Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?  (Přečteno 16095 krát)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #50 kdy: 16 Dubna 2012, 15:30:59 »
Prečo GNU/Linux mám rád? Používam Ubuntu. Pretože je krajšie, mám v ňom veľmi rýchly pracovný workflow, vyhovuje mi jeho licencia, repozitáre, nastaviteľnosť, otvorenosť, logika, terminál....

Prečo nemám rád Windows? Pretoźe plno zákazníkov má Vistu a ja s ňou musím pracovať.

BTW C++odeG++irl-o.cc, kam ti máme zaslať žiadosti o sobáš? :D
« Poslední změna: 16 Dubna 2012, 15:32:50 od Michal "Tylnesh" Kohútek »
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #51 kdy: 16 Dubna 2012, 16:11:16 »
BTW C++odeG++irl-o.cc, kam ti máme zaslať žiadosti o sobáš? :D
  Fňuk  ;D
A kam tobě? :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #52 kdy: 16 Dubna 2012, 16:15:38 »
BTW C++odeG++irl-o.cc, kam ti máme zaslať žiadosti o sobáš? :D
  Fňuk  ;D
A kam tobě? :D
Tak tuhle nabídku jsem teda nedostala, ale stejně máte smůlu  :D, někdo byl rychlejší  ;)
Snad už toho bylo dost  ;D

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #53 kdy: 16 Dubna 2012, 17:29:00 »
Aby som ešte nadviazal na tú druhú časť otázky - Vistu vlastne nemôžem neznášať - ona nemôže za to aká je, je to ako nemať rád dieťa, lebo sa narodí s Downovým syndrómom. Neznášam MacOS X, pretože svoj idiotský návrch a zlatú klietkovanosť prezentuje ako fičúru, pričom to len vychováva generáciu technických debilov a rozumne pracovať v ňom je ako pretlačiť cez konečník bowlingovú guľu.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #54 kdy: 16 Dubna 2012, 17:57:04 »
Aby som ešte nadviazal na tú druhú časť otázky - Vistu vlastne nemôžem neznášať - ona nemôže za to aká je, je to ako nemať rád dieťa, lebo sa narodí s Downovým syndrómom. Neznášam MacOS X, pretože svoj idiotský návrch a zlatú klietkovanosť prezentuje ako fičúru, pričom to len vychováva generáciu technických debilov a rozumne pracovať v ňom je ako pretlačiť cez konečník bowlingovú guľu.
K+ hlavne ten konečník pobavil.
Ad ženy, nespomínal si, že máš stálu partnerku? ::)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #55 kdy: 16 Dubna 2012, 18:56:18 »
Linux mám rád proto, že je to plnohodnotný OS, který je zdarma, přičemž hlavně mám kolem sebe ochotné lidi, kteří mi mohou poradit, i když jsem naprostý BFU :)

Akorát se mi nelíbí, co třeba udělali s Ubuntem ve verzi 11.10, ale v příští verzi by to mlo být lepší (mám na mysli přizpůsobitelnost prostředí Classic či co to je), tak snad s tím budu zas spokojen.

Windows moc nemusím, protože s nimi na rozdíl od Linuxu moc neumím.
^\-(o)_(o)-/^

Kedrigern

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #56 kdy: 16 Dubna 2012, 22:30:15 »
Linux využívám, protože je flexibilní, univerzální a zdokumentovaný, tedy:
- POSIX má logiku (a nebo man)
- Linux krásně nahodím na server, desktop, notebook a popřípadě i dále. Nic neřeším všude můžu mít ramcově to samé.
- Repositáře
- Jednoduchost
- Otevřený vývoj, je mi sympatický jako filosofie a navíc je z něj mnoho benefitů (třeba spousta běžných programů bez reklam, které bych jinde musel platit a nebo byly s reklamou, či jinak znehodnocené)
- Zdarma - a zde nejde o to, že by mi vadilo platit. Ale vadí mi byrokacie, kterou si musím jako platící zákazník Windows projít... A to pokaždé když chci přeinstalovat systém.

