Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?  (Přečteno 16094 krát)

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #25 kdy: 14 Dubna 2011, 21:09:57 »
jenda93: jj ja viem. vsak to citit :) a neda sa to zapriet. Linux a MAC su proste XXkrat rychlejsie ako win. A to si treba otvorene priznat :) ci uz je niekto hater alebo lover k nejakemu z OS.

Kjutl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
  • Kjutloidní monstrum přichází, bojte se...
    • Kjutloidní blog
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #26 kdy: 14 Dubna 2011, 21:32:55 »
Nechcem nič hovoriť ale aj pri čistej inštalácií sedmičiek sa fragmentácia pohybuje okolo 5-8%...
Fragmentace se bude projevovat vždy.. Je to komplexní systém a tyhle problémy jsou už od počátku věků. Osobně však, start je srovnatelný s ubuntama. Abych to uzavřel, na rychlosti bych teda celý důvod mít linux asi nezakládal...
PC - AthlonX4450e(2,33GHz), 3GB ram 800MHz,Seagate 320G+ext samsung 1TB, nV GF 8600GT, Benq 24"(windows 7)
NTB - Dell Latitude D620, C2D T5500(1,66GHz)2GB ram 667 - Transcend, GMA 950, 160G,  14,1"(1440x900) (Ubuntu 10.10)
 Jakožto Kjutloidní monstrum opovrhuji vším, co se mi někdo snaží násilím vnutit..

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #27 kdy: 14 Dubna 2011, 21:39:31 »
Fascinuje mne síla shellu a možnost zkombinovat strašně moc věcí....

"Někdy v době, kdy jsem si podtrhávala písmenka ve slabikáři v první nebo druhé třídě jsem taky hrála 486 hry na dosu, stačila mi jedna disketa a konec... Už žádná modrá obrazovka, ale jen příkazový řádek. Jednou jsem si všimla, že na stole leží kniha a napadlo mne ji otevřít... Našla jsem v ní přesně to stejné co se mi zobrazilo při startu a řešení problému. Celkově první co jsem napsala na pc na klávesnici (ke spuštění hry jsem psát nepotřebovala nic), byl příkaz time, date a pak myslím stačilo dir /p a spustit soubor. Povedlo se mi to asi napsat až tak po dvacáté a taky mi trvalo dost dlouho hledat písmenka :D. Tak nějak mi to už zůstalo, pak i na win, napadlo mne se prostě jen tak učit příkazy, a pak c++. Pak jsem občas narazila na něco jako, pokud používáte linux, tak udělejte tohle jinak...."

No a tak nějak jsem se dostala až k ubuntu a už ani nepoužívám win, jen teda ve škole, protože to jinak nejde. Jediné co mi trochu chybí je visual studio c++. Nejsem programátorka, studuju obor, který nemá s IT nic ani omylem společného a proto si myslím, že pokud skutečně někdo má zájem zkusit něco nového a věnovat tomu nějaký čas, může ubutnu používat taky, stačí jen chtít a umět občas použít google. Nikoho kdo používá linux neznám, většina ani o něčem takovém neslyšela. A asi jediné co mi vadí je to, že abych se vyhnula těm otázkám co čtu (MS v Linuxu), tak jsem tu knihu obalila novinama a přemýšlela jsem o tom, že nauinstaluju vzhled win xp, abych se vyhnula těm co mi hledí na plochu, kvůli tomu, že vidí a slyší "něco jiného". Ale nakonec jsem si řekla, že nebudu dělat to co se mi nelíbí, ale nechám si to, co chci mít. Ubuntu je super a hlavně spoustu věcí můžu udělat rychleji a baví mne to, jen si občas připadám trochu divně, pořád slyším jen jsi normální? ... 

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #28 kdy: 14 Dubna 2011, 21:44:24 »
Fascinuje mne síla shellu a možnost zkombinovat strašně moc věcí....

