Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záloha dat z požkozeného disku  (Přečteno 683 krát)

appleworm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Záloha dat z požkozeného disku
« kdy: 16 Července 2010, 22:45:32 »
Zdravím,

Budu stručný - mám v notebooku pevný disk s hromadou vadných sektorů (Palimpset píše asi okolo 800). Nedávno se mi stalo, že pevný disk při startu Linuxu začal hrabat, jako při kopírování souboru s CRC chybou (I/O error). Systém se chvíli pokoušel nabootovat, ale nakonec vždy zamrznul (najely ovladače, byl vidět kurzor, ale po splasch screenu ani vidu ani slechu). Nešlo spustit ani se staršími jádry.

Já vím že jsem osel a měl jsem disk vyměnit před tím, než se něco takového stane, ale já se teď potřebuju dostat ke svým datům. To by nebyl problém - vezmu Live CD a soubory si zkopíruji na zapůjčený externí disk - to už jsem ostatně udělal. Problém nastává až u záložek z Firefoxu a u některých dalších souborů, které nejdou kvůli oprávněním otevřít ani zkopírovat - prostě to napíše "Error : Permission denied" a je vymalováno.

Na druhém oddílu mám nainstalovaný "jen tak pro sichr" WinXP, který normálně najede.

Otázka tedy zní : Jak zkopírovat záložky, nejlépe celou složku ".mozilla/firefox" z domovského adresáře na externí disk?

Příště budu alespoň poctivě dělat zálohy :P

Jinak mám 10.4 LL. Veškeré údaje rád poskytnu, ale prosím prosím o pomoc, těch záložek jsou tam stovky a nerad bych o ně přišel...zbytek dat je mi vcelku šumafuk, to důležité jsem už zálohoval - ale o ty záložky bych nerad přišel.

Moc děkuji za všechny nápady.
Dead Vista=good Vista...

DrSilenec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Záloha dat z požkozeného disku
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2010, 03:25:27 »
Zkoušel jste už změnit chmod dané složky a poté zkopírovat?

Kód: [Vybrat]
chmod -R 777 /cesta/k_slozce
Use Ubuntu, Slackware and BSDs ;)

appleworm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Záloha dat z požkozeného disku
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2010, 07:09:40 »
Vím, ale tudy cesta nevede....napíše to například tohle (celý text sem kopírovat nebudu, je to u každého souboru stejné):

Kód: [Vybrat]
chmod: changing permissions of `/media/934e630e-c1a2-4c39-968d-dec4ecda72f5/home/appleworm/.mozilla/firefox/vkuuxfit.default/secmod.db': Operation not permitted
Edit : Nevím jak ale funguje to, každopádně díky. LOCK
« Poslední změna: 17 Července 2010, 07:30:05 od appleworm »
Dead Vista=good Vista...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.