Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dotaz: nastavení anonymního ftp serveru.  (Přečteno 1271 krát)

ondraL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Dotaz: nastavení anonymního ftp serveru.
« kdy: 03 Března 2010, 08:46:26 »
Zdravím,

potřeboval bych na Kubuntu poradit s nastavením anonymního ftp serveru. Vím, že toto téma je zde už mnohokrát, ale můj problém jsem zde nikde nenašel. Zkoušel jsem nastavit proftpd.

Nejprve jsem nainstaloval balíky proftpd-basic a gadmin-proftpd (říkal jsem si že klikátko mi bude vyhovovat více), nastavil anonymní server, přidal virtuálního uživatele a ftp server šlapal jak hodinky. Menší problém jsem měl akorát s tím, že na ftp serveru se zobrazoval pouze primární adresář daného uživatele (v mém případě /home/ftp/). Pokud jsem přidal v gadmin-proftpd uživateli další složky, server je ignoroval. To jsem ale nakonec vyřešil pomocí příkazu mount <co> <do /home/ftp/>. Po dvou třech dnech aniž bych měnil jakoukoli konfiguraci jsem spustil gadmin-proftpd (jako vždy s konsole jako root), ale server měl status Deactivated místo Activated, což bylo jako výchozí nastavení při spuštění vždy předtím. "Kliknul" jsem tedy na Activate, ale místo aby se server aktivoval, v konsoli byl takovýto výstup a server zůstal neaktivní:

 - notice: unable to bind to Unix domain socket at '/var/run/proftpd/test.sock': No such file or directory
 - notice: unable to listen to local socket: Operation not permitted
ondy-pc - mod_delay/0.6: error opening DelayTable '/var/run/proftpd/proftpd.delay': No such file or directory
ondy-pc - notice: unable to listen to local socket: Operation not permitted
 System start/stop links for /etc/init.d/proftpd already exist.

Pomohlo pouze úplné odstranění obou balíků včetně konfiguračních souborů, opětovné nainstalování a celé nastavení provést znovu. Poté server opět fungoval, ale po dalším restartu počítače stejný problém. Nastavovat znovu celý proftpd při každém restartu pc mi nepřijde jako nejlepší řešení ;D Nevíte někdo o nějakém lepším způsobu?
Poté jsem ještě zkoušel vsftpd, ale ten se mi ani podle návodů na fórech zprovoznit nepodařil.
Děkuji za každou radu.

toma_t

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Dotaz: nastavení anonymního ftp serveru.
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2010, 10:47:03 »
Ja pouzivam vsftpd bez problemu, co ti u nej neslo?

ondraL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Dotaz: nastavení anonymního ftp serveru.
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2010, 07:53:24 »
Tak uz se mi povedlo vsftpd rozbehnout. Nastavoval jsem konfiguracni soubor podle navodu na ruznych forech, ale porad mi neslo zprovoznit anonymni prihlaseni (pouze localhost fungoval). Myslel jsem ze to je kvuli pravum nebo tak neco, ale pak jsem zjistil ze to je nastavenim firewallu, ktere jsem mimochodem vubec nemenil. Ve firestarteru jsem tedy akorat povolil porty 20-21 a vse funguje ok. Mam takovy pocit ze to same bylo asi problemem u proftpd:D. Jinak diky za odpoved.
Ondra L.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.