"Někdy v době, kdy jsem si podtrhávala písmenka ve slabikáři v první nebo druhé třídě jsem taky hrála 486 hry na dosu, stačila mi jedna disketa a konec... Už žádná modrá obrazovka, ale jen příkazový řádek. Jednou jsem si všimla, že na stole leží kniha a napadlo mne ji otevřít... Našla jsem v ní přesně to stejné co se mi zobrazilo při startu a řešení problému. Celkově první co jsem napsala na pc na klávesnici (ke spuštění hry jsem psát nepotřebovala nic), byl příkaz time, date a pak myslím stačilo dir /p a spustit soubor. Povedlo se mi to asi napsat až tak po dvacáté a taky mi trvalo dost dlouho hledat písmenka :D. Tak nějak mi to už zůstalo, pak i na win, napadlo mne se prostě jen tak učit příkazy, a pak c++. Pak jsem občas narazila na něco jako, pokud používáte linux, tak udělejte tohle jinak...."

No a tak nějak jsem se dostala až k ubuntu a už ani nepoužívám win, jen teda ve škole, protože to jinak nejde. Jediné co mi trochu chybí je visual studio c++. Nejsem programátorka, studuju obor, který nemá s IT nic ani omylem společného a proto si myslím, že pokud skutečně někdo má zájem zkusit něco nového a věnovat tomu nějaký čas, může ubutnu používat taky, stačí jen chtít a umět občas použít google. Nikoho kdo používá linux neznám, většina ani o něčem takovém neslyšela. A asi jediné co mi vadí je to, že abych se vyhnula těm otázkám co čtu (MS v Linuxu), tak jsem tu knihu obalila novinama a přemýšlela jsem o tom, že nauinstaluju vzhled win xp, abych se vyhnula těm co mi hledí na plochu, kvůli tomu, že vidí a slyší "něco jiného". Ale nakonec jsem si řekla, že nebudu dělat to co se mi nelíbí, ale nechám si to, co chci mít. Ubuntu je super a hlavně spoustu věcí můžu udělat rychleji a baví mne to, jen si občas připadám trochu divně, pořád slyším jen jsi normální? ... 
Ani som si nemyslel, že takáto žena existuje...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #29 kdy: 14 Dubna 2011, 21:48:58 »
Citace
ni som si nemyslel, že takáto žena existuje...
Možná právě proto si ještě víc připadám "divně". Ale ubuntu používám už delší dobu a našla jsem to co jsem opravdu hledala. To, co si myslí ostatní není až tak moc důležité.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #30 kdy: 14 Dubna 2011, 21:54:03 »
Mně říkají, že jsem šílenec už dlouho. Hmm, a to programování o hodinách ve škole na N900 tomu asi zrovna moc nepřidalo. ;D  Ale nevadí mi to.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

premet

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #31 kdy: 14 Dubna 2011, 21:57:10 »
Mně říkají, že jsem šílenec už dlouho. Hmm, a to programování o hodinách ve škole na N900 tomu asi zrovna moc nepřidalo. ;D  Ale nevadí mi to.
Ty seš  ;D
.....
Ani som si nemyslel, že takáto žena existuje...
Je to jako v pohádce co ?  ;D

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #32 kdy: 14 Dubna 2011, 22:01:55 »
Mně říkají, že jsem šílenec už dlouho. Hmm, a to programování o hodinách ve škole na N900 tomu asi zrovna moc nepřidalo. ;D  Ale nevadí mi to.
Jo, tak nějak už jsem si zvykla na to, že jsem něčím "vyjimečná", ale nechápu co je na tom tak špatného dělat něco jinak. Já toho linuxu zatím moc nevím, teďka jsem dočetla MS v linuxu a přemýšlím, čím budu pokračovat... aby teda měli důvod si to myslet...  

Možná bych si měla dát pauzu, přesunuju na konec řádku kurzor ctrl + e a divím se co mi to nejde.... (při psaní odpovědi)
« Poslední změna: 14 Dubna 2011, 22:06:24 od C++odeG++irl-o.cc »

Kjutl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
  • Kjutloidní monstrum přichází, bojte se...
    • Kjutloidní blog
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #33 kdy: 14 Dubna 2011, 22:12:36 »
Mně říkají, že jsem šílenec už dlouho. Hmm, a to programování o hodinách ve škole na N900 tomu asi zrovna moc nepřidalo. ;D  Ale nevadí mi to.
Jo, tak nějak už jsem si zvykla na to, že jsem něčím "vyjimečná", ale nechápu co je na tom tak špatného dělat něco jinak. Já toho linuxu zatím moc nevím, teďka jsem dočetla MS v linuxu a přemýšlím, čím budu pokračovat... aby teda měli důvod si to myslet...  

