Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Java a Xubuntu  (Přečteno 1835 krát)

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Java a Xubuntu
« kdy: 09 Prosince 2010, 20:46:38 »
Dobrý den,

dnes jsem si koupil server a mám nainstalovaný Linux Xubuntu (alespoň myslím, je to tam napsáno) a mám docela závažný problém, který se mi nedaří vyřešit. Jelikož používám webové stránky, které vyžadují Javu, tak jsem jí zkusil nainstalovat dle návodu na webu Javy. Avšak se mi nepřidala do prohlížeče Firefoxu.

Zkoušel jsem nainstalovat Firefox a Javu přes Wine, jak jsme to udělal na Ubuntu, kde to fungovalo perfektně. Avšak na Xubuntu se prohlížeč sekne a musím jej vypnout přes Htop.

Zda někdo ví, jak mi pomoci, co bych si měl prostudovat, tak bych byl rád, kdyby odpověděl.

Mockrát děkuji,
Vojtaov

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Java a Xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2010, 21:08:06 »
tak to zas odinstaluj a postupuj podle návodu na naší wiki http://wiki.ubuntu.cz/Java

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re: Java a Xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2010, 07:23:13 »
Ah, příkaz sudo. Nejspíše jej nepoužiji, protože nemám práva root. Avšak kontaktuji administrátora serverů. Díky  ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Java a Xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2010, 00:56:16 »
Na sudo nemusíš poznať heslo na roota.Stačí ak si zapísaný v sudoers...na to slúži príkaz visudo->ale ten musí spustiť root.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.