Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alternativa k oznamovací oblasti  (Přečteno 2072 krát)

smurfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Alternativa k oznamovací oblasti
« kdy: 10 Ledna 2010, 15:28:03 »
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká alternativa k oznamovací oblasti. Začal jsem používat gnome Do a docela se mě to zalíbilo a chtěl bych se teď úplně zbavit gnome panelu. Nechybělo by mě nic kromě té oznamovací oblasti. Zkusil jsem ten panel s oznamovací oblastí nastavit aby se nerozpínal a aby se schovával - tohle by mě celkem vyhovovalo akorát když mě pak přijde nějaká např IM zpráva tak si toho hned tak nevšimnu:-(, připojování k wifi.. apod... Nebo jestli to jde dát na plochu podobně jako screenlet... přip budu rád za info o jakékoliv alternativě, jestli je? Používám Ubuntu 9.10

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2010, 09:49:07 »
Já se teď osobně "zamiloval" do AWN, což je obdoba Gnome-Do.

Ve vývojové verzi(trunk) je i oznamovací oblast, která se dá zvolit. Návod na instalaci je třeba tu:  http://www.ubuntugeek.com/how-to-install-avant-window-navigator-awn-in-ubuntu-9-10-karmic.html

Je třeba mít zprovozněný Compiz...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

smurfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2010, 10:01:36 »
Díky za tip, já ten AWN taky zkusil ale pravda - akorát vyzkoušel a nehrabal se v tom moc a pak mě zaujalo to gnome do... Jestli je tam ta oznamovací oblast tak to ještě omrknu:-)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2010, 10:35:20 »
Zkouším taky experimentovat. Zatím finální výběr nemám.

AWN - líbí se mi jednoduchost. Mám jej lokalizované (nastavení). Příjde mi však poněkud línější než Gnome-do a Cairo-dock a občas se mi seklo.

Gnome-do - jednoduché (možná až moc). Po spuštění mě "otravuje" nabídka k vyhledávání (preferoval bych hned zobrazení lišty s se zástupci programů, mono aplikace.

Cairo-dock - není plně lokalizované (vzhledem k mojí ENG je pak problém se vyznat v nastavení). Široké možnosti nastavení (pro mě však spousta zbytečností). Rychlé a nezávislé na Compizu.

smurfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2010, 10:51:16 »
Gnome do mě po spuštění ničím neotravuje.  Vyhledávání se mě ukáže jen po stisku super+mezerník... po spuštění mám normální nabídku.
Každopadně v AWN jsem nastavil jen oznamovací oblast a dosáhl jsem přesně toho co jsem hledal:-) Děkuju.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #5 kdy: 11 Ledna 2010, 10:57:00 »
Já jsem v nastavení nenašel. zda to lze nějak ovlivnit. Mám tam hned to vyhledávání :(.
Jaké je vaše srovnání Gnome-do a AWN? Mrknu se doma, zda jde na Gnome-do nastavit tu oznamovací oblast.

smurfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #6 kdy: 11 Ledna 2010, 11:10:32 »
Pokud jde o to otravné vyhledávání - neověřil jsem to, ale předpokládám, že by to mohla být tato volba: V nastaveni Gnome Do, záložka "Obecné", zatrhněte "Skrýt okno při prvním spuštění (tichý režim)".
Já to nijak nesrovnával:-) V gnome do se mě líbí možnost vyhledávaní a se zapnutými několika moduly mě naprosto vyhovuje.
Co jsem koukal na AWN, jen v rychlosti, asi se mě líbilo víc graficky a těch možností-modulů má bezesporu taky dostatek.

Nicméně mě se líbí v gnome do právě to vyhledávání po stisku super+mezerník a toho jsem si v AWN nevšiml:)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #7 kdy: 12 Ledna 2010, 12:47:08 »
Pokud jde o to otravné vyhledávání - neověřil jsem to, ale předpokládám, že by to mohla být tato volba: V nastaveni Gnome Do, záložka "Obecné", zatrhněte "Skrýt okno při prvním spuštění (tichý režim)".

Díky moc. bylo to přesně ono :).
A co nakonec používáte AWN nebo Gnome-do?  ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2010, 14:04:48 »
Pokud jde o to otravné vyhledávání - neověřil jsem to, ale předpokládám, že by to mohla být tato volba: V nastaveni Gnome Do, záložka "Obecné", zatrhněte "Skrýt okno při prvním spuštění (tichý režim)".

Díky moc. bylo to přesně ono :).
A co nakonec používáte AWN nebo Gnome-do?  ;)

Cairo-Dock a Gnome DO v normálním, nedockovém režimu ;)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #9 kdy: 12 Ledna 2010, 14:07:41 »
Cairo-doc (respektivě nabídku nastavení) máte v češtině? Nějak se v něm ztrácím: (.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2010, 14:21:21 »
Cairo-doc (respektivě nabídku nastavení) máte v češtině? Nějak se v něm ztrácím: (.

Já používám počítač raději v angličtině, protože v češtině se v něm často ztrácím :)
Možná se vrátím k myšlence ho přeložit, je z mého pohledu lepší, než AWN.

I když teď jsem koukal, že už někdo s překladem začal.
« Poslední změna: 12 Ledna 2010, 14:26:56 od GdH »

smurfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2010, 14:31:54 »
A co nakonec používáte AWN nebo Gnome-do?  ;)

Nakonec k mojí spokojenosti oboje:-)

a nějak mě nešel odebrat ten gnome-panel tak jsem ho tam vpravo nechal jako schovávací:) Návody na to nějaký jsou ale moc se mě nelíbili a nakonec ten panel může být i užitečnej a takhle o něm stejně nevím:)
« Poslední změna: 12 Ledna 2010, 14:33:29 od smurfik »

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #12 kdy: 12 Ledna 2010, 14:44:24 »
Zajímavá plocha :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Alternativa k oznamovací oblasti
« Odpověď #13 kdy: 12 Ledna 2010, 17:56:32 »
Jj, obrázek plochy je hezkej, takovej.... pozitivní.:)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.