Možná bych si měla dát pauzu, přesunuju na konec řádku kurzor ctrl + e a divím se co mi to nejde.... (při psaní odpovědi)

Mě naprosto fascinuje, že i někdo z pokolení ženského se může dobrovolně bez nucení zajímat o něco "odlišného". Já dávám palec nahoru a tajně obdivuji :-)
PC - AthlonX4450e(2,33GHz), 3GB ram 800MHz,Seagate 320G+ext samsung 1TB, nV GF 8600GT, Benq 24"(windows 7)
NTB - Dell Latitude D620, C2D T5500(1,66GHz)2GB ram 667 - Transcend, GMA 950, 160G,  14,1"(1440x900) (Ubuntu 10.10)
 Jakožto Kjutloidní monstrum opovrhuji vším, co se mi někdo snaží násilím vnutit..

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #34 kdy: 14 Dubna 2011, 22:14:08 »
Mně říkají, že jsem šílenec už dlouho. Hmm, a to programování o hodinách ve škole na N900 tomu asi zrovna moc nepřidalo. ;D  Ale nevadí mi to.
Jo, tak nějak už jsem si zvykla na to, že jsem něčím "vyjimečná", ale nechápu co je na tom tak špatného dělat něco jinak. Já toho linuxu zatím moc nevím, teďka jsem dočetla MS v linuxu a přemýšlím, čím budu pokračovat... aby teda měli důvod si to myslet...  

Možná bych si měla dát pauzu, přesunuju na konec řádku kurzor ctrl + e a divím se co mi to nejde.... (při psaní odpovědi)

Konečně správná ženská  8)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #35 kdy: 14 Dubna 2011, 22:18:55 »
Tak ty vyostřené názory jsou trochu způsobeny tím, jak konfrontačně se v česku vedou diskuse na internetu. Zdaleka to tak nemusí lidi doopravdy cítit. Nemyslím, že by linuxáři byli zvlášť netolerantní nebo že by doslova nenáviděli Windows.

Na druhou stranu se není co divit určité nedůvěře vůči Microsoftu a některým jiným firmám. Mám-li být konkrétní, spoustu mírumilovných lidí určitě popudily konfrontační kampaně typu někdejší podoby www.getthefacts.com, kde "byla tvrzení, o nichž by šlo s úspěchem pochybovat". Označování linuxu za rakovinu, reklamní slogany "vyslyšeli jsme vás" související s přidáním tabů do MSIE7 (Rok 2006? WTF?), instalátory ještě nedávno automaticky mazající celý disk, monopolní výuka Win+MSO na mnoha školách, minimální snahy o kompatibilitu s kýmkoli ("embrace, extend and extinguish"), patentové války a nepodložená obvinění konkurence z využívání patentů MS jim na oblibě taky moc nepřidaly.

Mám-li to uzavřít, nezdá se mi, že by linuxáři nějak zvlášť nesnášeli ostatní systémy. Určitá (často bezděčná a neúmyslná) netolerance je patrná spíše u uživatelů majoritního systému. Zdá se mi, že kdyby na podobnou politiku přistoupila firma vyrábějící auta, sotva by si od ní po pár letech někdo koupil i tříkolku. Přes to všechno nepozoruji u lidí nenávist, spíš jistou opatrnost danou letitou zkušeností...
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #36 kdy: 14 Dubna 2011, 23:00:41 »
Mně říkají, že jsem šílenec už dlouho. Hmm, a to programování o hodinách ve škole na N900 tomu asi zrovna moc nepřidalo. ;D  Ale nevadí mi to.
Jo, tak nějak už jsem si zvykla na to, že jsem něčím "vyjimečná", ale nechápu co je na tom tak špatného dělat něco jinak. Já toho linuxu zatím moc nevím, teďka jsem dočetla MS v linuxu a přemýšlím, čím budu pokračovat... aby teda měli důvod si to myslet...  

