Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Likewise a stejný adresář pomocí Active Directory  (Přečteno 1390 krát)

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Likewise a stejný adresář pomocí Active Directory
« kdy: 17 Prosince 2009, 12:54:01 »
Zdravím

ve škole používáme Windows Server 2008 R2, máme Active directory a potřeboval bych poradit s nastavením desktopových PC tak, abych mohl využívat stejný adresář pod Windows XP i pod Ubuntu (uživatelské adresáře jsou na serveru).

Už se mi podařilo pomocí programu Likewise připojit počítač do domény a přihlásit se (pomocí tohoto a tohoto návodu). V druhém návodu je dobrý tip co udělat, pokud máte doménu něco.local.
Bohužel po přihlášení k účtu se vytvoří v adresáři home nová složka (/home/doména/složka_uživatele). Je možné nastavit systém tak, abych využíval složku, která je na disku na serveru? Tzn. - to, co uložím jako uživatel ve Win XP, tak abych mohl zobrazit a editovat jako stejný uživatel v Ubuntu.. Snad mě chápete..

Je potřeba změnit něco v Ubuntu, nebo ve Win serveru? A je to vůbec možné?

Děkuju za odpověď, prohledal jsem diskuzi, něco našel, ale ne přímo to, co potřebuji.. Koukal jsem i na ENG návody a tipy, ale nic, co konkrétně potřebuji..

Díky, M
« Poslední změna: 17 Prosince 2009, 14:56:44 od martin.bazant »
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.