Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Predsudky vuci Ubuntu  (Přečteno 17060 krát)

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 05 Ledna 2007, 14:13:19 »
Citace: Bornnover
schvalne se podivejte na tuhle diskuzi:

http://www.cmus.cz/rs/phpbb/viewtopic.php?t=18830

to je hrozný :(
To je tedy silné kafe :-D :-D :-D  ...raději nezkoumám co je to za fórum a ke komu nebo čemu patří, ale vypadá to jako nějaký FanWinClub ;-)

Osobně se musím přiznat, že je tomu nějaké čtyři roky co jsem Linux poprvé osahal. Byl jsem z něj otřesen. Hnedka jsem se myslel že bude fungovat jak Win, ale když jsem zjistil že né tak přišlo smazání z disku a zavrhnutí všeho co si říká Linux. Připadalo mi to opravdu jako něco co jen zdaleka může sloužit k práci.

Ale stále jsem měl nutkání sáhnout po něčem novém a něčem co má pověst stabilního a pravidelněji aktualizovaného systému. Narazil jsem na několik distribucí a tedy náhodou i na Ubuntu a od té doby jedu na něm. Dnes již Linux Ubuntu používám na veškerou práci. Do nedávné doby jsme Win na svém PC a notebooku živil jen kvůli KB, ale po zjištění a přečtení návodu jak KB rozběhat jsem Widlím dal definitivní výpověď. Náhradu na programy jsme našel takřka všechny až na nějaké opravdu slušné profi DTP programy.
Dnes jsem na Linux hrdej a doporučuji kde můžu. Když někdo známej sedne k mému PC tak ho hned zajímá co mám za program na úpravu vzhledu Win :-D ...když mu řeknu že je to Linux - zkamení jim úsměv se slovy "To jako má grafiku, jo?"

...Myslím, že právě u lidí stále převládají názory:
- v tom se nedá dělat. Má to příkazovou řádku ...prostě DOS
- aby jsi to provozoval musíš být minimálně programátor a není to ani česky
- je to zadarmo - bůhví co to je. Kvalitní věci se zadara nedávají.

...dle mě pokud Linux nedostane pořádnou podporu co do reklamy a propagace - bude stále spíše jen pro nadšence.
« Poslední změna: 23 Ledna 2008, 13:58:39 od Anna Taliánová »
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 05 Ledna 2007, 17:19:59 »
Já jsem zvyklý, ale spolužáci už to respektují, jeden přešel a druhý o tom uvažuje, ale prohlášení z výše zmíněné diskuze: "Linux je s*ačka" mě opravdu dostalo... Jen by mě zajímalo, z čeho dotyčný čerpal...

btw: Taky se mě spolužačka zeptala, jak jsem s tou Vistou spokojený :-)
« Poslední změna: 23 Ledna 2008, 13:59:30 od Anna Taliánová »
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 05 Ledna 2007, 18:31:02 »
Tito IT "odborníci" si myslí že jsou nejchytřejší na světě.... :( Na tamtom foru s chrochtikem sirime ducha ubuntu, muzete se sami presvedcit :)

Chrochtík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 05 Ledna 2007, 18:35:13 »
Prosím pomozte nám tam :) Čím víc nás tam bude hučet, tím lépe :|

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 05 Ledna 2007, 18:36:06 »
přece musíme nějak informovat obyčejné masy lidí... :) a sem jich chodí poměrně mnoho.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #30 kdy: 05 Ledna 2007, 18:42:11 »
Citace: Bornnover
přece musíme nějak informovat obyčejné masy lidí... :) a sem jich chodí poměrně mnoho.
No nevím, jestli zrovna sem chodí masy lidí, chtělo by to pořádnou reklamu (ale to by zase chtělo penízky).