Možná bych si měla dát pauzu, přesunuju na konec řádku kurzor ctrl + e a divím se co mi to nejde.... (při psaní odpovědi)
Žiadnu pauzu...takže na začiatok: Kolko máš rokov? Kde bývaš? Kde pracuješ/študuješ?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #37 kdy: 15 Dubna 2011, 01:55:12 »
- I Windows mne živí už víc než dvě desetiletí. Čím novější verze tím víc mi připomíná ze všeho nejvíc staré hry "Vezmi kozu, dej jí pod strom ten jí sní, vypadne z něj tužka, tu dej ve vedlejší místnosti pod okno a za obrazem se objeví klíč, ten vezmi, hoď ho do akvárka spolu s foukací harmonikou a otevřou se ti dveře do další místnosti"
- Linux je nádherně jednoduchý (logický), miluji když se nemusím drbat levou rukou za pravým uchem.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #38 kdy: 15 Dubna 2011, 05:58:16 »
Mně říkají, že jsem šílenec už dlouho. Hmm, a to programování o hodinách ve škole na N900 tomu asi zrovna moc nepřidalo. ;D  Ale nevadí mi to.
Jo, tak nějak už jsem si zvykla na to, že jsem něčím "vyjimečná", ale nechápu co je na tom tak špatného dělat něco jinak. Já toho linuxu zatím moc nevím, teďka jsem dočetla MS v linuxu a přemýšlím, čím budu pokračovat... aby teda měli důvod si to myslet...  

Možná bych si měla dát pauzu, přesunuju na konec řádku kurzor ctrl + e a divím se co mi to nejde.... (při psaní odpovědi)
Žiadnu pauzu...takže na začiatok: Kolko máš rokov? Kde bývaš? Kde pracuješ/študuješ?

Nevím k čemu je to potřeba vědět, ale studuju obor všeobecná sestra bc. v Jihlavě, jinak jsem z Břeclavi. A je mi 21. :D

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #39 kdy: 15 Dubna 2011, 06:16:53 »
Žiadnu pauzu...takže na začiatok: Kolko máš rokov? Kde bývaš? Kde pracuješ/študuješ?
:D Toto téma se jmenuje "Proč právě milujete linux..." a ne jestli jsi se zamiloval do jiných návštěvníků (návštěvnic) fóra.  ;D
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

premet

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #40 kdy: 15 Dubna 2011, 06:22:11 »
Žiadnu pauzu...takže na začiatok: Kolko máš rokov? Kde bývaš? Kde pracuješ/študuješ?
:D Toto téma se jmenuje "Proč právě milujete linux..." a ne jestli jsi se zamiloval do jiných návštěvníků (návštěvnic) fóra.  ;D
Tak když je taková slečna snem každého IT chlapa  ;D

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #41 kdy: 15 Dubna 2011, 06:45:50 »
Žiadnu pauzu...takže na začiatok: Kolko máš rokov? Kde bývaš? Kde pracuješ/študuješ?
:D Toto téma se jmenuje "Proč právě milujete linux..." a ne jestli jsi se zamiloval do jiných návštěvníků (návštěvnic) fóra.  ;D
Tak když je taková slečna snem každého IT chlapa  ;D
Ono hlavně není moc co "obdivovat", jak jsem řekla moc toho nevím, určitě se snažím to pořád zlepšovat a u Ubuntu určitě zůstanu, jen nechápu co všichni máte, když o mě ani nic moc nevíte. Jinak to sem asi fakt nepatří. Omlouvám se tedy, že narušuji toto téma.

Rover623

Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #42 kdy: 15 Dubna 2011, 08:22:29 »
Celé tohle téma je asi stejně důležité jako to jestli má Vojtěch Trefný vousy,takže vlastně není co narušovat

premet

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #43 kdy: 15 Dubna 2011, 09:20:56 »
Žiadnu pauzu...takže na začiatok: Kolko máš rokov? Kde bývaš? Kde pracuješ/študuješ?
:D Toto téma se jmenuje "Proč právě milujete linux..." a ne jestli jsi se zamiloval do jiných návštěvníků (návštěvnic) fóra.  ;D
Tak když je taková slečna snem každého IT chlapa  ;D
Ono hlavně není moc co "obdivovat", jak jsem řekla moc toho nevím, určitě se snažím to pořád zlepšovat a u Ubuntu určitě zůstanu, jen nechápu co všichni máte, když o mě ani nic moc nevíte. Jinak to sem asi fakt nepatří. Omlouvám se tedy, že narušuji toto téma.
Neboj on to tady snad nikdo nemyslí vážně, jen jsme všichni rádi, že tu máme návštevnici jako ty  :)

kielosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
    • Rýchle pôžičky, úvery, telefonicky
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #44 kdy: 16 Dubna 2011, 12:02:15 »
Ja Linux nemilujem, ja ho používam. Myslím, že na milovanie sú vhodnejšie "objekty" ako operačné systémy :P
Chcete kúpiť auto, rekonštruovať by alebo potrebujete financie na čokoľvek iné? Nesnívajte a ešte dnes si vybavte finančný produkt pôžička. Vyberte si tú správnu od flexipôžičky od VÚB až po pôžički od Tatrabanky.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #45 kdy: 16 Dubna 2011, 12:04:55 »
Žiadnu pauzu...takže na začiatok: Kolko máš rokov? Kde bývaš? Kde pracuješ/študuješ?
:D Toto téma se jmenuje "Proč právě milujete linux..." a ne jestli jsi se zamiloval do jiných návštěvníků (návštěvnic) fóra.  ;D
Tak když je taková slečna snem každého IT chlapa  ;D
Ono hlavně není moc co "obdivovat", jak jsem řekla moc toho nevím, určitě se snažím to pořád zlepšovat a u Ubuntu určitě zůstanu, jen nechápu co všichni máte, když o mě ani nic moc nevíte. Jinak to sem asi fakt nepatří. Omlouvám se tedy, že narušuji toto téma.
Tak kebyže chceš ti môžem pomôcť niekedy... ::)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ing. Roubátko

  • Host
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #46 kdy: 17 Dubna 2011, 02:07:30 »
zkrácená verze: já jsem takovej inverzní BFU - jsem línej učit se něčemu novýmu, já vim jak to chodí v linuxu, vim co a jak a orientuju se v něm, a v čem se neorientuju, tak většinou vim jak najít na google. tak proč bych se měl učit nějaký blbý widle...

a dlouhá, pro ty co se fakt nuděj a maj houno co na práci:
já jsem v tom linuxu prostě mnohem víc doma, jak v kdejakejch widlích. ano, od asi sedmý třídy na základce jsme měli doma počítač (když předtim nepočítam commodore 64, úžasná mašinka, ty vzpomínky...ale to odbíhám) postupně s windows 98, milenium edition a XP...ale nikdy jsem se s timhle systémem nijak neučil pracovat. prostě jsem tam naflákal hry, nějaký programy, a bylo...na nějaký antiviry a firewally pes kálel, i když přišel internet, i z jinejch hledisek údržba systému z mý strany nulová. pak mi kámoš na střední ukázal Ubuntu 6.04 a já ani nevim proč se mi to tak zalíbilo...šel jsem do toho, rovnou to byl můj primární systém, žádnej dualboot. asi to zapříčinil můj (teď neuvěřitelnej) amatérismus, kdy jsem ubuntu a widle měl na dvou fyzickejch discích, a dualboot jsem řešil fyzickym přepojovánim IDE kšandy. v kombinaci s ležatou skříní počítače na který byl těžkej crt monitor, a leností to měnit jsem záhy měl ubuntu hned jako primár, bo jsem to věčný sundavání monitoru ze skříně vzdal:-D a jsem rád. XP je poslední m$ systém ve kterym se uživatelsky (ne administrátorsky) jakžtakž orientuju, od ubuntu 6.04 prostě jedu na linuxu. Visty a sedmičky už jdou totálně kolem mě, když s něma někdo chce pomoct, říkam nevim, nechci s tim nic mít..

