Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cerna obrazovka  (Přečteno 12258 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #50 kdy: 30 Října 2010, 17:16:28 »
Tady má stejnej problém jako ty, akorát na ntesu od Asusu (a tím myslím Asus), akorát že prý to nevyřešil. Jsou tam i odkazy na jiný diskuze, zběžně by se tam mohlo najít, to ubuntuforums vypadá slibně. Tak hezkej zbytek soboty, já jdu ještě řešit jiný věci.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #51 kdy: 31 Října 2010, 21:12:10 »
Me by zajimalo jestli se tohle da vyresit tak, ze by v grubu byly dva odkazy na Ubuntu - Ubuntu GK Intel, Ubuntu GK Nvidia a pro kazdy by byl skript ktery by behem bootu - nez se spusti Xserver zvolil spravny xorg.conf. Nestacilo by udelat spravny symlink ? Ze by bylyo xorg.conf.intel a xorg.conf.nvidia a kdyz by se bootovalo Ubuntu GK Nvidia tak by nejaky skript proste udelal symlink z xorg.conf.nvidia a xorg.conf ?
A nebo jinak - pokud by se vyresilo jak v Ubuntu prepnout grafickou kartu stacil by skript ktery by
1. shodil Xserver
2. prepnul grafiku
3. udelal symlink
4. nahodil Xserver

Ale nejsem si jisty jestli by to takhle chodilo.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #52 kdy: 01 Listopadu 2010, 10:54:59 »
Nemyslím si.Práve kvôli ovládačom.Uzavreté majú konflikt s libgl a na fungovanie otvorených libgl potrebuješ.Jedine dva systémy s nvidia a intel.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #53 kdy: 01 Listopadu 2010, 23:34:34 »
Nemyslím si.Práve kvôli ovládačom.Uzavreté majú konflikt s libgl a na fungovanie otvorených libgl potrebuješ.Jedine dva systémy s nvidia a intel.
Noo, ale já o žádných konfliktech vlastně nevím. Vzpomněl jsem si,jak jsem nadával, že se mi aktualizují i intel ovladače, i když intel grafiku v pc nemám. Takže firemní ovladače nvidia a intel by spolu v konfliktu být neměli, viz. snímky.

[attachment deleted by admin]
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #54 kdy: 02 Listopadu 2010, 22:25:30 »
Ja hovorím o skúsenosti z iného distra (Arch) kde som chcel inštalovať uzavreté a hlásilo mi to toto a že či to chcem odstrániť a ja že áno ale nešlo mi to kvôli závislostiam.Potom som ich musel odstrániť ručneäjeden príkaz navyše).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #55 kdy: 04 Listopadu 2010, 13:20:33 »
Zdravim, panejo tady se rozbehla diskuze, ale jen diky Ubuntu a Vas bych nevedel o tehlech "Acer-ovskych veci" v mym notasu.
Taky jsem pak nastartoval v recovery modu a pres >failsafex> jsem dal odinstalovat ty svobodny ovladace aby mne to fungovalo normalne (holt jedu bez 3d akcelerace).
Jeste jednou co mam teda udelat ? jaky vypis by Vam pomohl ?

Jeste jedna drobna vec, ale nebude patrit sem do tohohle tematu viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,51580.0.html ...... a tot asi veskery problemy s Ubuntu, zbytek funguje zatim v poradku co zjistuju.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #56 kdy: 04 Listopadu 2010, 22:38:21 »
We currently do not have plans to support Hybrid Power on Linux. However, you should be able to configure X to use your motherboard GPU. - informace dva roky stará.

Ale jak jsem říkal, pokud bude notebook běžet na integrovaným intelu, nvidia bude i tak odebírat energii - a hřát. Řeší se to v tom jednom odkazu na ubuntuforums.org.

Takže s ovladačem od Nvidie se na tvém notebooku rozluč. Jediným řešením by měl být ovladač od Nouveau, který je jak se zdá, zatím ve fázi vývoje.

