (fullscreen okno)
517 frames in 5.0 seconds
486 frames in 5.0 seconds
495 frames in 5.0 seconds
496 frames in 5.0 seconds

takže s ovladači spokojenost oproti předchozí verze ubuntu, akorát - jak už jsem zmiňoval v jiné sekci, mám problém při rolování delší internetové stránky v Mozille. Vyzkoušel jsem firefox 3.6beta a ta už šlape v phodě ;). Tudíž nevidím důvod, proč se ohlížet po jiném distru.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #24 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:49:39 »
u glxgears je úplně jedno kolik tam je FPS, není to objektivní měření výkonu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.