Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cerna obrazovka  (Přečteno 12259 krát)

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Cerna obrazovka
« kdy: 30 Července 2010, 14:00:54 »
Zdravim, rozhodnul jsem se ze na novy notebook nainstaluju Ubuntu 10.04 misto predinstalovanych Win7 s tisice nepotrebnyma predinstalovanyma programama od Aceru.
(nebot jsem Ubuntu 14 dni pouzival a byl zpokojeny)

Toz jsem uspesne nainstaloval na notebook Acer Aspire 5935G (Core2, Ge-force 240 M, 4Gb RAM, 500 GB HDD) Ubuntu a zacal jsem s instalaci cestiny coz se povedlo, dale pak povolil ovladace pro Nvidia a restartoval.
A tim jsem zkoncil, Ubuntu nenabehne, cerna obrazovka jakoby se sekl. Nevim co ted s tim, neumim v Ubuntu, nevim jestli zde funguje jako ve windows "Posledni znama funkcni konfigurace".

 :( zacinam premyslet jestli radsi nedam zpet windows 7.


petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
« Poslední změna: 30 Července 2010, 15:26:01 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2010, 15:54:55 »
« Poslední změna: 30 Července 2010, 17:13:01 od ucreatorr »

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2010, 13:48:46 »
Uz instaluju win7, Z tech navodu jsem se snazil nejak rozbehat Geforce 240M ale bez uspechu, at sem dal nejnovejsi ovladace 256.neco a nebo ty starsi 195 myslim ..... vecne v konfliktu, akcelerace nebezela, ne bud je neschopny Ubuntu, nebo Nvidia .... ale takhle se trapit (preci jenom nemam hluboke zkusenosti s linuxem) sem teda neocekaval.

Moznaa se jeste vratim k Ubutnu, treba to v dalsi verzi vychytaji, ale ted ne.

Trochu mi to mrzi nebot se mi system libil na starsim notebooku, rozbehal jsem si co potreboval (i WoW a fear2 mi bezeli v pohode), ale jak mi bylo receno od jednoho kamarada pokud v linuxu ti nebezi HW poradne, budes mit problemy .... a mnel pravdu, v tomhle win zase kraluje.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2010, 18:22:51 »
ono to je aj dost tym ze ubuntu kazdou verziou prichadza so 150 novinkami a s 5 revolucnimi namiesto toho aby bola revolucna len jedna a 20 dalsich a k tomu to poradne odladili...v 10.04 je dost problemov...hlavne tie nvidia karty no...tak ale mohol by si skusit 9.10 tam by to malo fachat...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2010, 18:28:59 »
ono to je aj dost tym ze ubuntu kazdou verziou prichadza so 150 novinkami a s 5 revolucnimi namiesto toho aby bola revolucna len jedna a 20 dalsich a k tomu to poradne odladili...v 10.04 je dost problemov...hlavne tie nvidia karty no...tak ale mohol by si skusit 9.10 tam by to malo fachat...


Uz ne, uvidim 10.10 nova verze Ubuntu, jeste jsem premyslel o Mandrive? jestli by tam mneli aspon funkcni ovladace.
Ted stejne uz jedu na win7.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2010, 20:35:51 »
vsak poskusaj uvidis..staci ked si na skusanie distier vyhradis par giga na disku a potom budes vediet porovnat funkcnost..nie ze by si nemohol skusat distra cez virtualbox ale som toho nazoru ze lepsie urobis ked to hodis na disk a budes skusat par dni..
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2010, 21:45:42 »
ono to je aj dost tym ze ubuntu kazdou verziou prichadza so 150 novinkami a s 5 revolucnimi namiesto toho aby bola revolucna len jedna a 20 dalsich a k tomu to poradne odladili...v 10.04 je dost problemov...hlavne tie nvidia karty no...tak ale mohol by si skusit 9.10 tam by to malo fachat...


Uz ne, uvidim 10.10 nova verze Ubuntu, jeste jsem premyslel o Mandrive? jestli by tam mneli aspon funkcni ovladace.
Ted stejne uz jedu na win7.

To ti to nadšení člověče moc dlouho nevydrželo ;D Škoda, kamarádovi taky zůstal ten zvyk z windows pokud něco nejde, přeinstalovat celý systém. U 10.04 je nějaký problém se zapnutím firemních ovaladačů nvidia, i když u mě se nic neprojevilo, asi pro to že jsem povyšoval, nedělal jsem novou instalaci.. Ale návodů jak na ovladače už tady musí být tuna, bohužel - kdo nečte, neví:)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #8 kdy: 01 Srpna 2010, 22:15:00 »
ono to je aj dost tym ze ubuntu kazdou verziou prichadza so 150 novinkami a s 5 revolucnimi namiesto toho aby bola revolucna len jedna a 20 dalsich a k tomu to poradne odladili...v 10.04 je dost problemov...hlavne tie nvidia karty no...tak ale mohol by si skusit 9.10 tam by to malo fachat...