Když jsem začal studovat informatiku, tak mě naučili UNIX a žádný problém. Opravdu univerzální, ovládám Linux, BSD, Macy, ... když přijdu k Windows tak tam žádná podobná přenositelnost nefunguje. Při tom k tomu není důvod, je to prostě buzerace vůči mé (a dalším) osobám. Nechápu proč bych jí měl snášet. Fakt nechápu jaký důvod může někdo mít k tomu nemít mimojiné POSIX standardy.

ppromi

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #57 kdy: 18 Dubna 2012, 16:19:56 »
Proč nesnáším linux? Protože se cpe snad všude - navigace, televize, sítě, DNS servery...
Proč miluju linux? Protože si v něm můžu krásně upravovat nastavení systému a je plně kompatibilní s terminálem - což windows moc není (a já terminál miluju)
Proč používám linux? Protože mi vyhovuje, je bezpečný a je to doufám budoucnost i desktopů
Opensource? Fajn, systém ano, ale chtělo by to i várku kvalitních(né že by nebyly i s opensource, ale přeci jen...), placených uzavřených aplikací a her (které dokaží využív vlastnosti opengl)

Windows? Pomalu se s ním loučím, je sice dobrej, ovšem linux ho stejně minimálně na serverech jedou předrtí...no a proč se neučit linux už teď, až na něj přejde velká část uživatelů (v což doufám, že do 10let bude - vždyť je to nejpoužívanější mobilní OS), tak budu alespoň moci pomoci nováčkům  ;D

Ubuntu - díky že jsi tu!
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #58 kdy: 18 Dubna 2012, 16:53:01 »
@Ppromi: Linux na serverech widle drtí odjakživa... tak odjakživa, že linux-hateři tvrdí, že se na nic jiného než servery nehodí...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ppromi

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #59 kdy: 18 Dubna 2012, 18:07:17 »
Myslím že to, že se linux na desktop nehodí je již minulostí, dneska je linux na desktopu bezproblémů. Až ho bude používat více uživatelů, budou i ovladače na kdejaké no-name zařízení a bude to zcela plnohodnotné, bezproblémové desktopové prostředí  ::) .
Acer 5739G - Core2Duo 2.2Ghz, Nvidia GT240m, 4GB RAM, 640GB HDD
------
Jsem z RedHatího vejce. Desktop Fedora (Gnome), server CentOS.

janek-m

  • Host
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #60 kdy: 18 Dubna 2012, 19:17:10 »
Myslím že to, že se linux na desktop nehodí je již minulostí, dneska je linux na desktopu bezproblémů. Až ho bude používat více uživatelů, budou i ovladače na kdejaké no-name zařízení a bude to zcela plnohodnotné, bezproblémové desktopové prostředí  ::) .
Je to tak, veľká škoda, že sa linux viac nepropaguje a čo už vôbec nechápem, ak sa predáva NTB/PC s predinštalovaným linuxom, tak je tam väčšinou Linpus, čo je pre väčšinu nepoužiteľné a každý sa toho chce hneď zbaviť.

EBOLAzv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #61 kdy: 20 Dubna 2012, 14:42:05 »
neznášam win? to určite nie nakoľko som na ňom vyrástol... a nevedel som si predstaviť ako môže niekto búchať do klávesnice na čiernej obrazovke a sledovať riadky ktoré hádam ani nedávajú zmysel..
neskôr som začal používať dualboot winXP a mandriva 2007 ale nebolo to ono..

pred pol rokom som si kúpil netbook na ktorom bol win 7 starter... vtedy som si povedal A DOSŤ!!!

