Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?  (Přečteno 10755 krát)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #25 kdy: 30 Dubna 2011, 14:15:22 »
Chtěl bych se zeptat, jestli lze nějakým způsobem v Unity nastavit počet ploch - teď jsou tam jen 4, což mi nestačí. Za ty léta co ubuntu používám jsme si zvyknul na 6 ploch a teď mi chybí místo  :(
Nejde, počet ploch je pevně nastaven na 4.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #26 kdy: 30 Dubna 2011, 14:56:55 »
Chtěl bych se zeptat, jestli lze nějakým způsobem v Unity nastavit počet ploch - teď jsou tam jen 4, což mi nestačí. Za ty léta co ubuntu používám jsme si zvyknul na 6 ploch a teď mi chybí místo  :(

Jde to. :)

Manažer nastavení Compizu > Obecné > Hlavní nastavení > Desktop Size

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #27 kdy: 30 Dubna 2011, 15:04:13 »
Stále nechápu ty nářky, ano, to co je tady napsané, tak o tom se diskutuje delší dobu. Vyšlo X článku s touto tematikou a pořád jsou všichni strašně překvapení, že něco nejde... Fajn, neříkám, že jsem toho fanda nebo že to je ok, ale když do něčeho jdu (povýšení systému), tak si o tom něco zjistím.

Co říkáš je možná pravda. Niméně drtivá většina, co přešla asi čekala, že to bude nějak fungovat. Ale musím říci, že to povětšinou nefunguje nebo daní lidé nedokáží najít, to co právě potřebují. A jak víme, tak systém který nefunguje resp. nenabídne co je třeba, je na nic.
ArchLinux (KDE)
Můj web

Kedrigern

Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #28 kdy: 30 Dubna 2011, 17:20:52 »
Prý to není pravda, někdo na Linuxexpresu  (u recenze Ubuntu) psal, že v Compizu (v jiném pluginu) lze přenastavit počet ploch a funguje to i s Unity. Omlouvám se nemám teď čas hledat a zkoušet to.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #29 kdy: 30 Dubna 2011, 17:24:36 »
Stále nechápu ty nářky, ano, to co je tady napsané, tak o tom se diskutuje delší dobu. Vyšlo X článku s touto tematikou a pořád jsou všichni strašně překvapení, že něco nejde... Fajn, neříkám, že jsem toho fanda nebo že to je ok, ale když do něčeho jdu (povýšení systému), tak si o tom něco zjistím.

Co říkáš je možná pravda. Niméně drtivá většina, co přešla asi čekala, že to bude nějak fungovat. Ale musím říci, že to povětšinou nefunguje nebo daní lidé nedokáží najít, to co právě potřebují. A jak víme, tak systém který nefunguje resp. nenabídne co je třeba, je na nic.

No světe div se, ono to celkem funguje, otázkou po tom je, a ano je to změna, proč to nedokáží najít... informací je dost a bylo i dlouhou dobu dopředu. Ale to je pomalu na flame  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Víítek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
  • Nevěřím ničemu, co 5 dnů krvácí a neumře...
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #30 kdy: 30 Dubna 2011, 17:33:43 »
Chtěl bych se zeptat, jestli lze nějakým způsobem v Unity nastavit počet ploch - teď jsou tam jen 4, což mi nestačí. Za ty léta co ubuntu používám jsme si zvyknul na 6 ploch a teď mi chybí místo  :(

Jde to. :)

Manažer nastavení Compizu > Obecné > Hlavní nastavení > Desktop Size

Přesně tak -> funguje. 
NTB - HP Compaq 6735s-FU374ES
CPU: Athlon 64 X2 @ 1,9 GHz; Disp.: Lesklý WXGA, 1280 x 800, 15,4"; Grafická karta: ATI Mobility Radeon HD3200; RAM: 2 GB DDRII; HDD: 250 GB, 5400 rpm, SATA; Ethernet: Marvell Technology Group Ltd. Device 4357; Network: Broadcom Corporation BCM4322 802.11a/b/g/n):
Ubuntu 11.10 (32bit) + Wir Vista HB

