Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Čestina pro Mplayer  (Přečteno 3415 krát)

Cendas

Čestina pro Mplayer
« kdy: 04 Prosince 2006, 13:26:07 »
Neporadil by mi někdo kde stáhnout a jak nainstalovat čestinu do Mplayeru?
« Poslední změna: 27 Října 2007, 22:54:24 od Anna Taliánová »

hlavo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #1 kdy: 04 Prosince 2006, 23:34:39 »
neviem ci je ani sa mi to nexce hladat ta cestina, ale mozes si aplikaciu prelozit-behom 10 minut to mas hotovo.
aj ked netusim co tam xces prekladat, je to zakladna anglictina na urovni zakladnej skoly :)

Stepan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • http://stepo.bloguje.cz
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2006, 10:15:06 »
Ahoj,
Anebo pokud mas na mysli ceske titulky, tak to uz se tady resilo nekolikrat. viz vyhledavani.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 22:55:02 od Anna Taliánová »

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2006, 10:42:59 »
Citace: hlavo
neviem ci je ani sa mi to nexce hladat ta cestina, ale mozes si aplikaciu prelozit-behom 10 minut to mas hotovo.
aj ked netusim co tam xces prekladat, je to zakladna anglictina na urovni zakladnej skoly :)
!!! No to jsi mu teda pomohl. !!! Když neumíš poradit, tak neraď !!! Anebo místo toho,to sám přelož a dej ostatním k dispozici, když je to pro tebe taková brnkačka. To bude užitečnější.
Aj dont spíík ííngliš :)

esemba

  • Host
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2006, 12:12:52 »
a proč si to nezkompilujes přímo s podporou češtiny, mělo by tam byt něco jako --language=cs, nebo tak něco, podívej se do manualu...

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2006, 13:17:09 »
Citace: esemba
a proč si to nezkompilujes přímo s podporou češtiny, mělo by tam byt něco jako --language=cs, nebo tak něco, podívej se do manualu...
Mno, jestli je to začátečník, tak si myslím, že by si zbytečně nemusel prasit systém kompilací, navíc když nebude vědět jak.
Aj dont spíík ííngliš :)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #6 kdy: 05 Prosince 2006, 14:03:38 »
Nevím, jaké distro používáš, ale zde je pro DD 6.06 1 LTS od lukase svobody: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=3129 je hezky zpracován postup, jak Mplayer nainstaluješ i fonty. Je to bod 17. a 18. Pro EE 6.10 je postup popsán zde: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4153 bod 14. a 15.

Cendas

Čestina pro Mplayer
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2006, 14:22:01 »
Já bych chtěl mít v mplayeru české menu jak nainstalovat fonty jsem našel. Jestli je pro někoho hračka přeložit mplayer, pak nechápu proč to někde nenabídne ke stažení určitě nejsem jediný komu by vyhovovalo české menu.