boot ubuntu 11.10 následné prebootovanie na 12.04 a teraz mint "veď je to ubuntu v zelenom"
a ked sa linux stal jediným systémom na mojom disku až vtedy som pochopil, čo je to sloboda...
dokonca po tých pár mesiacoch si neviem predstaviť, že ako prvý neotvorím terminál.. ľahké, rýchle felxibilné... a naviac  je to zadarmo..
repozitáre obsahujú absoútne všetko čo potrebujem, varovaniam gúglu, že stránka bola označená ako nebezpečná sa smejem.
a naviac: $ ifconfig wlan0 down $ iwconfig wlan0 mode monitor $ ifcnfig wlan0 up..  no nech mi to niekto predvedie na win... 
 
už by som proste nikdy nemenil...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #62 kdy: 20 Dubna 2012, 15:41:26 »
Nevím jak u vás, ale ještě před pár lety moje okolí (kolegové, kamarádi a rodina) používalo z 95% MS systémy (Windows XP, Windows Mobile dokonce Windows CE). Já do roku 2007. Dnes je to cca 40%. Větší část má Mac OSX, Linux a iOS nebo Android.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Parisée

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #63 kdy: 21 Dubna 2012, 09:25:34 »
Windows mi vedle Linuxových distribucí připadá jako dinosaurus. Vedle toho, co už bylo napsáno, např. v Ubuntu (nevím, jak je to u ostatních distribucí) při aktualizacích není, až na opravdu zásadní aktualizace systému, třeba restartovat počítač, to samé u instalací programů. Windows vnucuje restart nezřídka v obou případech. V Linuxu mi začal sám od sebe fungovat slot na SD kartu - ve Windows se mi ho zprovoznit nepodařilo.
Jsou to drobnosti, ale přispívají k tomu, jak vnímám nejen Linux, ale i Windows.
Packard Bell dot s, Intel Atom 1,66 GHz dualcore, 2 GB RAM - Ubuntu 14.04 LTS

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #64 kdy: 21 Dubna 2012, 21:46:21 »
Windows mi vedle Linuxových distribucí připadá jako dinosaurus. Vedle toho, co už bylo napsáno, např. v Ubuntu (nevím, jak je to u ostatních distribucí) při aktualizacích není, až na opravdu zásadní aktualizace systému, třeba restartovat počítač, to samé u instalací programů. Windows vnucuje restart nezřídka v obou případech. V Linuxu mi začal sám od sebe fungovat slot na SD kartu - ve Windows se mi ho zprovoznit nepodařilo.
Jsou to drobnosti, ale přispívají k tomu, jak vnímám nejen Linux, ale i Windows.
Ani nehovor...takéto veci s reštartovaním sa dejú iba pri jadre a pod...lenže vo win to robí p*čoviny pri vypínaní aj zapínaní.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #65 kdy: 22 Dubna 2012, 07:17:31 »
Linux mám rád  ;), nízký nárok výkon. Používám jen programy, co potřebuji, proto jsem přešel k lubuntu. Mám dual DVB-T tuner, teoreticky můžu nahrávat 2 programy z různých plexů, na windowsu to nešlo. Lépe mi funguje bluetooth. Windows používám pouze z nutnosti na odbornou činnost.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #66 kdy: 22 Dubna 2012, 14:19:32 »
Sice se to pro mě moc nehodí psát pod tento nadpis diskuze, ale napíši sem. Můj postoj vůči systémům bude smířlivější, i když říkám se mi v jistém ohledu více líbí ty systémy Unixové než ty od MS. A poznal jsem všechny systémy velké trojky.
Windows jsou, co jsou, nejsou perfektní, snadno se dají sestřelit virem, ale přesto jsou u mě nutností. Lidé v mém okolí se těžko budou něco nového učit, ale i já mám důvody, proč je mít. U mě jde o několik Windows only programů a hry. Víme všichni dobře, že Wine stále není perfektní.
Co se týče Mac OS X, opravdu pěkně vymyšlen pro ty, kteří se nepotřebují v nastavení dloubat a chtějí hned stroj používat. Samozřejmě vím, je to speciálně upravené BSD. Akorát zaostává u her, takže na Macu mám v dualbootu Windows jako herní konzoli.
Co se do Linuxu, tam jsem zakotvil u distribuce Debian Testing. Slouží mi povětšinou dobře. Poslouží tam, kde má. Navíc překvapivě mi v tom funguje perfektně TV karta, která na Windows funguje s obtížemi nebo vůbec.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #67 kdy: 22 Dubna 2012, 17:44:32 »
Sice se to pro mě moc nehodí psát pod tento nadpis diskuze, ale napíši sem. Můj postoj vůči systémům bude smířlivější, i když říkám se mi v jistém ohledu více líbí ty systémy Unixové než ty od MS. A poznal jsem všechny systémy velké trojky.
Windows jsou, co jsou, nejsou perfektní, snadno se dají sestřelit virem, ale přesto jsou u mě nutností. Lidé v mém okolí se těžko budou něco nového učit, ale i já mám důvody, proč je mít. U mě jde o několik Windows only programů a hry. Víme všichni dobře, že Wine stále není perfektní.
Co se týče Mac OS X, opravdu pěkně vymyšlen pro ty, kteří se nepotřebují v nastavení dloubat a chtějí hned stroj používat. Samozřejmě vím, je to speciálně upravené BSD. Akorát zaostává u her, takže na Macu mám v dualbootu Windows jako herní konzoli.
Co se do Linuxu, tam jsem zakotvil u distribuce Debian Testing. Slouží mi povětšinou dobře. Poslouží tam, kde má. Navíc překvapivě mi v tom funguje perfektně TV karta, která na Windows funguje s obtížemi nebo vůbec.
S tými vyjadreniami o BSD by som bol opatrnejší...a čo sa týka použitelnosti Mac OS X, tak v čom je to lepšie "prednastavené" ako Ubuntu?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #68 kdy: 22 Dubna 2012, 18:33:05 »
Pro mě je Linux hlavně o lidech, Linuxová komunita je jedna z nejslušnějších na internetu. Objevuje se sice arogance a zkušenější uživatelé vás někdy pošlou do lam, ale nikdy jsem nepostřehl, že by se kolem Linuxu, dělo to co kolem Windows nebo Applu.