Kedrigern

Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #31 kdy: 30 Dubna 2011, 21:28:51 »
Tak jsem právě spustil dva monitory a vypadá to, že mám hnedle 8 ploch  ;)

mac01

  • Host
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #32 kdy: 30 Dubna 2011, 22:03:22 »
Jak už jsem psal, jsem uživatelem Ubuntu od verze 6. Předtím jsem měl slackware, Red hat, debian. Ubuntu mě zaujalo jako bezproblémová distribuce pro starší, nebo prostě jen pro uživatele, kteří se nechtějí šťourat v systému. Jde mi o to, že jsem postavil pro otce (důchodce) počítač. Hlavně na internet, něco napsat apod. Předtím používal win, ale já mu ukázal, že je to skoro to samý a k tomu pravidelná aktualizace. Spokojenost na obou stranách. (Nemusel jsem pořád odvšivovat a opravovat win.) No dozvěděla se to partička kolem a tak těch počítačů s ubuntu bylo víc. Všichni nadmíru spokojeni. Většinou bývalý uživatelé win. Upozorňuji, že někteří už jedou na ubuntu od verze 8 (jako hlavní systém bez win).    Jak jim mám teď vysvětlit, že se nějakej generální moula úplně nahoře rozhodl udělat distro pro mladé? Naučit se to můžou, ale proboha proč? Teď budu muset najít jiné distro, nebo jim zpět doporučit win. V tomhle jsou win konzervativnější. Všechno kolem Unity/UbuntuOne apod.  se mi zdá jako příprava na  cloud . Vše v budoucnu uložené na servru. Tomu já prostě nefandím a nikdy nebudu svá data migrovat na server.  Prostě chci distro, které je bezproblémové a dlouhodobě stabilní. Proč Ubuntu prudí starší konzervativní lidi?

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #33 kdy: 30 Dubna 2011, 22:49:46 »
Jak už jsem psal, jsem uživatelem Ubuntu od verze 6. Předtím jsem měl slackware, Red hat, debian. Ubuntu mě zaujalo jako bezproblémová distribuce pro starší, nebo prostě jen pro uživatele, kteří se nechtějí šťourat v systému. Jde mi o to, že jsem postavil pro otce (důchodce) počítač. Hlavně na internet, něco napsat apod. Předtím používal win, ale já mu ukázal, že je to skoro to samý a k tomu pravidelná aktualizace. Spokojenost na obou stranách. (Nemusel jsem pořád odvšivovat a opravovat win.) No dozvěděla se to partička kolem a tak těch počítačů s ubuntu bylo víc. Všichni nadmíru spokojeni. Většinou bývalý uživatelé win. Upozorňuji, že někteří už jedou na ubuntu od verze 8 (jako hlavní systém bez win).    Jak jim mám teď vysvětlit, že se nějakej generální moula úplně nahoře rozhodl udělat distro pro mladé? Naučit se to můžou, ale proboha proč? Teď budu muset najít jiné distro, nebo jim zpět doporučit win. V tomhle jsou win konzervativnější. Všechno kolem Unity/UbuntuOne apod.  se mi zdá jako příprava na  cloud . Vše v budoucnu uložené na servru. Tomu já prostě nefandím a nikdy nebudu svá data migrovat na server.  Prostě chci distro, které je bezproblémové a dlouhodobě stabilní. Proč Ubuntu prudí starší konzervativní lidi?
Mno takhle. Nebude nejlepší zůstat tedy u verze třeba 10.10? Přece jen podpora tam je a ještě bude a aktualizace taky.
ArchLinux (KDE)
Můj web

mac01

  • Host
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #34 kdy: 30 Dubna 2011, 22:57:22 »
No tady jde spíš o budoucnost. Až vyprší podpora tak co?  Ať si udělají distro pro mladé, ale mohli by přihlédnout taky k těm dříve narozeným.  Já osobně můžu přejít, ale co s lidma, kteří počítač používají jen jako spojení se světem, ale programovat a šťourat se v něm nechtějí? Já myslel, že ubuntu chce konkurovat win? No nic uvidíme jak to dopadne, zatím dlouhodobá podpora funguje (aspoň jsem jí nastavil), ale až skončí? Naučit se něco nového, nebo nějakou jinou konzervativnější?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #35 kdy: 30 Dubna 2011, 23:02:22 »
No tady jde spíš o budoucnost. Až vyprší podpora tak co?  Ať si udělají distro pro mladé, ale mohli by přihlédnout taky k těm dříve narozeným.  Já osobně můžu přejít, ale co s lidma, kteří počítač používají jen jako spojení se světem, ale programovat a šťourat se v něm nechtějí? Já myslel, že ubuntu chce konkurovat win? No nic uvidíme jak to dopadne, zatím dlouhodobá podpora funguje (aspoň jsem jí nastavil), ale až skončí? Naučit se něco nového, nebo nějakou jinou konzervativnější?

Tito lidé těžko sami povýší systém. Ti, předpokládám, že vy, co to udělají za ně, vědí do čeho jdou... když ne, není problém u distra, ale v lidech, kteří daný systém spravují... vždy je možnost LTS nebo nepovyšovat... čili pláčete na špatném hrobě - informace snad nejsou?

Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #36 kdy: 30 Dubna 2011, 23:25:24 »
Panebože někteří děláte z toho Unity úplný horor  ::) Já například matce, která nikdy nepracovala s PC dal jako 1. počítač s Unity. Nedělá s tím dlouho to ne, ale abych pravdu řekl možná mi unity příjde pro staré lidi dělané (můj názor - myslím tím, minimální konfigurace, určitá jednoduchost- nejpotřebnější aplikace v launcheru).
Takže jestli nechceš učit rodiče, tak nepovyšuj. To je takový problém? Tvůj otec pozná, že nejede na nejnovější jádře? Určitě bych nechal 10.10 a během půl roku se ukáže co se bude dít s Ubuntu a s ostatními distribucemi (GNOME 3). A za půl roku zhodnotíš situaci a vybereš Xubuntu  ;D (sranda). Dlouho se s Ubuntu (Gnome) nic nedělo, a teď tu máme Ubuntu s Unity a Gnome 3. A všichni z toho šílíme a přemýšlíme na co přejít (distribuce) nebo zůstat u starších verzi a prostě vyčkat.
OS: Fedora 25

yanko56

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #37 kdy: 01 Května 2011, 00:42:36 »
po niekolkych neuspesnych pokusoch nastavit si unity tak aby odpovedalo mojim potrebam som musel zmenit nazor a odstranit svoj predchadzajuci prispevok.
1 - ked nastavujem cez compiz prostredie bugne
2 - nepotrebujem efekty a ani ich nechcem ak ich vypnem horny aj bocny panel rozhadze ze to nefunguje vobec
3 - nemozem si nastavit lavy panel aby sa neskryval
4 - dash je plny blbosti ktore nechcem
5 -  chyba gui pre nastavenie konkretnych funkcii unity
6 - idem na ubuntu classic a ak toto nevyriesia do 11.10 idem na debian
7 - mam rad nove veci ale musia aj fungovat a odpovedat potrebam usera ubuntu uz pouzivam dlhu dobu a vzdy mi vyhovovala moznost volby nastaveni prostredia....unity sa mi paci stale dalej ale pokial od neho nedostanem to co potrebujem nemam dovod ho pouzivat...
HP ProBook 4330s, primar W7, VBox Ubuntu 11.10, XML, PHP, VBA, C++, HTML, CSS, SQL....

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #38 kdy: 01 Května 2011, 07:58:09 »
No tady jde spíš o budoucnost. Až vyprší podpora tak co?  Ať si udělají distro pro mladé, ale mohli by přihlédnout taky k těm dříve narozeným.  Já osobně můžu přejít, ale co s lidma, kteří počítač používají jen jako spojení se světem, ale programovat a šťourat se v něm nechtějí? Já myslel, že ubuntu chce konkurovat win? No nic uvidíme jak to dopadne, zatím dlouhodobá podpora funguje (aspoň jsem jí nastavil), ale až skončí? Naučit se něco nového, nebo nějakou jinou konzervativnější?

V tom případě nahodit Xubuntu.
ArchLinux (KDE)
Můj web

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #39 kdy: 01 Května 2011, 08:27:47 »
Zatím je ubuntu classic, unity budu řešit až u ubuntu 11.10.  ;)

kumenn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #40 kdy: 01 Května 2011, 13:21:12 »
Kdyby to bylo trochu pouzitelny, tak se to budu snazit pouzivat. Ale na mem netbooku HP5101 s 2GB RAM je to neskutecne pomaly  ??? Takze jsem z5 na klasice a snad kluci ubuntacky dostanou rozum a nebo to aspon zoptimalizujou pro pomalejsi stroje. To samy plati o UI. Gnome panel s kombinaci docky baru je pro me zatim o dost prinosnejsi.

Pavel56

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #41 kdy: 01 Května 2011, 18:18:40 »
Nic horsiho nez Unity sem od Connicalu nevidel v momente kdy prie 11.10 jen s unity sem pravdepodobne skoncil s ubuntu! >:(
Jsem na tom stejne, nas stariky lze tezko prevychovat. Zkousel jsem Betu a to nebyla prace, ale hledani. Proste se mi unity zda strasne neprehledne a slozite...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #42 kdy: 01 Května 2011, 18:46:29 »
Nic horsiho nez Unity sem od Connicalu nevidel v momente kdy prie 11.10 jen s unity sem pravdepodobne skoncil s ubuntu! >:(
Jsem na tom stejne, nas stariky lze tezko prevychovat. Zkousel jsem Betu a to nebyla prace, ale hledani. Proste se mi unity zda strasne neprehledne a slozite...
Gnome-shellu nebo unity se v budoucnu NIKDO nevyhne ani u Debianu ani u Mintu a jinde. Gnome3 ve kterém gp v budoucnu nebude podporován časem bude všude. Jediná možnost jak před tím utéci spočívá v používání jiného prostředí. Jsem naprosto spokojen s Kubuntu 11.04. Také je velice pěkné Xubuntu 11.04 které je hodně podobné Gnome. I efekty pomocí Compizu jdou perfektně a appletů je také požehnaně :)

