Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár problémů s Ubuntu 9.10 [vyřešeno]  (Přečteno 13198 krát)

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #25 kdy: 23 Února 2010, 13:33:21 »
Tak mám další problémek.

Wine - neotevře žádný *.exe soubory. Chtěl sem Photoshop CS 3 - pravym myšítkem - spustit ve wine loaderu (nebo tak nějak to tam je), ale nic se nezapne, nic se neděje.
Potřebuju nainstalovat i Daemon Tools, ten se zapne, ale jak kliknu na next, vyskočí chyba a ať kontaktuju podporu.

Včera mě to tak naštvalo, že sem to chtěl smazat, ale dám tomu poslední šanci. Když pude Daemon a rozjedu *.exe soubory, tak si to tam nechám. Když se ale objeví další problémy, mažu :)

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #26 kdy: 23 Února 2010, 14:00:25 »
Tak mám další problémek.

Wine - neotevře žádný *.exe soubory. Chtěl sem Photoshop CS 3 - pravym myšítkem - spustit ve wine loaderu (nebo tak nějak to tam je), ale nic se nezapne, nic se neděje.
Potřebuju nainstalovat i Daemon Tools, ten se zapne, ale jak kliknu na next, vyskočí chyba a ať kontaktuju podporu.

Včera mě to tak naštvalo, že sem to chtěl smazat, ale dám tomu poslední šanci. Když pude Daemon a rozjedu *.exe soubory, tak si to tam nechám. Když se ale objeví další problémy, mažu :)

Wine otvori exe subory  ale nie vsetke  ok:
Prestuduj si wiky aj ked by ma potesilo -keby wine zrusili.
http://wiki.ubuntu.cz/Wine
A namiesto deamona pouzivam :
acetoneiso

http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20obrazu%20m%C3%A9dia?highlight=%28acetoneiso%29

http://wiki.ubuntu.cz/Konverze%20obraz%C5%AF%20m%C3%A9di%C3%AD?highlight=%28acetoneiso%29


« Poslední změna: 23 Února 2010, 14:02:03 od 1arash »
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #27 kdy: 23 Února 2010, 14:08:26 »
Tak mám další problémek.

Wine - neotevře žádný *.exe soubory. Chtěl sem Photoshop CS 3 - pravym myšítkem - spustit ve wine loaderu (nebo tak nějak to tam je), ale nic se nezapne, nic se neděje.
Potřebuju nainstalovat i Daemon Tools, ten se zapne, ale jak kliknu na next, vyskočí chyba a ať kontaktuju podporu.

Včera mě to tak naštvalo, že sem to chtěl smazat, ale dám tomu poslední šanci. Když pude Daemon a rozjedu *.exe soubory, tak si to tam nechám. Když se ale objeví další problémy, mažu :)

Wine otvori exe subory  ale nie vsetke  ok:
Prestuduj si wiky aj ked by ma potesilo -keby wine zrusili.
http://wiki.ubuntu.cz/Wine
A namiesto deamona pouzivam :
acetoneiso

http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20obrazu%20m%C3%A9dia?highlight=%28acetoneiso%29

http://wiki.ubuntu.cz/Konverze%20obraz%C5%AF%20m%C3%A9di%C3%AD?highlight=%28acetoneiso%29




Proč by ho měli rušit, co takový World of Warcraft ???  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #28 kdy: 23 Února 2010, 14:21:06 »
Tak mám další problémek.

Wine - neotevře žádný *.exe soubory. Chtěl sem Photoshop CS 3 - pravym myšítkem - spustit ve wine loaderu (nebo tak nějak to tam je), ale nic se nezapne, nic se neděje.
Potřebuju nainstalovat i Daemon Tools, ten se zapne, ale jak kliknu na next, vyskočí chyba a ať kontaktuju podporu.