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2006, 20:39:20 »
Následující jsem nezkoušel, ale jen vyčetl. Pochopil jsem, že české GUI je obsažené ve zdrojácích, ale je nutné ho při kompilaci zapnout (v češtině je pak kompletně vše, včetně nastavení, k němuž se ale pak z netu špatně přikládají návody jsoucí vesměs v angličtině). Přičemž balíčky mplayeru v repozitářích jsou zkompilované zřejmě pouze v angličtině. Jiný způsob, jak dostat češtinu do mplayeru jsem nenašel. Taky netuším, jestli lze vytvořit vícejazyčnou verzi, popř. mezi jazyky přepínat. Je to dost divný způsob lokalizace.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 22:55:50 od Anna Taliánová »
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2006, 00:02:46 »
Nevím, proč se tam čeština nenatáhne sama jako u ostatních programů. Je to smutné. Stáhl jsem si balíček pomocí Synapticu a tak nevím, jak bych to překompilovával ;). AJ moc nemám rád, ale tady ji nějak překousnu. Nějak mi mplayer vůbec nevyhovuje. Už to nepřátelské ovládání. Chtěl bych něco komplexnějšího, když se neurazíte, tak ve stylu WMP 10 a nebo Winamp (XMMS používám, ale je to strašně ostrouhané!). Prostě chci, aby tam byla přehledná knihovna (s možností hodnocení a různých playlistů), různé skiny, kompaktní okno (tj. video se zbytečně nehází do okna jinam na obrazovku, fuj tajbl), ihned podpora mp3 (holt ogg si na svém přehrávači nepřehraji), různé (nesekající se a plně využívající 3D) vizualizace apod. Tohle mi mplayer asi těžko nabídne, že?
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #10 kdy: 09 Prosince 2006, 18:46:58 »
Citace: esemba
a proč si to nezkompilujes přímo s podporou češtiny, mělo by tam byt něco jako --language=cs, nebo tak něco, podívej se do manualu...
Clovicku, ktery ma problem ovladat program v anglictine (a to dosti primitivni) bych kompilaci rozhodne nedoporucoval.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 22:56:16 od Anna Taliánová »

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #11 kdy: 09 Prosince 2006, 19:08:30 »
Citace: hlavo
neviem ci je ani sa mi to nexce hladat ta cestina, ale mozes si aplikaciu prelozit-behom 10 minut to mas hotovo.
Opravdu, jak?? Rad bych to od tebe slysel.

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #12 kdy: 09 Prosince 2006, 19:27:53 »
Citace: liborse
Chtěl bych něco komplexnějšího, když se neurazíte, tak ve stylu WMP 10 a nebo Winamp (XMMS používám, ale je to strašně ostrouhané!). Prostě chci, aby tam byla přehledná knihovna (s možností hodnocení a různých playlistů), různé skiny, kompaktní okno (tj. video se zbytečně nehází do okna jinam na obrazovku, fuj tajbl), ihned podpora mp3 (holt ogg si na svém přehrávači nepřehraji), různé (nesekající se a plně využívající 3D) vizualizace apod. Tohle mi mplayer asi těžko nabídne, že?
neco komplexnejsiho:
Mplayer dela presne to, co ma v nazvu, prehrava filmy. Nic min, nic vic. Ukaz mi program, ktery umi prehrat vice formatu nez Mplayer. To myslim vazne(a nezapomen vyjmout vsechny, ktere diky GPL z nej  tezi ;-) ). Je pravda, ze podpora propietarnich kodeku neni zcela legalni(formaty RealPlayeru a WMP).

Skiny:
http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.html#skins

Je pravda, ze Mplayer se pro dnesni uzivatele zda ponekud hardcore.  Bohuzel je skoda, ze neexistuje kvalitni a zaroven dobre rozsireny GUI frontend(to je graficke rozhrani, ktere predevsim vsechny dnesni uzivatele zajima).

PS: I pres jiste nedostatky u me stale zustava MPlayer jednickou pri prehravani videa.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Čestina pro Mplayer
« Odpověď #13 kdy: 09 Prosince 2006, 20:05:18 »
Jo, mplayer umí spoustu formátů, to GUI by bylo dobré. S těmi propriertárními kodeky nevím nevím - jedno video mi přehrává v hrůzostrašné (občas nesedí barvy apod.) kvalitě a občas něco zlobí (pořád píše, že něco neumí s mou graf. kartou apod.), ale víceméně jsem ho rozjel. Cožpak není program, který by jel hned, bez složitých donastavování? ;). V jednoduchosti je síla.

PS - ty skiny jsou moc pěkné, ale pořád vidím okno videa oddělené. Holt nejsem starý unixák, který má všechno v milionech oknech (anebo se pletu ;) )...

To samé mi vadí i u Gimpu, tam jsem si na to díky jeho kvalitě ale zvykl...
« Poslední změna: 27 Října 2007, 22:56:51 od Anna Taliánová »
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.