Takže podle tohoto návodu zkusit tu GF vypnout, aby se nehřála a používat integrovanýho Intela.

A nebo jak tady psal někdo výš, zkusit to přepnutí v biosu.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #57 kdy: 04 Listopadu 2010, 22:42:19 »
Nouveau je síce experientálny ovládač ale niektorý ľudia si ho pochvalujú.Určite to stojí za vyskušanie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #58 kdy: 05 Listopadu 2010, 00:32:47 »
Opovazim sa tvrdit ze 99% problemov s nvidia vyriesi jediny prikaz: sudo nvidia-xconfig
Inac z informacii ktore mam o Aceru viem, ze kvalita ich produktov je dost nizka a preto som sa mu radsej pri kupovani ntb vyhol (a som rad...)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #59 kdy: 05 Listopadu 2010, 14:23:53 »
Tento problém to nevyrieši.Ten príkaz vygeneruje xorg.conf.Kvalita ako kvalita.Tie drahšie podukty vyzerajú celkom dobre.Ale tiež sa im vyhýbam.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #60 kdy: 06 Listopadu 2010, 01:44:31 »
Opovazim sa tvrdit ze 99% problemov s nvidia vyriesi jediny prikaz: sudo nvidia-xconfig
Inac z informacii ktore mam o Aceru viem, ze kvalita ich produktov je dost nizka a preto som sa mu radsej pri kupovani ntb vyhol (a som rad...)
;D

sudo nvidia-xconfig jsem myslím sám nikdy nepoužil. asi jsi to nečetl, on nemá v nb jenom jednu grafickou kartu...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #61 kdy: 02 Března 2011, 00:03:55 »
Zdravím po delší době  ;) ,zajímalo by mně v jaké fázi vývoje je ovladač "Nouveau" pokuď teda bude..... ,zatím mám Ubuntu na internet a vše s ním spjatý a win7 na hry.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #62 kdy: 02 Března 2011, 00:34:41 »
No to ti neviem povedať. :) Ale funguje už aj Gallium.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #63 kdy: 02 Března 2011, 08:51:04 »
Zdravím po delší době  ;) ,zajímalo by mně v jaké fázi vývoje je ovladač "Nouveau" pokuď teda bude..... ,zatím mám Ubuntu na internet a vše s ním spjatý a win7 na hry.
Zdá se, že jsou s ním větší problémy než byly dřív. Na ten ovladač bych nespoléhal.

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #64 kdy: 02 Března 2011, 15:21:45 »
No to ti neviem povedať. :) Ale funguje už aj Gallium.

a co je Gallium? novy ovladač? ....

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #65 kdy: 02 Března 2011, 18:45:26 »
Kód: [Vybrat]
Gallium3D is a free software library for 3D graphics device drivers being developed by VMware, after they acquired Tungsten Graphics[1] – the original authors. Ale o Nvidiách s Gallium som moc nepočul. Teda nie je to štandartné riešenie, lebo Nvidia podpruje aj 10 ročné karty. A ževraj to nie je moc stabilné. Byť tebou radšej berem tie od nvidie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #66 kdy: 22 Března 2011, 13:57:37 »
Takže v blízkém budoucnu nemám očekávat ovladače pro můj notebook, jestli dobře rozumím :-(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #67 kdy: 24 Března 2011, 17:35:37 »
A tak ono je to stále vo vývoji. Aj gallium sa dá použiť. Ale keď máš nvidiu tak choď radšej do tých uzavretých.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Beast

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #68 kdy: 25 Března 2011, 17:08:38 »
Zdravim, mam podobny problem - maval som dual boot Win7/Ubuntu 10.04 a vsetko slo v pohode, akurat som teda musel prehadzovat v BIOSe switchable graphics (ked som chcel ist do win7) a dedicated graphics (ked som chcel ist do ubuntu).