Včera mě to tak naštvalo, že sem to chtěl smazat, ale dám tomu poslední šanci. Když pude Daemon a rozjedu *.exe soubory, tak si to tam nechám. Když se ale objeví další problémy, mažu :)
World of Warcraft si hraj na win - to by chcelo World of Warcraft linux verziu alebo nieco take co by to vedelo prekompilovat vsetke win aplikacie na linux verziu to by uz potom win asi nikto nechcel - to by bola pecka ;D
Wine otvori exe subory  ale nie vsetke  ok:
Prestuduj si wiky aj ked by ma potesilo -keby wine zrusili.
http://wiki.ubuntu.cz/Wine
A namiesto deamona pouzivam :
acetoneiso

http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20obrazu%20m%C3%A9dia?highlight=%28acetoneiso%29

http://wiki.ubuntu.cz/Konverze%20obraz%C5%AF%20m%C3%A9di%C3%AD?highlight=%28acetoneiso%29




Proč by ho měli rušit, co takový World of Warcraft ???  ;D
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #29 kdy: 23 Února 2010, 15:32:28 »
1arash: na ten návod o wine sem koukal, už mi i jiní radily, co bych měl zkusit, dostal se mi pod ruku i video návod, jenže k čemu mi to je, když to nejde.

Potřebuju do Linuxu dostat tyhle věci:

Office 2007 (nejde daemon, nepude office, mám to v iso souboru)
Photoshop CS3 (instalaci zapnu přes wine a nic se neděje)
Daemon Tools (zapnu instalaci přes wine, po kliknutí na next to hodí chybu a vypne se to)
CS 1.6 (radši sem ještě nezkoušel, na 90% vim, jak by to dopadlo)

Když tam aspoň tohle nedostanu, je mi to k ničemu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #30 kdy: 23 Února 2010, 15:42:25 »
Na Daemontools zapomeň. Někdo tu již zmiňoval nativní program Acetone2ISO nebo tak nějak.
Pokud bys to nesvedl tak to napal na CD-RW no. Jde o jednorázovou záležitost.
Lepších výsledků dosáhneš patrně s PS CS4.
Office jedou krásně.
CS 1.6 jede krásně.

PS: Stejně by mě zajímalo co v tom Photoshopu provádíš tak náročného.
« Poslední změna: 23 Února 2010, 15:47:34 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #31 kdy: 23 Února 2010, 17:53:14 »
Rovano: náročnýho asi nic, ale protože sem na jiném fóru grafik, tak to asi nemůžu dělat v malování :D

Jinak Office mi krásně nepudou, já psal, že je mám v iso souboru :)

Pudu zkusit ten Acetone2ISO a napíšu, jak sem dopad :)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #32 kdy: 23 Února 2010, 18:04:12 »
Ted nevím jestli to umí ubuntu ale mint umí už v základu namoutovat .iso nebo archív.
pro office 2007 mohu doporučit wine v kombinaci s playonlinux. Funguje to bez problémů.
a jinak k fotoshopu. Mužeš vyzkoušet gimp. Zvláda vše, co fotoshop, možná jen víc  složitěji ale to je i o zvyku.
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #33 kdy: 23 Února 2010, 18:07:58 »
Kód: [Vybrat]
mohu doporučit wine v kombinaci s playonlinux
Škoda že vůbec nevim o co go :D

Gimp mě taky napad, ale určitě by to bylo uplně jinak než v PSku, proto nechci nic jinýho.

A ten ohu Acetone2iso sem nikde nemoh najít a když sem ho našel, nešel stáhnout.

Asi to vzdám, protože vidim, že Linux neni systém pro mě.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #34 kdy: 23 Února 2010, 18:20:44 »
http://wiki.ubuntu.cz/PlayOnLinux PlayOnLinux je program který nastaví instalovanou aplikaci ve wine tak aby byla spustitelná.
nemužu to zaručit na ubuntu ale mě na mintu jde namountovat .iso pomocí archive manager. jen kliknu na .iso pravým a dám vybrat "mout pomocí....."

