Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Vrátit karmu zpět?

Ano
38 (52.1%)
Ne
35 (47.9%)

Celkem hlasů: 69

Hlasování ukončeno: 27 Března 2011, 01:33:45

Autor Téma: Karma  (Přečteno 10464 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: karma
« Odpověď #25 kdy: 20 Března 2011, 16:04:58 »


Jsem zvědavej, jak tohle dopadne ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: karma
« Odpověď #26 kdy: 20 Března 2011, 16:08:23 »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Pavel Půlpán

Re: karma
« Odpověď #27 kdy: 20 Března 2011, 16:18:18 »
Kua, tak se mi zdá, že to tady dneska někdo přehnal s marihuanou, což? 8)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: karma
« Odpověď #28 kdy: 20 Března 2011, 16:21:26 »
Kua, tak se mi zdá, že to tady dneska někdo přehnal s marihuanou, což? 8)

yeees
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Karma
« Odpověď #29 kdy: 20 Března 2011, 18:48:19 »
a muze uz mi teda konecne nekdo rict, proc se ta karma vypla?3
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Karma
« Odpověď #30 kdy: 20 Března 2011, 18:52:35 »
Protože jsem se na vás všechny naštval kvůli neustálým dohadům o téhle hlouposti a proto, že mě neustále někdo otravoval požadavky, abych to vypnul/změnil/upravil nebo ještě lépe abych okamžitě zjistil kdo kdy komu za co a proč na co kliknul a pokud možno to okamžitě zakázal/vrátil/vyřešil a dotyčného, co mu na to kliknul napráskal/zabanoval/zabil nebo já nevím co...

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Karma
« Odpověď #31 kdy: 20 Března 2011, 18:54:15 »
Diky.

Aha, tak v tom pripade to nezapinat  8)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Karma
« Odpověď #32 kdy: 20 Března 2011, 18:59:20 »
Protože jsem se na vás všechny naštval kvůli neustálým dohadům o téhle hlouposti a proto, že mě neustále někdo otravoval požadavky, abych to vypnul/změnil/upravil nebo ještě lépe abych okamžitě zjistil kdo kdy komu za co a proč na co kliknul a pokud možno to okamžitě zakázal/vrátil/vyřešil a dotyčného, co mu na to kliknul napráskal/zabanoval/zabil nebo já nevím co...

To je síla :D Tak nezapomeň demokraticky usměrnit anketu, karmíci se dostávají do vedení  ;D Nebo si holt v počtě nastavíš filtr :)

Pavel Půlpán

Re: Karma
« Odpověď #33 kdy: 20 Března 2011, 19:00:30 »
Tak, Vojta to teď konečně na plnou hubu objasnil a můžeme si dát všichni pohov! ;)

Kedrigern

Re: Karma
« Odpověď #34 kdy: 20 Března 2011, 19:36:01 »
Pokud se zavede kladné hodnocení PŘÍSPĚVKŮ, tak to není problém. A má to velký smysl u poradního fóra.

Opravdu na to není modul?

Pavel Půlpán

Re: Karma
« Odpověď #35 kdy: 20 Března 2011, 19:39:08 »
Ona by stačila drobná úprava stávajícího modulu... myslím si že style="visibility:hidden;" někde ve funkci, která vykresluje ovládací prvky by stačil. ;)

Nicméně, to nemění můj názor. :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Karma
« Odpověď #36 kdy: 20 Března 2011, 19:42:13 »
Protože jsem se na vás všechny naštval kvůli neustálým dohadům o téhle hlouposti a proto, že mě neustále někdo otravoval požadavky, abych to vypnul/změnil/upravil nebo ještě lépe abych okamžitě zjistil kdo kdy komu za co a proč na co kliknul a pokud možno to okamžitě zakázal/vrátil/vyřešil a dotyčného, co mu na to kliknul napráskal/zabanoval/zabil nebo já nevím co...
me klikli opakovane na k- a je moje pravo vedet a pozadovat kdo to udelal a potom pro nej pozadovat neprisnejsi potrestani !!!!!! to zes to vypnul je alibismus :D ... muehehehehhee

zadam te tedy, abys mi dal log - mista, jmena, datumy - a potom co nejprisneji potrestal vsechny k- zradce !!
Pozor na to, sibir uz nieje taka nedostupna a ludoprazdna ako kedysi. Mohla by tam byt tlacenica.  ;D

P.s Je pravda ze s karmou si clovek musel trochu davat pozor co napise. Bez nej to tu upadne. :)
« Poslední změna: 20 Března 2011, 19:54:58 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pivik

  • Host
Re: Karma
« Odpověď #37 kdy: 20 Března 2011, 19:47:34 »
Myslím že ntz by tam měl být vyslán jako první.

Kedrigern

Re: Karma
« Odpověď #38 kdy: 20 Března 2011, 20:48:16 »
Ona by stačila drobná úprava stávajícího modulu... myslím si že style="visibility:hidden;" někde ve funkci, která vykresluje ovládací prvky by stačil. ;)

Nicméně, to nemění můj názor. :)

Ale ne. Karma je na nic. Zabraňuje mírně offtopic diskusím. Je třeba hodnotit příspěvky a ne uživatele. Jelikož by se mohlo stát, že napíšu "Ubuntu je na nic", dostanu -10 karmy a pak napíšu super návod a lidi ho nebudou používat jen proto, že mám malou karmu. (což je efekt,který nechceme)

Zatímco když hodnotíme příspěvky, tak je jasné, co je dobré a co je prostě mimo, či neužitečné.

phpBB má třeba takový mód.

