Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TuxGuitar  (Přečteno 3154 krát)

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
TuxGuitar
« kdy: 18 Října 2010, 09:52:00 »
Ahoj:),

Máte někdo zkušenosti s nefukčním zvukem u Tux guitar? Včera jsem po, předvěčerejší reinstalaci systému, nainstaloval a zjistil, že nejde zvuk:(. Dnes se mi stáhli nějaké aktualizace právě pro TuxGuitar související s Alsou a etě nějaké nějaké dvě a já doufal, že to třeba problém vyřeší ale ne:(.

Předem děkuji za odpovědi :).

Luwa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: TuxGuitar
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2010, 16:29:19 »
Předpokládám že ti zvuk normálně jde (skoušel jsi ho?).Skus tu hru pustit v konzoli a uvidíme výpis třeba budem chytřejší  ;)
"Nenutim nikoho, aby mi uvěřil,já dukaz nepotřebuji. . ." Bram Stoker

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re: TuxGuitar
« Odpověď #2 kdy: 18 Října 2010, 19:57:31 »
Vyzkoušej nainstalovat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install tuxguitar-jsa a trochu si pohrát s nastavení zvuku v tuxguitar ;-)
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: TuxGuitar
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2010, 20:41:58 »
Stále to nejde:/ už nevím co s tím:(. Jen pro ty co nevědí tak TuxGuitar není hra ale program pro čtení tabulatur psaných v Guitar pro. Guitar pro nerozjedu na Ubuntu s uspokojivým výsledkem a tak potřebuji tuto náhražku:(, pokud se mi nepovede TUxGuitar rozchodit tak budu muset sehnat windows, protože na PC dělám už jen tři věci: Internet, filmy a práce s tabulaturami z "Guitarpro což je asi 60% náplni mé práce:/. Nevíte někdo tedy, kde je zakopaný pes? Na ubuntu 10.04 mi tuxguitar fungoval bez problému a chvíli i na 10.10 ale pak jsem 10.10 jednou přeinstaloval a po přidání Tuxguitar už mi u něj nešel zvuk:(. Jinak mi funguje zvuk ve všem jen v Tuxguitar ne:(.

Rover623

Re: TuxGuitar
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2010, 21:13:10 »
Máš nainstalovaný balík ubuntu-restricted-extras a potom taky tuxguitar-jsa a lilypond

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re: TuxGuitar
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2010, 21:44:43 »
Tak ty lilypond jsem nainstalovány neměl, takže jsem to napravil... ale zvuk v tuxguitar stále nejde:(

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re: TuxGuitar
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2010, 09:14:13 »
A co třeba v Tuxguitar Tools > settings > zvuk >  u midi potru vybrat gervill a nebo vyzkoušet jiné nastavení?
« Poslední změna: 05 Prosince 2010, 11:11:46 od h.giuseppe »
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: TuxGuitar
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2010, 09:52:00 »
Chlapci chlapci stačí si donštalovať TIMIDITY a ide to.Tiež mi nešiel zvuk.A potom si to v nastaveniach nastavíš na timiditi(v tuxg.)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

norrsken

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: TuxGuitar - nedostatky
« Odpověď #8 kdy: 04 Prosince 2010, 12:52:52 »
Ahoj, ve srovnání s GuitarPro má jinak velice pěkný TuxGuitar zbytečně trapné nedodělky v editačních funkcích (nebo jsem nepřišel, jak na to?):
1. Omezení při editaci v notovém zápisu - noty lze pouze vkládat, ale ne mazat (Del). Musí se přejít do tabu,kde mazání funguje. V notách lze jen klikat myší, nejde editovat z klávesnice (pomalé).
2. Nelze označit k vyjmutí nebo zkopírování část taktu, musí se pracovat po celých taktech.
Díky za přídné tipy.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: TuxGuitar
« Odpověď #9 kdy: 04 Prosince 2010, 20:54:28 »
Určite sa s tým dajú robiť takéto veci...ja len na to nejako nemám čas skúšať to.Cez playonlinux sa dá nainštalovať aj GP.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: TuxGuitar - nedostatky
« Odpověď #10 kdy: 04 Prosince 2010, 23:16:08 »
1. Omezení při editaci v notovém zápisu - noty lze pouze vkládat, ale ne mazat (Del). Musí se přejít do tabu,kde mazání funguje. V notách lze jen klikat myší, nejde editovat z klávesnice (pomalé).
kliknu myší a vytvořím notu, kliknu podruhé na tu notu a smaže se. Jde to, mě to funguje....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.