Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: --no-preserve-root  (Přečteno 2192 krát)

jenikosft

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
--no-preserve-root
« kdy: 09 Dubna 2010, 13:05:51 »
Zdarec, mám takový začátečnický dotaz...
Co znamená --no-preserve-root, konkrétně co udělá
Citace
rm -rf --no-preserve-root /
Velice děkuji...

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2010, 13:08:06 »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

premet

  • Host
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2010, 16:42:17 »
Kód: [Vybrat]
man rm

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2010, 19:09:08 »
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2010, 20:40:54 »
Prima a strucna odpoved: smaze / , doporucuju pridat --one-file-system nesmaze ti ostatní disky a -v muzes, se zadostiucinenim, sledovat jak mizi.
Opravdu podpora Ubuntu a GNU Linuxu vynikajici samy rtfm nedivim se ze Linux neprelez 1% a s timhle pristupem nikdy nepreleze.

Omlouvam se za hacky a carky, pouzivam operu beta a zatim jsem nestich resit, proc to pise jenom paznaky: ǬƹǨǸƾ....

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2010, 21:34:14 »
Prima a strucna odpoved: smaze / , doporucuju pridat --one-file-system nesmaze ti ostatní disky a -v muzes, se zadostiucinenim, sledovat jak mizi.
Opravdu podpora Ubuntu a GNU Linuxu vynikajici samy rtfm nedivim se ze Linux neprelez 1% a s timhle pristupem nikdy nepreleze.

Omlouvam se za hacky a carky, pouzivam operu beta a zatim jsem nestich resit, proc to pise jenom paznaky: ǬƹǨǸƾ....
Co se to tu zas objevilo?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2010, 21:40:21 »
Prima a strucna odpoved: smaze / , doporucuju pridat --one-file-system nesmaze ti ostatní disky a -v muzes, se zadostiucinenim, sledovat jak mizi.
Opravdu podpora Ubuntu a GNU Linuxu vynikajici samy rtfm nedivim se ze Linux neprelez 1% a s timhle pristupem nikdy nepreleze.

Omlouvam se za hacky a carky, pouzivam operu beta a zatim jsem nestich resit, proc to pise jenom paznaky: ǬƹǨǸƾ....

Aktualizujte na najnovší build, v tom by to malo byť opravené, aspoň mne to funguje... http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/04/01/final-fixes-before-the-easter-holidays
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2010, 22:49:55 »
Prima a strucna odpoved: smaze / , doporucuju pridat --one-file-system nesmaze ti ostatní disky a -v muzes, se zadostiucinenim, sledovat jak mizi.
Opravdu podpora Ubuntu a GNU Linuxu vynikajici samy rtfm nedivim se ze Linux neprelez 1% a s timhle pristupem nikdy nepreleze.

V případě podobně jednoduchých dotazů je odkaz na manpages adekvátní. Pokud se dotaz konkretizuje, rádi ho vyřešíme. Nevím, co ti na tom vadí, Franto. A zkus dodat příklad jiného fóra, kde by to řešili jinak.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #8 kdy: 09 Dubna 2010, 23:00:37 »
Hmm, neprečítal som si jeho vyrývačný post, len ten koniec, kde hovoril o Opere... Divné ako ľudí stále baví kydať na tých, ktorí sa im snažia zadarmo (!) a užitočne pomôcť, ja keď som potreboval pomoc, bol som rád za každý odkaz a každý manuál... Lenivosť je dnes neuveriteľná a vyrývačnosť rôznych obmien mena BFU je naozaj zarážajúca... Pochopiteľne, aj ja sa rád pobavím na cudzí účet (hlavne ak sa jedná o rôznych pubertálnych výrastkov), ale nie ak mám urážať niekoho, kto sa nezištne snaźí pomôcť masám... nevďak, hnusný nevďak...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #9 kdy: 09 Dubna 2010, 23:33:49 »
[quoteV případě podobně jednoduchých dotazů je odkaz na manpages adekvátní. Pokud se dotaz konkretizuje, rádi ho vyřešíme. Nevím, co ti na tom vadí, Franto. A zkus dodat příklad jiného fóra, kde by to řešili jinak.][/quote]
Co mi vadí?  Manuálové stránky jsou anglicky, tu každý nemusí umět. Samozřejmě jdou částečně počeštit, ale ne každej to ví.
Příklad ti nedám, co se týká linuxu, tak bych ho hledal marně
Proč podpora (i když komunitní), distribuce zaměřené i pro masy, tuto snahu kazí (možná příliš silnej výraz)
[quoteAktualizujte na najnovší build, v tom by to malo byť opravené, aspoň mne to funguje...][/quote]
Děkuji za tu Operu. K dalšímu příspěvku kydání hnoje vypadá jinak. Existujou uživatelé PC, kteří nemaj a ani nechtěj mít k nim kladnej vztah, ale k jejich smůle s nim musej pracovat, proto diskuze kolem PC vždy budou obsahovat určité % těchto uživatelů, narozdíl od zájmových diskuzí.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #10 kdy: 09 Dubna 2010, 23:43:34 »
Citace
Manuálové stránky jsou anglicky, tu každý nemusí umět.
já je teda mám česky, ale asi sis zapomněl doinstalovat balíček manpages-cs
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #11 kdy: 09 Dubna 2010, 23:52:27 »
Citace
já je teda mám česky, ale asi sis zapomněl doinstalovat balíček manpages-cs
Já taky, ale nechceš po každym kdo používá (rozuměj bylo mu nainstalováno) "distro i pro masy", aby prolejzal net a zjišťoval co doinstalovat.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #12 kdy: 10 Dubna 2010, 09:22:19 »
procházel už jsi někdy nápovědu na netu od MS? ta taky není úplně zcela přeložena...když něco hledám v práci odhledně Win 2003 tak taky většina nápověd je v Aj....musíš to vzít tak, že náš jazyk používá něco málo přes 10 mil. lidí....navíc....co ti brání použít jakýkoliv překladač/slovník?
« Poslední změna: 10 Dubna 2010, 09:53:57 od macu »
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #13 kdy: 10 Dubna 2010, 09:41:30 »
Jinak, Franto, hlavne ze ten prvni a treti odkaz byl celej anglicky a neprivetivej, co? :)
edit: IMHO:
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

q66

Re: --no-preserve-root
« Odpověď #14 kdy: 10 Dubna 2010, 09:54:31 »
Jinak, Franto, hlavne ze ten prvni a treti odkaz byl celej anglicky a neprivetivej, co? :)
edit: IMHO:



LET TROLLS DIE OF HUNGER
sw engineer @ samsung research UK, efl developer
octaforge developer (https://octaforge.org)
freebsd user

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: --no-preserve-root
« Odpověď #15 kdy: 10 Dubna 2010, 10:34:07 »
Jinak, Franto, hlavne ze ten prvni a treti odkaz byl celej anglicky a neprivetivej, co?
Ano, poslat odkaz kde si to má nastudovat, je míň přívětivý, než napsat odpověď rovnou.
A taky složitější, nechápu proč, když můžeš napsat "smaže system", radši vyhledáš řešení a odkaz nakopíruješ do fora.
Citace
procházel už jsi někdy nápovědu na netu od MS?
Ne, ale dovedu si představit. Co je zas tohle za logiku, wokna to nemaj, proč by to mělo mít ubu, proč by mělo bejt ubu lepší i v tomhle?
Citace
musíš to vzít tak, že náš jazyk používá něco málo přes 10 mil. lidí
Konkrétně man přeloženej je, tak proč neni česky hned po instalaci jako třeba u Debianu?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.