alkoholik

  • Host
Re: Karma
« Odpověď #39 kdy: 20 Března 2011, 21:41:07 »
Citace
Je třeba hodnotit příspěvky a ne uživatele.
Takže karmu nechat, zrušit jména. ;D Dokavaď budou lidi lidma, tak to fungovat nebude.

vinancan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Karma
« Odpověď #40 kdy: 20 Března 2011, 21:54:03 »
Ale ne. Karma je na nic. Zabraňuje mírně offtopic diskusím. Je třeba hodnotit příspěvky a ne uživatele. Jelikož by se mohlo stát, že napíšu "Ubuntu je na nic", dostanu -10 karmy a pak napíšu super návod a lidi ho nebudou používat jen proto, že mám malou karmu. (což je efekt,který nechceme)

Zatímco když hodnotíme příspěvky, tak je jasné, co je dobré a co je prostě mimo, či neužitečné.

phpBB má třeba takový mód.
Som taktiež za hodnotenie príspevkov keď už tu má byť nejaká forma karmy. To by bol asi najrozumnejší kompromis  ;).
Acer Aspire 5820TG

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Karma
« Odpověď #41 kdy: 20 Března 2011, 21:56:12 »
Ale ne. Karma je na nic. Zabraňuje mírně offtopic diskusím. Je třeba hodnotit příspěvky a ne uživatele. Jelikož by se mohlo stát, že napíšu "Ubuntu je na nic", dostanu -10 karmy a pak napíšu super návod a lidi ho nebudou používat jen proto, že mám malou karmu. (což je efekt,který nechceme)

Zatímco když hodnotíme příspěvky, tak je jasné, co je dobré a co je prostě mimo, či neužitečné.

phpBB má třeba takový mód.
Som taktiež za hodnotenie príspevkov keď už tu má byť nejaká forma karmy. To by bol asi najrozumnejší kompromis  ;).

Je to sice hezký, ale teď zbývá přesvědčit lidi  :) A příspěvek je vždy spojen s "konkrétní" osobou... čili to by šlo asi těžko.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Karma
« Odpověď #42 kdy: 20 Března 2011, 22:06:09 »
Ale ne. Karma je na nic. Zabraňuje mírně offtopic diskusím. Je třeba hodnotit příspěvky a ne uživatele. Jelikož by se mohlo stát, že napíšu "Ubuntu je na nic", dostanu -10 karmy a pak napíšu super návod a lidi ho nebudou používat jen proto, že mám malou karmu. (což je efekt,který nechceme)

Zatímco když hodnotíme příspěvky, tak je jasné, co je dobré a co je prostě mimo, či neužitečné.

phpBB má třeba takový mód.
Som taktiež za hodnotenie príspevkov keď už tu má byť nejaká forma karmy. To by bol asi najrozumnejší kompromis  ;).

Je to sice hezký, ale teď zbývá přesvědčit lidi  :) A příspěvek je vždy spojen s "konkrétní" osobou... čili to by šlo asi těžko.

Moc této úvaze nerozumím. Vlastně vůbec.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Karma
« Odpověď #43 kdy: 20 Března 2011, 22:08:29 »
Ale ne. Karma je na nic. Zabraňuje mírně offtopic diskusím. Je třeba hodnotit příspěvky a ne uživatele. Jelikož by se mohlo stát, že napíšu "Ubuntu je na nic", dostanu -10 karmy a pak napíšu super návod a lidi ho nebudou používat jen proto, že mám malou karmu. (což je efekt,který nechceme)

Zatímco když hodnotíme příspěvky, tak je jasné, co je dobré a co je prostě mimo, či neužitečné.

phpBB má třeba takový mód.
Som taktiež za hodnotenie príspevkov keď už tu má byť nejaká forma karmy. To by bol asi najrozumnejší kompromis  ;).

Je to sice hezký, ale teď zbývá přesvědčit lidi  :) A příspěvek je vždy spojen s "konkrétní" osobou... čili to by šlo asi těžko.

Moc této úvaze nerozumím. Vlastně vůbec.

No že by asi bylo fajn nehodnotit člověka, ale "kvalitu" příspěvků... což je ovšem nereálné.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Kedrigern

Re: Karma
« Odpověď #44 kdy: 20 Března 2011, 22:42:16 »
Neni. Fakt to funguje. Funguje nam to na foru, ktere je mnohem vic flamewarove (a jde se tam dost tvrde do osobnich nenavisti).

Zde by to bylo zcela idealni.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Karma
« Odpověď #45 kdy: 20 Března 2011, 23:03:46 »
Nějaká "hmotná" motivace je potřeba...ikdyž je to jenom short integer :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Karma
« Odpověď #46 kdy: 21 Března 2011, 17:10:39 »
Chtělo by to přidat "Jenom K+" do ankety. AFAIK tak to SMF umí samo od sebe.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Karma
« Odpověď #47 kdy: 21 Března 2011, 17:11:55 »
O možné "formě" karmy se dá diskutovat, tedy pokud bude vůbec odsouhlasena.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Karma
« Odpověď #48 kdy: 21 Března 2011, 19:26:11 »
Na jednom zahraničním fóru se vcelku osvědčuje systém kladného bodu za odpověď, která pomohla. Je to nazvané "bod jako poděkování". Může přidělovat pouze tazatel, vyjímečně moderátor.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Karma
« Odpověď #49 kdy: 24 Března 2011, 16:04:48 »
minimalne ja osobne se citim bez karmy mnohem lepe .. svobodneji .. je to tak lepsi
Se vší úctou...
...jsme si všichni všimli ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.