Uz ne, uvidim 10.10 nova verze Ubuntu, jeste jsem premyslel o Mandrive? jestli by tam mneli aspon funkcni ovladace.
Ted stejne uz jedu na win7.

To ti to nadšení člověče moc dlouho nevydrželo ;D Škoda, kamarádovi taky zůstal ten zvyk z windows pokud něco nejde, přeinstalovat celý systém. U 10.04 je nějaký problém se zapnutím firemních ovaladačů nvidia, i když u mě se nic neprojevilo, asi pro to že jsem povyšoval, nedělal jsem novou instalaci.. Ale návodů jak na ovladače už tady musí být tuna, bohužel - kdo nečte, neví:)

Navodu jsem nasel taky spousty, spise v anglickym jazyce. Ale i pres zkouseni odinstalovat stare ovladace, i preinstalovani 3x Ubuntu za 2 dny na cistou instalaci pomoci Recovery modu kde se mi podarilo nainstalovat novy i stary ovladace (vsechno jsem tady vycetl jak na to) tak i presto bud zamrznul (po biosu cerna obrazovka), nebo vuci starsim ovladacum (uz se dalo prihlasit) s konfliktem na rozliseni (i tady sem zkousel nastavit xorg.conf podle angl.fora) a stejne to nepomohlo.
Uvidim v dalsi verzi.........
Vite mam problem v tom ze krom tady fora neznam zkuseny linuxaky :) a jako s windowsama 95 kdy kamarad ukazal tohle, dalsi tamto a ja uz pak postupne vedel co a jak, stacilo precist postupy a slo to .... tak tady bych rad taky uvital pomoc druheho zkuseneho cloveka, kolikrat sem tady tapal nad spravnym znenim prikazu a tak.


jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #9 kdy: 02 Srpna 2010, 10:52:52 »
take daco som uz cital ako riesit...myslim ze staci spustit ubuntu s parametrom nomodeset
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #10 kdy: 02 Srpna 2010, 15:07:24 »
take daco som uz cital ako riesit...myslim ze staci spustit ubuntu s parametrom nomodeset

Jak to myslis ? s parametrem ?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #11 kdy: 02 Srpna 2010, 16:43:44 »
no naprikalad sa mi stalo ze neslo presne takto pustit ze to scernalo a stacilo stlacit F6 (v tom menu) a dat nomodeset...inak som poprechadzal aj zahranicne fora...toto sa tam pisalo...akurat ze oni to mali uz nainstalovane...najdem...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #12 kdy: 02 Srpna 2010, 16:47:55 »
a ako to vyzera ked sa sekne?je cela cerna?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #13 kdy: 02 Srpna 2010, 20:59:24 »
ono to je aj dost tym ze ubuntu kazdou verziou prichadza so 150 novinkami a s 5 revolucnimi namiesto toho aby bola revolucna len jedna a 20 dalsich a k tomu to poradne odladili...v 10.04 je dost problemov...hlavne tie nvidia karty no...tak ale mohol by si skusit 9.10 tam by to malo fachat...


Uz ne, uvidim 10.10 nova verze Ubuntu, jeste jsem premyslel o Mandrive? jestli by tam mneli aspon funkcni ovladace.
Ted stejne uz jedu na win7.

To ti to nadšení člověče moc dlouho nevydrželo ;D Škoda, kamarádovi taky zůstal ten zvyk z windows pokud něco nejde, přeinstalovat celý systém. U 10.04 je nějaký problém se zapnutím firemních ovaladačů nvidia, i když u mě se nic neprojevilo, asi pro to že jsem povyšoval, nedělal jsem novou instalaci.. Ale návodů jak na ovladače už tady musí být tuna, bohužel - kdo nečte, neví:)

Navodu jsem nasel taky spousty, spise v anglickym jazyce. Ale i pres zkouseni odinstalovat stare ovladace, i preinstalovani 3x Ubuntu za 2 dny na cistou instalaci pomoci Recovery modu kde se mi podarilo nainstalovat novy i stary ovladace (vsechno jsem tady vycetl jak na to) tak i presto bud zamrznul (po biosu cerna obrazovka), nebo vuci starsim ovladacum (uz se dalo prihlasit) s konfliktem na rozliseni (i tady sem zkousel nastavit xorg.conf podle angl.fora) a stejne to nepomohlo.
Uvidim v dalsi verzi.........
Vite mam problem v tom ze krom tady fora neznam zkuseny linuxaky :) a jako s windowsama 95 kdy kamarad ukazal tohle, dalsi tamto a ja uz pak postupne vedel co a jak, stacilo precist postupy a slo to .... tak tady bych rad taky uvital pomoc druheho zkuseneho cloveka, kolikrat sem tady tapal nad spravnym znenim prikazu a tak.


