Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk nejde v Xine, Kaffeine, VLC. V Dragonu jo [vyřešeno]  (Přečteno 1312 krát)

Pepep

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Vážení přátelé,
po čisté instalaci, nast. zdrojů a doinstalaci kodeků libdvdcss2 a tak, mi v mém oblíbeném Kaffeine-u zvuk jel, DVDčka přehrával. Jestli zvuk jel i v ostatních programech z názvu mého topicu, nevím. Nicméně po pokusu o přehrání oblíbených videí z archivu České televize to po mě chtělo nějaký z asi čtyř nabízených kodeků, zvolil jsem (možná nejhorší) variantu - Totem-plugins. Pak jsem si ještě vzpomněl, že je na přehrávání některých videí také zapotřebí i jakýsi Moonlight (novellácký)- náhrada Silverlightu od M$.
Výsledek byl, že to nepustilo zvuk ani českotelevizním videím, ba co horší, ani např. na Youtubu (to však nevím, zda šlo před instalací totem-pluginu a rozšíření moonlight). Zvuk však určitě od toho okamžiku přestal jít i v Kaffeine (+ost. z názvu topicu)
Totem jsem tedy úplně odstranil - 4balíčky pomocí KPackageKit-u. Rozšíření moonlight z Firefoxu taky.

Xine, Kaffeine, VLC ale zvuk nejede stále, jen - kupodivu Dragonu jo. Youtube taky ani nepípne, o českotelevizních videích raději pomlčet, že...

Pokud si dobře vzpomínám, problematické bylo PulseAudio, ale nějakou možnost laborování s ním jsem zatím nenašel...
Dík
Pep
« Poslední změna: 26 Srpna 2010, 09:14:49 od Pepep »

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Zvuk nejde v Xine, Kaffeine, VLC. V Dragonu jo
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2010, 21:08:04 »
Někdy může víc kodeků škodit. Odeberte postupně kromě Kaffeina vše ostatní a restartujte. Projděte rovněž nastavení zvukové karty - Předvolby zvuku.
Já to nevhávám, jak to instalátor poskytne a jede mi vše.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Pepep

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Zvuk nejde v Xine, Kaffeine, VLC. V Dragonu jo[vyřešeno
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2010, 22:05:57 »
Díky, nicméně než jsi mi odpověděl, napadlo mě udělat jediné - vykostit to zas.... pulseaudio. Všechny přehrávače (jen Dragon trošku držkoval) rázem zas jedou. I Youtube. Neuvěřitelný paskvil to pulseaudio. V MDV, kterou taky používám (a už docela dlouho), na to nadává i guru Bibri.
Ještě zbývá odzkoušet jak umravnit ta videa z ČT, ale tam vidím zásadní chybu uvnitř, neb pro ČT existuje jen MalejMěkkej => Micro$oft. Vše ostatní pro ně není a vůbec se tím nehodlají zabývat.

Dá se říci, že "vyřešeno", kdyžtak se zas ozvu
Dík
Pep
« Poslední změna: 26 Srpna 2010, 09:15:39 od Pepep »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.