Problem nastal po upgradovani Ubuntu na verziu 10.10, upgrade prebehol bez akychkolvek problemov, ale ked sa system restartol, uz som sa do Ubuntu nedostal - cierna obrazovka a dovidenia. Po upgrade jednoducho prestava pomahat prehadzovanie na dedicated graphics, coz prislo vo velmi nevhodnu dobu, lebo prave teraz sa potrebujem do Ubuntu dostat kvoli skole...

Nema niekto nejaky napad, ako to vyriesit? Mimochodom, notebook je Thinkpad T400 a GPU je nejaka ATIna (Mobility HD 3xxx ak sa nemylim). Este by som dodal, ze je to naozaj pomerne surne, tak ak by to bolo najrychlejsie, zvazil by som aj komplet reinstall systemu naspat na 10.04 - aj ked, popravde by som to robil velmi nerad... Vopred vdaka za akukolvek pomoc

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #69 kdy: 25 Března 2011, 18:23:03 »
Daj si recovery v Grube a tam sa dá možno nastaviť aj znovu nastavenie Xiek. Ale najlepšia volba bude ak si v recovery dáš root prompt alebo niečo na ten spôsob-> hodí ťa to do textového režimu s root právami. A tam keď budeš napíšeš
Kód: [Vybrat]
apt-get purge fglrx ale neviem či je to tento balíček. Pri písaní toho fglrx si skús stlačiť 2x tabulátor a ono ti to vyhodí/dopíše správny balíček. Následne by bolo fajn ešte vymazať xorg.conf.
Kód: [Vybrat]
rm /etc/X11/xorg.conf taktiež použi tabulátor. X je velké. Poprípade po reštartovaní si môžeš dať reconfigure X-server. Keď dokončíš prácu v konzole tak na reštartovanie napíš
Kód: [Vybrat]
reboot. Ono máš čiernu obrazovku kvôli tomu, že si používal neslobodné ovládače a tie sa neaktualizovali. To znamená, že keď si to teraz urobíš a dostaneš sa do grafiky tak si môžeš nainštalovať ten novší(uzavretý) takisto ako si inštaloval ten predtým. Problém je iba v nekompatibilite X serveru so starými ovládačmi(uzavretými/od výrobcu).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Beast

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #70 kdy: 26 Března 2011, 14:45:30 »
Jo, diky moc, pomohlo :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #71 kdy: 28 Března 2011, 22:03:39 »
Nie je za čo.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #72 kdy: 26 Září 2011, 15:19:33 »
Opět zdravím po delší době  ;)
opět stejná otázka jestli už se (ne)děje s ovladačema pro ty co mají 2 grafiky v noteboocích a konkrétně můj Acer Aspire 5395G?.......

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #73 kdy: 26 Září 2011, 15:49:44 »
Opět zdravím po delší době  ;)
opět stejná otázka jestli už se (ne)děje s ovladačema pro ty co mají 2 grafiky v noteboocích a konkrétně můj Acer Aspire 5395G?.......
Nvidia sa na to ani nechystá. Ale čo sa týka ovládačov otvorených tak prepínanie po reštarte(prepneš a reštartuješ Xserver) Xiek funguje.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Cerna obrazovka
« Odpověď #74 kdy: 26 Září 2011, 16:06:53 »
Opět zdravím po delší době  ;)
opět stejná otázka jestli už se (ne)děje s ovladačema pro ty co mají 2 grafiky v noteboocích a konkrétně můj Acer Aspire 5395G?.......
Nvidia sa na to ani nechystá. Ale čo sa týka ovládačov otvorených tak prepínanie po reštarte(prepneš a reštartuješ Xserver) Xiek funguje.

Dík ale nevím co máš přesně na mysli ?? .... to přepínání najdu kde? v Grubu ?.... a ten "Xserver" pak udělá co? (vím jen holý základy  :-[ )

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.