Fire's in my soul, steel is on my side

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #35 kdy: 23 Února 2010, 18:30:19 »
Kód: [Vybrat]
mohu doporučit wine v kombinaci s playonlinux
Škoda že vůbec nevim o co go :D

Gimp mě taky napad, ale určitě by to bylo uplně jinak než v PSku, proto nechci nic jinýho.

A ten ohu Acetone2iso sem nikde nemoh najít a když sem ho našel, nešel stáhnout.

Asi to vzdám, protože vidim, že Linux neni systém pro mě.

Tu je AcetoneISO 2.2.1-1~getdeb1:

http://www.getdeb.net/updates/ubuntu/9.10/?page=22

 pridat repositor:
http://www.getdeb.net/updates/Ubuntu/all#how_to_install

Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #36 kdy: 23 Února 2010, 18:37:59 »
1arash: tak sem to nainstaloval, ale sem na linux lama a nevim kde to najdu :D

pepéé: zkusil sem ty office.iso otevřít takhle - pravym > otevřít s archive mounter, otevře se to, ale stejně nejde exe soubor. To samý co u PS, kliknu na to a nic se neděje.

Epidemic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #37 kdy: 23 Února 2010, 20:39:09 »
sem taky lama, ale jedno je důležitý... cokoli des instalovat zksut to pres sudo apt-get install nazev_baliku a i kdyz to nebudes mit v menu jak ses zviklej z vidlí tak stací otevrít terminal a tma napsat jenom meno beliku kterej si instaloval.... takže kdyz si instaloval AcetoneISO 2.2.1-1 tak zkust do terminalu napsat acentoneiso nebo AcetoneISO 2.2.1-1 nebo neco co s ma co dočinený s tím menem

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #38 kdy: 23 Února 2010, 20:48:26 »
sem taky lama, ale jedno je důležitý... cokoli des instalovat zksut to pres sudo apt-get install nazev_baliku a i kdyz to nebudes mit v menu jak ses zviklej z vidlí tak stací otevrít terminal a tma napsat jenom meno beliku kterej si instaloval.... takže kdyz si instaloval AcetoneISO 2.2.1-1 tak zkust do terminalu napsat acentoneiso nebo AcetoneISO 2.2.1-1 nebo neco co s ma co dočinený s tím menem

A není lepší použív Synaptic z menu? je to bezvadnej grafickej správce balíků a pro začátečníka asi lepší...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #39 kdy: 23 Února 2010, 20:49:03 »
sem taky lama, ale jedno je důležitý... cokoli des instalovat zksut to pres sudo apt-get install nazev_baliku a i kdyz to nebudes mit v menu jak ses zviklej z vidlí tak stací otevrít terminal a tma napsat jenom meno beliku kterej si instaloval.... takže kdyz si instaloval AcetoneISO 2.2.1-1 tak zkust do terminalu napsat acentoneiso nebo AcetoneISO 2.2.1-1 nebo neco co s ma co dočinený s tím menem

Tak doporučuji ti přečíst toto http://wiki.ubuntu.cz/apt, zároveň na to tvoje "domácí" vyhledávání doporučuji Synaptic  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #40 kdy: 23 Února 2010, 21:04:16 »
Mno díky za rady, ale na rovinu řikám, že přes příkazy nehodlám ovládat systém. Takže to tu zamkněte. Já sem zvyklej, že prostě všechno so potřebuju, jde normálně a rychle nainstalovat. Jsem zvyklej, že po instalaci systému mi trvá max 2 - 3 hodinky na přípravu všeho, co potřebuju.

Linux je opravdu jiný, čekal jsem, že když tam (údajně) už jsou všechny ovladače (nebo většina), tak že bude stačit jen nainstalovat věci, který budu potřebovat. Opak je pravdou, ze začátku problémy se všim. Potom problémy se všim a nakonec problémy se všim.