Nikdo vás neposílá do blbců, neútočí na vás (slovně) a především všimli jste si někdy jakých vulgarizmů a urážek se dočkáte od zarytých MS fans nebo Applistů, když jim "šáhnete" na tu jejich modlu.

Kolem Linuxu najdete lidi ochotné problémy řešit a ne řvoucí děti, které křičí, že jim něco nejde a chtějí aby to za ně někdo opravil.

Komunita, to je pro mě hlavní důvod proč používat Linux.

Pavel Káčerek

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #69 kdy: 22 Dubna 2012, 18:40:49 »
Pro mě je Linux hlavně o lidech, Linuxová komunita je jedna z nejslušnějších na internetu. Objevuje se sice arogance a zkušenější uživatelé vás někdy pošlou do lam, ale nikdy jsem nepostřehl, že by se kolem Linuxu, dělo to co kolem Windows nebo Applu.

Nikdo vás neposílá do blbců, neútočí na vás (slovně) a především všimli jste si někdy jakých vulgarizmů a urážek se dočkáte od zarytých MS fans nebo Applistů, když jim "šáhnete" na tu jejich modlu.

Kolem Linuxu najdete lidi ochotné problémy řešit a ne řvoucí děti, které křičí, že jim něco nejde a chtějí aby to za ně někdo opravil.

Komunita, to je pro mě hlavní důvod proč používat Linux.
. to jo ale bohužel i ten kdo vás pošle někam (nebo to projevi jinak )vam dokáže zkazit cely den ( tedy alespon mne) :-\
Kubuntu 15.10 Wily Werewolf 64-bit
Intel® Celeron(R) CPU B830 @ 1.80GHz × 2 ||RAM: 4GB ||HDD: 500GB|| Grafika: Intel® Sandybridge Mobile

