Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co má budouctnost? XFCE, LXDE, FluxBox, E17  (Přečteno 2559 krát)

mk33

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Co má budouctnost? XFCE, LXDE, FluxBox, E17
« kdy: 29 Dubna 2010, 22:22:49 »
S vydáním nové verze Ubuntu to vidím na přeinstalaci notebooku viz. podpis. Zatím tam mám 9.04 s Gnome a ne, že by to bylo nějak pomalé, ale mohlo by to být snad rychlejší.

Zkušenost zatim tak dva roky s Xubuntu (PC jen tak na brouzdání) a Linux Mint s FluxBoxem. Včera jsem vyzkoušel Mint s LXDE a vypadá to fajn (podoba s Gnome). Chvilku jsem měl i E17 podle návodu od qUAKER, ale bylo to dost práce a ne všechno chodilo tak jak má.

Co mě však zarazilo, že Mint nemá v repozitářích např. balíček texlive, který bych rád používal. Neměl by ted být snad problém stáhnout balíček pro ubuntu a dát ho do mintu (oba jedou na *.deb)? 

Výjádřete prosím Váš názor na vyjmenovaná prostředí plus zkušenosti co máte.

Díky Martin
začínám tak trpělivost a pevné nervy :-) since  21. Listopad 2006
-------------------------------------------------------------------------
|Aopen MX4SGI-4DN2|P4 2,8GHz HT|2x512MB RAM|ATI 9550|Linux Mint 9 Isadora|  |Asus P4B533|P4 1,8GHz|3x256 MB RAM|ATI 7500|Ubuntu 7.04|  |IBM Thinkpad T40p|Ubuntu 9.04|  |Lenovo Thinkpad T61|Linux Mint 9 Isadora|Lenovo Thinkpad T410|Linux Mint 13

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: Co má budouctnost? XFCE, LXDE, FluxBox, E17
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2010, 23:04:08 »
S texlive máš pravdu, přidej si repo a je to.

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Re: Co má budouctnost? XFCE, LXDE, FluxBox, E17
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2010, 16:21:13 »
Také mám odstarožní (asi 8 let starý notebook) a dříve jsem na něm provozoval Kubuntu a WinXP. Jak šel čas, tak HW postupně přestával zvládat nároky KDE - přešel jsem na XFCE. Na chvíli jsem si pomohl, ale i toto prostředí bobtná a tak jsem přešel na LXDE. To se mi líbí pro svou rychlost a nenáročnost. Sice je funkčně ne tak "vymazlené", jako KDE/GNOME/XFCE, ale vynahrazuje to rychlostí. Nyní mne čeká upgrade, takže skončím s KDE na desktopu a LXDE na notebooku. :)
これはなんですか。 Ubuntu です。

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.