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #31 kdy: 06 Ledna 2007, 08:59:33 »
Tak propagujte jak to jen jde. Dávejte si zmínku o Linuxu do svých podpisů na fórech, doporučení v e-mailech. Dávejte ikonky na své stránky nebo na projekty které na webu propagujete. Třeba jako je "tady" ...vím, že tohle jsou jen výkřiky do tmy, ale pokud bude takto křičet celá komunita - nějaká odezva určitě nastane. Jen se toho nebát.
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

Chrochtík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #32 kdy: 06 Ledna 2007, 10:40:24 »
A teď je otázka - mám propagovat Linux, nebo Ubuntu? :(

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #33 kdy: 06 Ledna 2007, 10:57:33 »
Propagujte Linux. Ubuntu můžete doporučovat. :) Proto se mi líbí samolepky UbuntuLinux, a ne jen Ubuntu.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #34 kdy: 04 Března 2007, 19:55:48 »
Ubuntu mam sice asi mesiac, ale s kamaratom informatikom sme sa zhodli na tomto: aj win aj linux maju svoje dobre a zle stranky. nemyslim si, ze by niektory ten system bol jasnym favoritom, su jednoducho odlisne. win je urcite daleko kompatibilnejsi a user friendly a rozhodnou mierou prispel k rozsireniu pocitacov medzi beznych pouzivatelov. linux je z mojho pohladu hlavne legalny a daleko zaujimavejsi (napr. skvely synaptic, moznost prisposobit si vsetko). ale nemyslim si, ze linux je lepsi ako win - aj pada, aj sa spomaluje, aj nefunguje etc. obidva su aj skvele aj strasne, len v inych veciach. mne sa viac paci linux, ale ako cisty BFU by som asi volil win. aj ked odporucat to nikomu nebudem :).
« Poslední změna: 23 Ledna 2008, 14:01:14 od Anna Taliánová »
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Martin - ViPEr*CZ*

Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #35 kdy: 04 Března 2007, 20:37:00 »
Hezky napsané. Pro profíka v C/C++ co si chce vyhrát a odladit si to podle svýho je Linux ta pravá hračka. Windows je pro pohodlí BU lepší a když nemá hluboko do kapsy tak žádná křeč.
« Poslední změna: 23 Ledna 2008, 14:01:35 od Anna Taliánová »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Hobit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #36 kdy: 05 Března 2007, 00:12:32 »
4 Bornnover: cos od fora na cmusu cekal? typicky magicar pari i gamesy a ne kazda na linuxu jede. navic apprentice, mws a hlavne mtg:online jsou programy pro wokna.
jo a mws mi v linuxu slape, s mensi berlickou (wine) hur (je treba zrusit zvuk a smirit se s fonty), s vetsi berlickou (virtualbox) bez problemu.
Ubuntu Dapper Drake > Debian Etch > uvidime jake bude Ubuntu Gutsy Gibbon

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Předsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #37 kdy: 05 Března 2007, 09:51:34 »
jak si to udelal? nemas jabber, nejak to pak domluvime. Dik. Me nefungovalo pripojeni pres net do (ADSL)
« Poslední změna: 23 Ledna 2008, 14:02:17 od Anna Taliánová »

Matiseli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #38 kdy: 30 Června 2015, 09:17:41 »
No jo,

I já míval různé předsudky: Nejdou na něm hry, neexistuje pořádná podpora, je jen příkazový řádek, je nestabilní, pro hackery, je jen jeden (žádné distribuce) atd.

Všechny ale pramenili z toho, že jsem prostě chtěl být spokojen s tím, co mám - s Windowsem. Ovšem, postupné prozření na internetových fórech a jedna úchvatná reklama mě donutili ho přeci jen zkusit. Šlo o Linux Xubuntu, a jelikož to prostě nebyl Windows, ihned po startu mě naštval :D. A nejen mě, ale i rodinu - nefunguje World of Tanks, fakturační programy,... Tak, aby mě nezastihla smrt, raději jsem se ho rychle zbavil.
Paradoxně mě ale neustále k sobě silněji přitahoval, mluvil jsem o něm v rodiném kruhu, a nakonec to dopadlo tak, že jsem doslova Linuxová rodina (3 počítače s Ubuntu, jeden netbook s Lubuntu).

Hold, to je evoluce ;).


PS: Nemyslím si však, že by se měli odpůrci čehokoli kritizovat - prostě, někteří lidé se bojí nových věcí, chce to čas :).