a za ty roky jsem si na to zvyknul a zalíbila se mi možnost udělat si mnohem lepší vzhled systému jak v celejch XP (jak říkam, poslední systém co znam, je mi jasný že vista a 7 sou na tom graficky líp), compiz a témata...nebavilo mě a neučil jsem se starat se o widle - dovoluju si tvrdit, že linux vyžaduje mnohem menší údržbu, protože jednou se to nastaví a jede to...a když nejede, oprava je většinou snadnější, než to někde naklikávat ve widlích (tam se beztak všecko řeší reinstalem), a proto mi vyhovuje - nainstaluju systém, svý balíky, nahodim svůj vzhled, conky, avanta, kopnu do háje gnome panely a jede se. už jenom blbá absence virtuálních ploch na widlích mi způsobuje vzteklý tiky při práci s tim šitem, protože jsem si vypěstoval alergickou reakci na překrejvající se okna (většinou jedu tak, že na jedný ploše audacious + okno s konverzací v pidginovi a zbytek, jako programovací IDE, firefox, atd...co plocha, to jedno jediný maximalizovaný okno - tohle prostě ve widlích nejde).

dál, já mam takovou hezkou vlastnost, že než abych cpal peníze do hardwaru, tak radši půjdu prachy prokřepčit a propít na nějakej pěknej koncert. no a linux s hw náročností je na tom líp jak widle, takže já si pojedu na linuxech na svým 4 roky starým aceru, dokud se ta mrcha nerozpadne...stačilo udělat kámošovi semestrálku a dostat za ňu RAMku, těch 512MB co sem měl byla jediná slabina kterou sem aj v openboxu pociťoval (blbá nenažraná kráva java...) a sem spokojenej. vždycky se v duchu směju chudákovi kámošovi, kterýmu vista zabírá bůhvíkolik na disku a po nocích furt defragmentuje. no a sedmičky taky pochybuju že na systém včetně programů mi bude stačit 7.3GB partišna se skoro 2GB volnejma. pirátit nemusí člověk nic a nainstaluje programy pohodlně z repozitářů. a těch pár her...ve wine to občas jde, občas ne, ale co už...občas přemejšlim, že až zase udělam nějakou semestrálku a dostanu za ňu větší disk, udělam si dualboot a widle použiju jako herní konzoli. ale pak si řeknu, nah...jak říká záviš - já na vojnu nepudu, já na to M***M
« Poslední změna: 17 Dubna 2011, 02:12:21 od ing. Roubátko »

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #47 kdy: 17 Dubna 2011, 02:49:11 »
Mam v sobě půl lahve vodky, ale uživatelka C++odeG++irl-o.cc mě opravdu rozbila. A ty reakce okolo. Proto miluju linux a hlavně ubuntu a jeho českou komunitu. Jinak linux je fajn, dobrá hra, terapie, když jste trochu inteligentní a počítačově gramotný. Fandím tomuhle vláknu, budu sledovat a snad napíšu i nějakou sakra vážnou úvahu.


sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #48 kdy: 17 Dubna 2011, 10:37:26 »
Uf uf. Nejde ani tak o lásku, ale dám takový malý příklad:

pokud zavádíte někomu do domácnosti internet a zapomenete si vzít s sebou svůj počítač na předvedení, sednete si k PC dotyčného, kde je instalovaný majoritní OS, funguje vše jak má POUZE a opravdu jen když máte to štěstí na nově zakoupený stroj. U delší dobu běžících systémů je to v drtivé většině docela pěkný "náběh na v(W)idle" - pokud to vzdáte, pologramotně počítačový člověk se může domnívat, že jste mu PC "rozbili", protože do té doby přece docela slušně fungovalo.

Na druhou stranu u jednoho důchodce jsem narazil na PC postaveném na Nvidia ION a Intel Atom, kde nefungovalo připojení přes wifi. Moc se mi nechtělo, ale po zjištění, že mu tam jeho prozíravý syn nainstaloval Ubuntu, ho byla radost "opravovat". Fsck disku, výmaz a znovunačtení wifiny, oprava závislostí, doinstalování české lokalizace a nebýt toho, že měl zaplacené hodně pomalé připojení, za 15 minut by nebylo co dělat.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #49 kdy: 19 Dubna 2011, 13:45:33 »
Proc linux "miluji"

oddelene nastaveni (/home) a data od systemu
terminal (bash, ......)
live CD (lidi porad moc neveri, ze muze z cd bezet "plnohodnotny" system)

Proc nesnasim Windows XP, protoze jsem ho musel svagrovi minuly vikend instalovat a nastavovat (cely den). :)
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.