Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zelda Na Mupen 64  (Přečteno 1606 krát)

stuchlej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
  • Ochránce mocných kazet, znalec všech epizod!
Zelda Na Mupen 64
« kdy: 24 Listopadu 2010, 21:42:27 »
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat na takoou drobnost.
Mám hru Legends of Zelda: Ocarina of Time na Muen64Plus a mám drobnou závadu.
3D grafika e bezchybná ale na mám problém se sub-screenem (inventářem), se srdíčky v levo nahoře a s minimapou v levo dole.
Když spustím Sub-Screen tak mi zčerná obraz a po chvíli načítání se objeví subsreen, někdy bez a někdy s úplně jinným pozaím.
u srdíček se nezobrazuej to "Nakousnuté" a u minimapy se nezobrazují ty žluté a červené šipky.
Mám vyzkoušěené že v mupen, který jsem měl na windows to funguje, nevíte ale někdo, co mám kde nastavit?
Není to závažná chyba ale abych souštěl Mupen ve Wine..
Díky moc
Ubuntu 10.10 i386, Gigabyte S-Series GA-MA78G-DS3H,Mám GK ATI Readon HD 3200 ,AMD Athlon X2 64 5400+ 2.8Ghz, 2GB 800Mhz RAM A-data, 320GB Buffer-16MB.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Zelda Na Mupen 64
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2010, 22:34:24 »
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat na takoou drobnost.
Mám hru Legends of Zelda: Ocarina of Time na Muen64Plus a mám drobnou závadu.
3D grafika e bezchybná ale na mám problém se sub-screenem (inventářem), se srdíčky v levo nahoře a s minimapou v levo dole.
Když spustím Sub-Screen tak mi zčerná obraz a po chvíli načítání se objeví subsreen, někdy bez a někdy s úplně jinným pozaím.
u srdíček se nezobrazuej to "Nakousnuté" a u minimapy se nezobrazují ty žluté a červené šipky.
Mám vyzkoušěené že v mupen, který jsem měl na windows to funguje, nevíte ale někdo, co mám kde nastavit?
Není to závažná chyba ale abych souštěl Mupen ve Wine..
Díky moc

Tak si zkus pohrát s nastavením toho emulátoru, neřeknu ti s čím, protože ho nepoužívám. Možná podle toho ve win.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Zelda Na Mupen 64
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2010, 23:24:54 »
Vyzkoušej poslední verzi toho emulátoru odtud. Třeba to bude fungovat ;). Ale zatím to nemá gui, pouštíš z konzole.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Mendoza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re: Zelda Na Mupen 64
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2010, 23:27:39 »
Ještě můžes zkusit sehnat verzi pro Gamecube nebo Wii a zkusit to pod emulátorem Dolphin
http://happypenguin.org/show?Dolphin

stuchlej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
  • Ochránce mocných kazet, znalec všech epizod!
Re: Zelda Na Mupen 64
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2010, 15:15:53 »
Dky moc.
Avšak. Hrát s grafikou se mi nepovedlo. Proklikal jsem všechno co šlo a nic, co by mi nějak pomohlo se nestalo.
Nejsem boužel tak dobrej, takže jsem nepochopil co mám pořádně stáhnout a co s tím mám dělat, takže děkuji moc. A Poslední. Ještě se podívám, ale myslím že Zelda: Ocarina of time jsem neviděl ani na gamecube, ani na Wii.
Děkuji za odpovědi.
Ubuntu 10.10 i386, Gigabyte S-Series GA-MA78G-DS3H,Mám GK ATI Readon HD 3200 ,AMD Athlon X2 64 5400+ 2.8Ghz, 2GB 800Mhz RAM A-data, 320GB Buffer-16MB.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Zelda Na Mupen 64
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2010, 22:38:04 »
Dky moc.
Avšak. Hrát s grafikou se mi nepovedlo. Proklikal jsem všechno co šlo a nic, co by mi nějak pomohlo se nestalo.
Nejsem boužel tak dobrej, takže jsem nepochopil co mám pořádně stáhnout a co s tím mám dělat, takže děkuji moc. A Poslední. Ještě se podívám, ale myslím že Zelda: Ocarina of time jsem neviděl ani na gamecube, ani na Wii.
Děkuji za odpovědi.

No, jakou máš verzi toho emulátoru? je to ten grafický z repozitářů, nějak 1.5xx? tak v tom se mi to ani nepodařilo spustit. Pokud si přidáš ten repozitář z mého odkazu výše, potom přes synaptic nainstaluješ verzi 1.99, která ale nemá GUI. takže potom otevřeš konzoli a napíšeš mupen64plus ~/Adresar_s_hrou/hra.n64, hra se ti spustí v okně. Když dáš za mupen64plus parametr --fullscreen, budeš to mít přes celou obrazovku. další parametry získáš pomocí mupen64plus -h, například --resolution by mohl být užitečný.

Samozřejmě, je nepohodlné pokaždý otvírat terminál a vypisovat se s tím, nebo to hledat v historii řádku. Dá se vytvořit primitivní spouštěč:
 1. pravým tl. myši kliknout na plochu -->Vytvořit dokument-->Prázdný soubor, potom nějak pojmenovat-->otevřít
 2. zkopírovat příkaz včetně parametrů z terminálu a vložit ho do souboru, např. mupen64plus --fullscreen ~/Stažené/ZELDA.n64
 3. uložit a zavřít soubor, potom klepnout pravým myšítkem na vytvořený soubor -->Vlastnosti-->Oprávnění-->zaškrtnout Povolit spouštění souboru jako programu
 4. Poklepáním na soubor se otevře okno co se má dělat, takže samozřejmě vybrat Spustit v terminálu
 5. Hrát ;D Při skončení se terminál sám zavře
Pak se tomu souboru dá přidělit nějaká hezčí ikona, ale to asi není takový problém, takže s tím nebudu otravovat:)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.