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #43 kdy: 01 Května 2011, 18:48:05 »
Teď jsem taky přešel upgradem na 11.04 z 10.10. a přijde mi to velice divný, ze začátku jsem nevěděl kde co je, postupně jsem sem si tu nabídku překopal, ale i tak je to divný, nějak si na unity nemohu zvyknout, snad to časem vymakají......

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #44 kdy: 01 Května 2011, 18:52:03 »
ucreatorr: A nechceš vyzkoušet Xubuntu 11.04? Velmi podobné Gnome. Práce s panely možná i lepší. Používá stejné aplikace. A je méně náročnější na HW (mělo by, nevyzkoušeno osobně) než Ubuntu či Kubuntu. Navíc s Xfce 4.8 vypadá velmi pěkně. Chci to teď vyzkoušet a zjistit případné pozitiva na ntb (výdrž, rychlost bootu, celkově svižnost systému).
OS: Fedora 25

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #45 kdy: 01 Května 2011, 18:58:19 »
ucreatorr: A nechceš vyzkoušet Xubuntu 11.04? Velmi podobné Gnome. Práce s panely možná i lepší. Používá stejné aplikace. A je méně náročnější na HW (mělo by, nevyzkoušeno osobně) než Ubuntu či Kubuntu. Navíc s Xfce 4.8 vypadá velmi pěkně. Chci to teď vyzkoušet a zjistit případné pozitiva na ntb (výdrž, rychlost bootu, celkově svižnost systému).

Já nevim, nejsem zkušený uživatel linuxu, Xubuntu moc neznám, to spíše Kubuntu - KDE se mi taky líbí i když jsou náročnější než Gnome a vypadají jako malovaný win7 ,tak KDE tu snad bude déle než Gnome  :-\

pst

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #46 kdy: 02 Května 2011, 09:15:11 »
No ved prave. Chodi niekto aj na medzinarodne fora a je tam rovnaka odozva alebo .

Nemyslím, že na mezinárodních fórech je zřejmé, že "vacsina ludi to prijala". Spíše se mi zdá, že opak je pravdou. Většina lidí to se skřípěním zubů akceptovala, protože si myslí, že jim nic jiného nezbývá. Leč: zbývá, máme (každý z nás) volbu "buď to jím, nebo nejím".

Rozhodně Unity bude znamenat jistou destrukci komunity a bude zajímavé sledovat, s kým se kde příště setkám (tedy až se "rozetkáme" tady).

Pst

Kedrigern

Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #47 kdy: 02 Května 2011, 10:12:10 »
Mimochodem, nevím zda to tu již padlo, ale každopádně opakování jest matkou moudrosti:

Tyto tři návody by vám měli zodpovědět zcela vše.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #48 kdy: 02 Května 2011, 18:59:06 »
No, pokusím se to maličko osvětlit, cílem vývojářů je udělat systém pro "blbé" v OS X stylu, čili minimum nastavení, "schované" menu, jednoduché ovládání, atd. Je jasné, že to mnozí nestráví, ale toto je patrné už minimálně rok.
« Poslední změna: 02 Května 2011, 19:04:47 od Fryza »

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #49 kdy: 03 Května 2011, 23:03:23 »
Mimochodem, nevím zda to tu již padlo, ale každopádně opakování jest matkou moudrosti:

Tyto tři návody by vám měli zodpovědět zcela vše.

Díky za odkazy.
Nové scrollbary mi hodně vadily.

ČÁRY, MÁRY, FUK.
----------------------------------------------------------------------------
Například pomocí textového editoru Gedit vytvoříme soubor:
sudo gedit /etc/X11/Xsession.d/80overlayscrollbars

A napíšeme do něj jediný řádek:
export LIBOVERLAY_SCROLLBAR=0

Po restartu se prostředí vrátí ke klasickým GTK lištám.
----------------------------------------------------------------------------
Tohle radily na Rootu, funguje to a Tobě patří dík za link.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.