Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Najvhodnejší jazyk [vyriešené]  (Přečteno 2065 krát)

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Najvhodnejší jazyk [vyriešené]
« kdy: 31 Října 2010, 19:59:56 »
Zdravím.
Už dávnejšie som postrehol existenciu hry Dark Oberon.
Je to multiplatformná stratégia s vlastným enginom. Vtedy dávno som ju z nejakého dôvodu neskúšal, nepamätám sa presne prečo. Pred nedávnom som blúdil po nete a znovuobjavil tento, už asi mŕtvy, projekt.
Hra je síce funkčná, ale nie je udržiavaná, verzia pre Ubuntu je dosť archaická a je dosť vecí na vylepšenie.
Testovali sme ju na internáte po sieti. Dalo sa pri nej zabaviť, ale na dennodenné hranie nie je.
Napadlo mi vytvoriť nejakú podobnú hru. Bola by to dobrá škola. Mojou najväčšou inšpiráciou je klasika AoE II :) Je mi jasné, že je to obrovský kus kódu atď. V súčasnosti je to iba sen, ale raz,.. možno..
Robím si prehľad. V prípade, že by Ste sa púštali do nejakého podobného projektu, ako by Ste postupovali?
Aký programovací jazyk zvoliť? Som vysokoškolák - informatik - rád sa naučím nový. Aké knižnice, vývojové prostredie atď. by bolo najvhodnejšie?
Premýšľal som nad pythonom pre jeho multiplatformnosť a (vraj) rýchlosť programovania. Nevýhodou je jeho rýchlosť, resp. pomalosť. Možno by sa to dalo riešiť tak, že náročné časti aplikácie by boli napísané v inom prog. jazyku.
Ďalej padlo do úvahy C++. To by bolo podla mňa najvhodnejšie, ale zišli by sa mi nejaké rady a postrehy ako tvoriť multiplatformový kód.
Javu ee - pomaléé.
Ďalšia požiadavka na program by bola nenáročnosť na RAM a CPU. Fascinuje ma ako dokázalo AoE II bežať na mojom prvom PC - Pentium II 233, 64 RAM :)
Ak máte čím prispieť do diskusie, budem rád.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2010, 11:47:34 od romciiik »

Mank

  • Host
Re: Najvhodnejší jazyk
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2010, 21:23:56 »
K AOE , Existuje aktivní projekt podobného rázu viz http://wildfiregames.com/0ad
celkem dost za poslední dobu vyvýjený ( a v čem je napísané je na jejich strankách),

 8)

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Najvhodnejší jazyk
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2010, 21:37:26 »
tento projekt poznám, ale nespĺňa podmienku nenáročnosti HW. Pravda je, že je to pekné;)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Najvhodnejší jazyk
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2010, 21:40:27 »
jedna zakladni rada - jestli chces neco zacit vyvijet tak zacni s necim malym...

jinak ve hrach je C++ standard , ale python se uchytava zvlast v herni logice (ale na http://wiki.python.org/moin/PythonGames jsem se dozvedel, ze je v pygame napsan metin2, takze to jde pouzit ocividne i na hodne vleke veci...)

na hardwarove naroky bych se u rts vykslal, nez bys nejakou slusnou rts napsal, tak by ti to stejne zbralo nekolik let a v te dobe bude hardware zas o kus dal...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Najvhodnejší jazyk
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2010, 10:26:23 »
Škoda, že sem si tohoto vlákna všiml až teď. Zásadně doporučuju C++ ! Nevěřte nikdo zlým jazykům. Říkají, že prý C++ je bastl, ale to je kec.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Najvhodnejší jazyk
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2010, 11:47:02 »
tak teda C++.
hor sa do učenia.. pravdaže začnem niečím malým. ale snáď časom..

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Najvhodnejší jazyk [vyriešené]
« Odpověď #6 kdy: 13 Listopadu 2010, 15:27:07 »
Na C++ mi nesahej ! Je to nejlepší volba.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.