Linux je možná pro někoho dobrej systém, pro mě ne. Mám ho od čtvrtka, jediný co sem dokázal, bylo to, že sem napsal desítky příkazů, který sám nechápu a nevim k čemu sou. Plno updatů, který ani nevim k čemu jsou a co vlastně dělají. Dávál jsem velkou šanci wine, bohužel k ničemu, nedokáže zapnout jedinej exe soubor, zkusil sem Office, Daemon tools (jedinej se zapnul, ale spadnul), CS 1.6, Photoshop, Fraps, ale bez výsledku, vždycky to nic nedělá.

Omlouvám se, že sem vás tu zdržel, ale opravdu se nehodlám ptát na to, jak nainstalovat každej program zvlášť. Zůstanu u Windows, jen s tim, že už mám svůj obrázek o Linuxu, kterej mi bude pořád říkat "ne, už to tam nedávej nebo tě to zase nase***". Pesimistický jsem byl k Linuxu dřív, bez toho, abych s ním měl jakoukoli zkušenost, teď jsem si jen potvrdil svůj názor a ten, že prostě na Windows 7 nemá žádnej systém.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #41 kdy: 23 Února 2010, 21:06:44 »
Bon voyage...  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #42 kdy: 23 Února 2010, 21:16:40 »
Mno díky za rady, ale na rovinu řikám, že přes příkazy nehodlám ovládat systém. Takže to tu zamkněte. Já sem zvyklej, že prostě všechno so potřebuju, jde normálně a rychle nainstalovat. Jsem zvyklej, že po instalaci systému mi trvá max 2 - 3 hodinky na přípravu všeho, co potřebuju.

Linux je opravdu jiný, čekal jsem, že když tam (údajně) už jsou všechny ovladače (nebo většina), tak že bude stačit jen nainstalovat věci, který budu potřebovat. Opak je pravdou, ze začátku problémy se všim. Potom problémy se všim a nakonec problémy se všim.

Linux je možná pro někoho dobrej systém, pro mě ne. Mám ho od čtvrtka, jediný co sem dokázal, bylo to, že sem napsal desítky příkazů, který sám nechápu a nevim k čemu sou. Plno updatů, který ani nevim k čemu jsou a co vlastně dělají. Dávál jsem velkou šanci wine, bohužel k ničemu, nedokáže zapnout jedinej exe soubor, zkusil sem Office, Daemon tools (jedinej se zapnul, ale spadnul), CS 1.6, Photoshop, Fraps, ale bez výsledku, vždycky to nic nedělá.

Omlouvám se, že sem vás tu zdržel, ale opravdu se nehodlám ptát na to, jak nainstalovat každej program zvlášť. Zůstanu u Windows, jen s tim, že už mám svůj obrázek o Linuxu, kterej mi bude pořád říkat "ne, už to tam nedávej nebo tě to zase nase***". Pesimistický jsem byl k Linuxu dřív, bez toho, abych s ním měl jakoukoli zkušenost, teď jsem si jen potvrdil svůj názor a ten, že prostě na Windows 7 nemá žádnej systém.

No ono by to chtělo si zjistit, než začnete nadávat na wine, jestli je daná aplikace podporovaná... A to CS3 není... A nechápu, proč nepoužijete nativní linuxovej program, se kterým se dá pracovat bez konzole a v poho :-) a nepustíte se Daemon tool, co je na nich tak skvělého? :-)

A ten GIMP jste zkusit mohl, ale nezoufejte, vypadá to, že brzo dojde k nějaké dohodě mezi Canonicalem a Adobe a možná bude Photoshop i na Linux.

Řekl bych jen, že jste linux zkoušel od samého začátku se skepsí a bez nadšení.. Každý začátek je těžký, zvlášť když jste tak tvrdohlavý... I když opravdu nechápu, proč Vás tu někteří nutí pracovat v terminálu, když je Synaptic tak skvělý nástroj :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #43 kdy: 23 Února 2010, 21:18:46 »
Mno díky za rady, ale na rovinu řikám, že přes příkazy nehodlám ovládat systém. Takže to tu zamkněte. Já sem zvyklej, že prostě všechno so potřebuju, jde normálně a rychle nainstalovat. Jsem zvyklej, že po instalaci systému mi trvá max 2 - 3 hodinky na přípravu všeho, co potřebuju.