Ale já se taky nepovažuju za zkušeného linuxáka. Ty ovladače gk jsou ošidná věc, já se s nima mořil nejdřív s VIA Chrome, ATI a posledně i s Nvidií, ale s ní je problémů nejmíň..ono je dobré čas od času,nebo při závadě prohlížet logovací soubory ve /var/log/, pak se má člověk alespoň čeho chytnout. Ale samozřejmě nový notebook je spíš od toho aby sloužil, takže se nedivím té instalaci win7. Mít na PC polofunkční Linux je asi k ničemu. Samozřejmě se dá později kdykoliv vyhradit místo na disku a používat dual boot, jak tady někdo radil. Přeji hodně štěstí ;)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #14 kdy: 02 Srpna 2010, 21:34:01 »
ja som teraz instaloval na macbook pro ovladac na nvidiu konkretne tu 195 (current) v system->sprava->ovladace hardweru a celkovo funguje...dokonca na tom jablku funguje fakt ze vsetko...aj podsvietena klavesnica...aj zvuk...ten sa spustil pred minutov asi...:D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #15 kdy: 03 Srpna 2010, 08:52:04 »
Radsi si pockam na novou verzi Ubuntu, snad uz tam ovladace na grafiku vychytaji  :-\

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #16 kdy: 03 Srpna 2010, 14:51:47 »
ja by som sa toho az tak nebal...ale zas som dakde cital ze acer ma svoje ovladace a ine ani moc nefunguju...co u win nevadi ale pei linuxe hej, lebo ih nevyrabaju...tak ale neviemm ci je to pravda...acer som mal ale nie dlho.ukradli mi ho :(
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #17 kdy: 03 Srpna 2010, 18:46:30 »
S nvidií jsem měl na pár PC také problém při instalaci z CD/DVD.
Ač bylo nouveau na blacklistu tak se stejně zavádělo. Stačilo Ubuntu nainstalovat, spustit cca 2x správce aktualizací i s restarty a teprv poté doinstalovat nesvobodné ovladače.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #18 kdy: 03 Srpna 2010, 22:22:11 »
No já si myslím ,že nevychytají, nouveau zůstane jako prvotní ovladač..

jaster_BA: a není instalace Ubuntu na Macintosh nošení dříví do lesa??:D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #19 kdy: 11 Srpna 2010, 19:23:12 »
No já si myslím ,že nevychytají, nouveau zůstane jako prvotní ovladač..

jaster_BA: a není instalace Ubuntu na Macintosh nošení dříví do lesa??:D
Ked ja mam rad to svoje drevo...a upravit si ho podla seba...to mi na Mac OS strasne chyba...a dalsia vec co ma vysiera je to  ze ked otvoris aplikaciu tak ti zmizne ponuka...sice to setri miesto ale neskutocne ma to irituje :(...a dalsia vec co tam neni je synaptic...ked mam robit so systemom ktory nema takuto funkciu som dost hystericky...chodit na barzjake pochybne stranky a stahovat z nich programi...pche.z toho som uz vyrastol...dakujem neprosim :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #20 kdy: 15 Srpna 2010, 16:13:18 »
Uvidim jestli v dalsi verzi Ubuntu 10.10 uz budou ty ovladace spolehlivejsi na nove Geforce 200 a 300 Mobility.

A bude 10.10 ubuntu taky LTS ?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #21 kdy: 15 Srpna 2010, 16:41:42 »
ee..iba 18mesacna podpora
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #22 kdy: 25 Srpna 2010, 00:08:41 »
Nahodou nezkousel nekdo jestli ten samy problem s Geforce 240 M porad pretrvava i s updatovanym Ubuntu 10.04.1 -bojim se to odzkouset  :-[

Rover623

Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #23 kdy: 25 Srpna 2010, 06:37:36 »
Mám tu samou grafiku,jen v NTB od Packard-Bell (lepší Acer) a funguje to úplně normálně,jen si to po probuzení z režimu spánku nastavuje jas jak chce (občas).Verze 10.04.1 se zas tolik neliší od 10.04,rozdíl je jen v tom,že jsou v ní obsažené už některé kritické aktualizace,tudíž pokud by jsi udělal instalaci 10.04 a potom nainstaloval všechny updaty,máš z toho 10.04.1

Ale co tak pročítám fóra,tak se Ubuntu zrovna nemá moc rádo s NTB od Aceru,zvláště s tou levnou řadou Aspire

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #24 kdy: 16 Října 2010, 13:45:33 »
Zdravim  ;) tak moc mne laka vyzkouset uz 10.10 ver.(a hlavne uz prejit na linux a ucit se novym lepsim vecem), jen se bojim tech ovladacu na GF 240M a hlavne co udela ACER Aspire 5935G  :(. Aby opet nebyla cerna obrazovka po nainstalovani.
Nema nahodou nekdo tenhle notebook odzkouseny ?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.