Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje mysql  (Přečteno 2741 krát)

wallecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Nefunguje mysql
« kdy: 25 Prosince 2010, 01:13:17 »
Dobrý den,
zprovoznil jsem si apache server, ale mám problém s mysql. Při připojování mi to hlásí hlášku "Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (13)"
Poté co jsem si prošel tento topic: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,51314.0.html si opravdu nevím rady. Soubor mysqld.sock se mi vytvořil, ale tím se jen změnilo číslo v závorce z 2 na 13. Budu rád za jakoukoliv radu


Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2010, 08:27:43 »
Co je dobrý... zjistit si kde má mysql konfigurační soubory. Poté si zjistit jak se pracuje s loglevelem a zapsat tam takovou hodnotu, aby byl daemon mysql nejukecanější. Poté sledovat logy kam zapisuje mysql a budete(me) moudřejší. Toť takové všeobecné pravidlo i pro ostatní aplikace. Takže dobré o tom vědět, protože se může hodit aplikovat ho i jinde.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wallecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2010, 10:38:57 »
Zapomněl jsem dodat, že jsem server neinstaloval podle návodu na wiki, protože když dám synaptic->akce, tak se mi neukáže možnost vybrat balíky podle účelu. Proto jsem manuálně označil všechny balíky, které jsou na wiki jako ty, co se mají odstraňovat pro odinstalaci. Ale při nastavování balíku mysql-server-5.1 mi to hodilo chybu (seklo se to) a abych znovu najel do synapticu, musel jsem restartovat pc.
Co s tím? Pokoušel jsem se několikrát odebrat všechny balíky a zase je tam dát a mysql-server-5.1 zvlášť, ale pokaždé se to sekne.
Omlouvám se, že jsem to nenapsal rovnou.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #3 kdy: 25 Prosince 2010, 11:55:56 »
Do konzole napsat:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mysql-server-5.1
a udělá to co... pošlete výpis.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wallecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #4 kdy: 25 Prosince 2010, 12:13:56 »
Terminál vypsal toto:
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
mysql-server-5.1 je již nejnovější verze.
The following packages were automatically installed and are no longer required:
  linux-headers-2.6.35-22-generic linux-headers-2.6.35-22
Pro jejich odstranění použijte „apt-get autoremove“.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 45 neaktualizováno.

A adminer vypisuje:
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2010, 12:49:10 »
Takže klidně odinstalujte balíky co již nejsou potřeba:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoremove
Pak si klidně aktualizujte systém:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get upgrade
A pak zkuste reinstalovat:

Kód: [Vybrat]
sudo aptitude reinstall mysql-server-5.1
Pokud Vám reinstalace nepomohla, pak vyzkoušejte to co jsme psal v prvním příspěvku.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wallecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2010, 13:22:31 »
První dva příkazy v pořádku, ale třetí píše:
sudo: aptitude: command not found
Pokusil jsem se to přinstalovat přes synaptic, ale opět se to seklo na stejném bodě a nechce se hnout. Pořád stejný problém - balík nechce být nainstalován

wallecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2010, 14:47:12 »
Konfigurační soubory se odkazují na šložky
/var/log/mysql (prázdná, pouze soubor error.log)
/var/run/mysqld (prázdná)
a /etc/mysql/ kde je ta konfigurace, ale není tam to, na co odkazuje

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #8 kdy: 25 Prosince 2010, 15:17:48 »
Vidíte jak je to nepříjemné, když já Vám napíšu příkaz aptitude a on ve Vaší verzi systému není... neznáme Vaši verzi ubuntu či jiné distribuce.... a ty další věci v tom dalším vzkazu jsou naprosto k ničemu. Ano konfigurace je v /etc/mysql ale o tom si musíte něco přečíst jak se to dělá... aby se vám pak do /var/log zapisovalo něco z čeho poznáte lépe o jakou chybu se jedná. A pokud reinstalujete v synapticu (grafikém prostředí) a neděláte to z konzole, tak opět víte prd s prominutím... protože se to sekne a nenapíše to žádnou hlášku, která se vypisuje do konzole!
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wallecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #9 kdy: 26 Prosince 2010, 00:33:53 »
Omlouvám se - opravdu vím prd, snažím se to zprovoznit všelijak - jen když to bude fungovat. Moje verze systému je 10.10
« Poslední změna: 26 Prosince 2010, 00:42:03 od wallecnik »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #10 kdy: 26 Prosince 2010, 09:47:33 »
Já vím je to složité a kecá se to... ale pokud se nenaučíte hledat, tak bych se do sql ani nepouštěl... najděte na google jak se reinstaluje v konzoli ve Vašem systému... a jak hlavně nakonfigurovat mysql server, tak aby zapisoval do nějakého logu (např. syslogu) úplně vše... pak při jeho spouštění bude vypisovat i pár dalších věcí do onoho konfigu a Vy (my) pak budeme vědět více proč se Vám vlastně nenastartuje. Jak se edituje konfigurace to doufám víte. Teď už jen hledat v konfigu tu správnou položku co nastavuje logování onoho serveru.

Možná se ptáte proč jsem Vám to nepopsal podrobněji. Odpověď je jednoduchá. Ptáte se na poměrně již vyspělejší záležitost stylem nejdemi to nastartujte mi to. Myslím, že jste zdaleka nevyčerpal potenciál a je brzo se ptát tímto způsobem.
Takže já Vám ukázal dveře... otevřít je už musíte sám...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wallecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #11 kdy: 26 Prosince 2010, 11:22:59 »
Nevím jak dlouho - kolik dní by mi trvalo pochopit, jak fungují tyhlety servery. Potřeboval jsem to jen zprovoznit, abych mohl programovat co potřebuju i jinde než tam, kde mám připojení na net. To byla první věc, kterou sem zkusil nainstalovat hned po systému a nešlo to, tak jsem přeinstaloval ubuntu a pomocí tasksel přidal LAMP server. Teď už to jede.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nefunguje mysql
« Odpověď #12 kdy: 26 Prosince 2010, 11:28:33 »
Taky řešení... nevím přesně jak se řeší ten Váš problém... už se to tu ale řešilo co vím. Ale pro začátek editace konfigu a nastavení ukecanýho módu se vždycky hodí. Pak se člověk dozví více jak jsem již psal. Navíc synaptic jako takový nepoužívám, vždy v terminálu a tam by jsme taky možná zjistili i proč se to seklo při instalaci... dívné.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.