Linux je opravdu jiný, čekal jsem, že když tam (údajně) už jsou všechny ovladače (nebo většina), tak že bude stačit jen nainstalovat věci, který budu potřebovat. Opak je pravdou, ze začátku problémy se všim. Potom problémy se všim a nakonec problémy se všim.

Linux je možná pro někoho dobrej systém, pro mě ne. Mám ho od čtvrtka, jediný co sem dokázal, bylo to, že sem napsal desítky příkazů, který sám nechápu a nevim k čemu sou. Plno updatů, který ani nevim k čemu jsou a co vlastně dělají. Dávál jsem velkou šanci wine, bohužel k ničemu, nedokáže zapnout jedinej exe soubor, zkusil sem Office, Daemon tools (jedinej se zapnul, ale spadnul), CS 1.6, Photoshop, Fraps, ale bez výsledku, vždycky to nic nedělá.

Omlouvám se, že sem vás tu zdržel, ale opravdu se nehodlám ptát na to, jak nainstalovat každej program zvlášť. Zůstanu u Windows, jen s tim, že už mám svůj obrázek o Linuxu, kterej mi bude pořád říkat "ne, už to tam nedávej nebo tě to zase nase***". Pesimistický jsem byl k Linuxu dřív, bez toho, abych s ním měl jakoukoli zkušenost, teď jsem si jen potvrdil svůj názor a ten, že prostě na Windows 7 nemá žádnej systém.

No ono by to chtělo si zjistit, než začnete nadávat na wine, jestli je daná aplikace podporovaná... A to CS3 není... A nechápu, proč nepoužijete nativní linuxovej program, se kterým se dá pracovat bez konzole a v poho :-) a nepustíte se Daemon tool, co je na nich tak skvělého? :-)

A ten GIMP jste zkusit mohl, ale nezoufejte, vypadá to, že brzo dojde k nějaké dohodě mezi Canonicalem a Adobe a možná bude Photoshop i na Linux.

Řekl bych jen, že jste linux zkoušel od samého začátku se skepsí a bez nadšení.. Každý začátek je těžký, zvlášť když jste tak tvrdohlavý... I když opravdu nechápu, proč Vás tu někteří nutí pracovat v terminálu, když je Synaptic tak skvělý nástroj :-)

Nepřesvědčovat... popřát šťastnou cestu... každý si může vybrat... ju  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #44 kdy: 23 Února 2010, 21:24:03 »
Janik: v Gimpu jsem si otevřel obrázek, něco na něj přimaloval a upravil, dal sem uložit jako, povipínal a zjistim, že to co sem tam udělal se vůbec neuložilo a že se uložil jen ten původní obrázek :D Takže ne, GIMP nechci.

Jinak já původně Linux neinstaloval se skepsí, já viděl takový pěkný efekty oken, plameny atd atd, tak sem si řek, že na pohled pěkný a když sem zjistil, že nemusim formátovat HDD, potěšilo mě to a šel sem na to. Postupem času se nadšení snižovalo, až do dospělo na bod, kdy sem začal mlátit do stolu (to se mi v životě s ničim nestalo, že by mě to tak štvalo) a to byl pro mě signál, že dál bych jít neměl :)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #45 kdy: 23 Února 2010, 21:29:58 »
no já prvních 14 dni taky s linuxem nervil! bylo to něco nového co jsem nechápal..a díky bohu jsem vydržel :-) taky s velkou zásluhou tohoto fora, kde se na mě nevykašlali a za některé mé věty bych si sám naliskal  ;D
ale podstata je ten začátek překousnout.