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #39 kdy: 30 Června 2015, 09:22:13 »
Fuu gratuluju k otevreni 8 let stareho vlakna :D
Jaks to vyhrabal prosim te?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #40 kdy: 30 Června 2015, 10:13:09 »
v roce 2007 byl jinej linux nez je ted a take byly jine predsudky nez jsou ted ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #41 kdy: 06 Července 2015, 09:45:22 »
Máš pravdu, já ho používám řadu let, různá distra, vždy na PC několik a spokojenost. Ženě jsem koupil nový notebook s W 8.1 a samý vir. Mimochodem, jak se dostat do BIOSu u ASUS X53A ? Nějak jsem se do něj jednou dostal, vypnul ctrl+alt+del ale znovu mi to nejde? Dík.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #42 kdy: 06 Července 2015, 10:31:16 »
F2?

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #43 kdy: 06 Července 2015, 11:20:26 »
Nejde, ani f1, f10, f11, f12,

Levin8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
    • Fórum o dovolené, cestování
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #44 kdy: 06 Července 2015, 12:40:44 »
Já rok používám Ubuntu, včera jsem si nainstaloval win7 (čekám až budou k dispozici win10 a chci je vyzkoušet) a takový nezvyk v používání. Linux mi přijde logičtější a jednoduší.

Zkoušel jsem instalovat linux i prarodičům, věk 60+, dříve byly zvyklý na win7 a ty v tom vůbec nevěděli a báli se na něco kliknout.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #45 kdy: 06 Července 2015, 12:54:07 »
Nejde, ani f1, f10, f11, f12,
Vyzkoušel klikat, měla by to být F2

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #46 kdy: 06 Července 2015, 17:15:25 »
Vyzkoušel jsem, nejde nic.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #47 kdy: 11 Července 2015, 17:15:04 »
Musel jsem restartovat, držet f2 a pak jsem se do něj dostal. Není to ale normální.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #48 kdy: 16 Července 2015, 16:07:50 »
Už to zase nejde. Bios zatracený.

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Predsudky vuci Ubuntu
« Odpověď #49 kdy: 17 Října 2015, 17:17:01 »

Já rok používám Ubuntu, včera jsem si nainstaloval win7 (čekám až budou k dispozici win10 a chci je vyzkoušet) a takový nezvyk v používání. Linux mi přijde logičtější a jednoduší.

Zkoušel jsem instalovat linux i prarodičům, věk 60+, dříve byly zvyklý na win7 a ty v tom vůbec nevěděli a báli se na něco kliknout.

Já mám opačné poznatky , mí rodiče 70+ byli zvyklí na wxp a později w7 ale protože nejsem pořád doma a windows 7 se neustále zpomalovaly , tedy minimálně prohlížeč tak jsem zkusmo dal mamce Ubuntu 14.04 . Seznámila se s tím okamžitě a jen si to pochvaluje jak ji ten internet jede , opravdu . Dříve si myslela že si bude muset připlatit za rychlejší připojení . Prakticky na tom ntb jen něco čte na internetu , občas si stáhne nějaký obrázek který přepošle , pps a tak plus fotky s fotoaparátu si umí natáhnout taky no a ty rozesílá známým) no a co se mě týče od té doby co jsem Ubuntu zkusil tak na ně nedám dopustit. To je bezva systém. Srovnání s wxp kulhá , protože Ubuntu 14.04 je podstaně lepší a co do příjemnosti a logiky ovládání je mi Ubuntu mnohem bližší než Visty i W7 . W10 jsem měl jen zkusmo , nesedí mi ale to bych se naučil , tam mi vadí zejména jiné věci a proč bych měl dělat něco zbytečného ? :) Největší problém byl asi rozchodit multifunki od epsonu , to mi zabralo dobrou hodinu než jsem našel co jsem potřeboval aby šel skener i tiskárna ale za odměnu skener skenuje do Ubuntu x krát lépe než pod W7 .U tisku si můžu nastavit černobílá tisk i bez použití barevných tonerů .
« Poslední změna: 21 Října 2015, 08:52:25 od Milhouse »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.