Rover623

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #70 kdy: 22 Dubna 2012, 18:56:35 »
To je sice pravda, ale když už se tak stane alespoň dostanete odkaz co prostudovat. Na svém blogu se bohužel zcela běžně setkávám s jedinci kteří si potřebují prostě jen kopnout nebo vyléčit nějaký mindrák tím, že vám dokážou jak jsou "chytří"

domitea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
  • Mayday, mayday, bird strike, flight 1549
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #71 kdy: 22 Dubna 2012, 21:51:28 »
Komunita je opravdu dobra, protoze zacatky jsou v nekterych pripadech opravdu tezke a pomoc se hodi. ;)

Jak jste tu meli mensi diskuzi o linuxackach, tak recenze uzivani linuxu u me nastala kolem druhaku na stredni. Ucitelka jednoho predmetu byla silna vyznavacka Ubuntu a OSS  ;D . Byla to taky sranda, kdyz se kazdej ptal co to je za Windows na jejim notebooku :D

Sakra, ja ani nevim, proc mam linux rad  :P
Prozřel jsem! Už se na svět nedívám přes Wokna, ale přes okno!

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #72 kdy: 23 Dubna 2012, 08:30:58 »
Znáte nějaký jiný OS, kde si může každý uživatel zvolit svůj jazyk (OS i aplikací) dvěma třema kliknutími?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #73 kdy: 23 Dubna 2012, 09:18:31 »
Znáte nějaký jiný OS, kde si může každý uživatel zvolit svůj jazyk (OS i aplikací) dvěma třema kliknutími?

Pěkné dopoledne . Když už jsi to nakousl......nejspíše to není k tomuto tématu. Ubuntu je vlastně jiný Debian tedy z mého pohledu. Proč jsou pořád "šarvátky" ?  Přeci Linux ať je jakýkoliv je přeci pořád "náš" . Toto mě dokáže strašně zvednout adrenalín . Pak se nedivím když nováček na toto narazí a slyší že je s prominutím  debi.... jelikož má Fedoru a ne Mandrivu atd. Vykašle se na Linux a dá zpět Win.  Ano to sem také zažila , naštěstí sem poznala jednoho schopného Linuxáka který mě v začátku s Linuxem velmi pomohl. Ano opakuji se a omílá se to stále do kola. Když sáhnete na Win či Mac je to podobné. To sice pravda je , ale nemají tolik odlišných distribucí (nebo jak to pojmenovat) ať to někdo považuje za výhodu či ne.  Pořád to mám nejspíše překroucené ........... ?

Myslel jsem obecně Linux.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #74 kdy: 23 Dubna 2012, 19:45:19 »
Sice se to pro mě moc nehodí psát pod tento nadpis diskuze, ale napíši sem. Můj postoj vůči systémům bude smířlivější, i když říkám se mi v jistém ohledu více líbí ty systémy Unixové než ty od MS. A poznal jsem všechny systémy velké trojky.
Windows jsou, co jsou, nejsou perfektní, snadno se dají sestřelit virem, ale přesto jsou u mě nutností. Lidé v mém okolí se těžko budou něco nového učit, ale i já mám důvody, proč je mít. U mě jde o několik Windows only programů a hry. Víme všichni dobře, že Wine stále není perfektní.
Co se týče Mac OS X, opravdu pěkně vymyšlen pro ty, kteří se nepotřebují v nastavení dloubat a chtějí hned stroj používat. Samozřejmě vím, je to speciálně upravené BSD. Akorát zaostává u her, takže na Macu mám v dualbootu Windows jako herní konzoli.
Co se do Linuxu, tam jsem zakotvil u distribuce Debian Testing. Slouží mi povětšinou dobře. Poslouží tam, kde má. Navíc překvapivě mi v tom funguje perfektně TV karta, která na Windows funguje s obtížemi nebo vůbec.
S tými vyjadreniami o BSD by som bol opatrnejší...a čo sa týka použitelnosti Mac OS X, tak v čom je to lepšie "prednastavené" ako Ubuntu?
Mám stroj s Mac OS X, opravdu, musel jsem nastavovat jen pár drobností.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.