taky se mi stalo, že mi wine nespustilo nic. Bylo to protože jsem se vněm vrtal a něco tam přenastavil tak jsem smazal konfigurační soubory a už to jelo. tedy doporučuji totéž. Najet do domovského adresáře - stisknout CTRL+H a smazat složku .wine
Plus doporučuji instalovat aplikace pokud možno přes playonlinux, je to výborná věc která ušetří spoustu trápení.
« Poslední změna: 23 Února 2010, 21:32:45 od pepéé »
Fire's in my soul, steel is on my side

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #46 kdy: 23 Února 2010, 21:31:41 »
Citace
Janik: v Gimpu jsem si otevřel obrázek, něco na něj přimaloval a upravil, dal sem uložit jako, povipínal a zjistim, že to co sem tam udělal se vůbec neuložilo a že se uložil jen ten původní obrázek Smích Takže ne, GIMP nechci.

Gimp nemuže za to že neumíš ukládat!
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #47 kdy: 23 Února 2010, 21:34:44 »
pepéé: no nevim, sice sem Linux ještě nesmazal, ale lízt do něj se mi taky nechce. Vim jak to dopadne, zase se budu o něco snažit, jenže mi to nepude, tak to budu různě zkoušet a ptát se jak kkt pořád dokola na to samý, pak mě to naštve a zase se na to budu chtí vykašlat, jenže tohle já nechci prožívat. Možná to asi zní blbě, ale já jsem vcelku klidnej a neni moc věcí, co mě naštve, jak sem psal, hraju CSko. Přitom nejsem z těch hráčů, kteří dostanou heda a už jdou pěsti do klávesnice, myš letí na zeď, monitor ze stolu. Nikdy sem se u CS nerozčílil.

U Vist už sem měl nutkání si do něčeho bouchnout, Linux mě bouchat už donutil. Notebook mám od vánoc a chtěl bych, aby nějakej ten rok vydržel :)

EDIT: Gimp nemůže za to, že nemůžu ukládat, ano, ale já počítal, že když něco uložim kliknutím na save as (jak je tomu v Photoshopu), tak že se to uloží a ne že se to uloží beze změn :)

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #48 kdy: 23 Února 2010, 21:39:59 »
Janik: v Gimpu jsem si otevřel obrázek, něco na něj přimaloval a upravil, dal sem uložit jako, povipínal a zjistim, že to co sem tam udělal se vůbec neuložilo a že se uložil jen ten původní obrázek :D Takže ne, GIMP nechci.

Jinak já původně Linux neinstaloval se skepsí, já viděl takový pěkný efekty oken, plameny atd atd, tak sem si řek, že na pohled pěkný a když sem zjistil, že nemusim formátovat HDD, potěšilo mě to a šel sem na to. Postupem času se nadšení snižovalo, až do dospělo na bod, kdy sem začal mlátit do stolu (to se mi v životě s ničim nestalo, že by mě to tak štvalo) a to byl pro mě signál, že dál bych jít neměl :)

niemand: no otázka je, jestli jste to neuložil do původního a kam to uložil .-)

JJ, compiz... na to se hodně lidí chytne...:-) Ale moc lidí to v reálu nepoužívá :-)

Tadeáš Pařík:

To je pravda, my jsme svobodná varianta a dáváme možnost si vybrat, tak tedy niemande:

Šťastnou cestu a ať tě viry koušou celou noc..:-)

btw: pokud dáš uložit jako, musíš taky zadat jméno souboru .-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #49 kdy: 23 Února 2010, 21:45:49 »
Janik: tak samozřejmě, že sem to neuložil pod stejnym názvem jako otevřený obrázek :) Změnil sem celej název, ale bohužel to bylo jediný, co se změnilo, obrázek zůstal stejný a provedené úpravy zmizely.

Viry, to na mě neplatí, když je člověk opatrnej, tak s viry nemá starosti a radši ať mě koušou viry, než systém, ve kterém bych měl pracovat :)

BTW sice je tu možnost si vybrat, ale já si nevybíral, já měl jasno - Win 7 a nic jiného. Linux jsem chtěl jen vyzkoušet a zjistit, jestli je opravdu tak dobrý :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.