Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku [vyřešeno]  (Přečteno 1268 krát)

Rozky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Ahoj všem,
už dlouhou dobu používám variantu, že mám disk rozdělenej na Windows a Ubuntu. Řekněme, že před měsícem jsem reinstaloval Sedmičky a před týden Ubuntu 10.04. Nejdřív to nedělalo žádnou neplechu (zatím dosud nikdy), ale v poslední době (2-3 dny), můžu nastartoval normálně Ubuntu, ale když dám v Grubu vybrat sedmičky, tak startují hrozně pomalu. Černá obrazovka s logem Windows místo 3-5s startuje 2m, a potom, když se dostanu na výběr profilu a zadání hesla a potvrdím to, tak systém se načte po cca 7m, ne-li vůbec!!! Pořád svítí kontrolka, jakoby stále pracoval HDD. Má někdo stejný problém, případně jak to řešil?

Druhá chyba, která se mi stává, ale nikdy předtím to nedělalo, že mi najednou zamrzne, lišta nahoře i dole + klávesnice (na notebooku) a funguje jen myš a aplikační programy na ploše.. To taky moc nepobírám.

Mám notebook:
Intel Core 2 Duo T8100 (2.1GHz, 3MB L2 Cache), paměť 3GB DDR2 RAM, 15.4" WXGA displej, 250GB disk, DVD/RW/RAM mechanika, grafika nVidia GeForce 8400M GS

Ví někdo, co s tím je? :o :-[
« Poslední změna: 19 Května 2010, 03:25:16 od Rozky »

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2010, 12:44:46 »
Má žena používá na notebooku Windows Vista. A ty nabíhají taky strašně pomalu. Myslím si, že Tvá potíž nemá s Ubuntu nic společného, že to je jen problém woken. Zkus je vyčistit, smazat zbytečné registry a uvidíš.

Rozky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2010, 12:56:17 »
Zaneseným počítačem (registry) to stoprocentně není. Sedmičky mám nainstalované, jak jsem psal, měsíc a vše fungovalo do středy jak má. Popř. fungovaly do tý doby než jsem nainstaloval novou verzi Ubuntu + 3 dny. Proto nerozumím tomu, že když to po instalaci fungovalo, plus týden, že nyní se vyskytl problém. Příjde mi, jako kdyby Windows neměli možnost přistupovat do celkový RAMky a načítaly to všechno bůhví kam. Což mně příjde jako přetažený přes vlasy.

Novinka: teď mně to hází bluescreen po příhlášení po cca 5min.

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2010, 13:05:38 »
Tak to nevím proč, rád bych ti pomohl ale s tímto problémem jsem se nesetkal a windows moc neznám. Stejně si ale myslím, že to nemá s ubuntu nic společného.

didicko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2010, 14:52:38 »
Na tých Oknách by som asi vyskúšal checkdisk. Môže to byť chyba vo file systéme.
Ubuntu 14.04, 32-bit. , AMD Athlon 64 X 2 4400+, 2 GB RAM, nVIDIA GeForce 7300 GS

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2010, 16:39:28 »
z popisu bych jako první testnul povrch disku, příp. se alespoň podíval na výpis smartu.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

sportivo700

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2010, 17:59:06 »
Když sem poprvé instaloval ubuntu tak sem měl W Vista, takže sem měl visty a ubunta vedle sebe, potom sem Visty nahradil W 7 a ubuntu padlo. S kámošem sme se to snažily rozchodit a nešlo to, tak sem jednou stáhnul instalačku ubuntu a nainstaloval znova, pak už všechodilo jak mělo.
ASUS X50N-AP232C (série F5) Linux Ubuntu 10.04 LTS

Rozky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Windows 7 a Ubuntu nejdou společně na 1 notebooku
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2010, 00:51:16 »
Tak je to opravdu zkurvenej Microsoft a jejich aktualizace  >:( .

Kdyby někdo měl stejný problém, více info naleznete na těchto odkazech:
http://www.technibble.com/how-to-fix-svchost-using-100-cpu-memory-leak/
http://www.addictivetips.com/windows-tips/windows-7-svchost-exe-taking-100-cpu-analyze-fix-it/

Já jsem to řešil tak, že jsem úplně vypnul službu Windows Update.

Všem děkuji za rady!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.